Pracuje Apple na samostatné podsvícené klávesnici? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Pracuje Apple na samostatné podsvícené klávesnici?

9. května 2011, 00.00 | Předvolby nových iMaců pro klávesnici zahrnují také přepínač podsvícení, což by hypoteticky mohlo naznačovat, že Apple pro ně chystá novou klávesnici s podsvícením.

Nové iMacy, jež přišly na trh minulé úterý, se samozřejmě ihned staly předmětem podrobného zkoumání. A při něm byly mimo jiné objeveny možné náznaky toho, že Apple pracuje na samostatné podsvícené klávesnici. Podsvícení klávesnice už dlouho nabízejí MacBooky Pro, v principu ovšem nic nebrání tomu, aby se stejný mechanismus použil i na samostatných klávesnicích pro Macy.

Pravděpodobně by se jednalo o modifikaci současných hliníkových klávesnic Apple Keyboard. Ty se nabízejí jak v kabelem připojované, tak v bezdrátové verzi, přičemž Apple upřednostňuje bezdrátovou variantu (tu k iMacům dodává standardně).

Proto se očekává, že by podsvícení dostala klávesnice Apple Wireless Keyboard (podsvícení by sice zvyšovalo nároky na napájení, ale na druhou stranu u MacBooků Pro jejich výdrž na baterii nijak významně neomezuje).

Takovou klávesnici by určitě uvítala řada uživatelů a byl by to další prvek, jímž by se Apple mohl odlišit od ostatních.

„Podezřelé“ předvolby nových iMaců

Tuto domněnku asi jako první vyslovil francouzský web MacGeneration, který v systémových předvolbách Mac OS X pro klávesnici na nových iMacích objevil také přepínač automatického podsvícení klávesnice. Ten se samozřejmě nachází na MacBoocích Pro, jež podsvícené klávesnice mají, ale ostatním Macům tahle volba přirozeně dosud chyběla. (Na totéž upozornil také 9to5mac.)

Tohle zjištění pochopitelně vyvolalo dohady, že Apple chystá samostatnou klávesnici s podsvícením po vzoru MacBooků Pro určenou pro nové iMacy. Aby automatické podsvícení fungovalo, je potřebné ještě čidlo intenzity okolního světla.

Nové iMacy mají čidlo okolního světla

A to modernizované iMacy opravdu nabízejí, poukazuje MacGeneration, nachází se vedle kamery FaceTime HD. Čidlo ovšem již jedno využití má, umožňuje automatické přizpůsobování jasu obrazovky iMacu okolnímu osvětlení (panel předvoleb obrazovky k tomu poskytuje příslušnou volbu.)

Samozřejmě by však toto čidlo mohlo sloužit i nové podsvícené klávesnici, pokud by dostávala údaje o osvětlení z iMacu, nebyl by nutný žádný větší zásah do jejího designu kvůli umístění čidla okolního světla.

Může to však být pouhé přehlédnutí vývojářů

Avšak celá věc může mít i mnohem prozaičtější vysvětlení, vývojáři Applu možná prostě omylem přenesli volbu pro podsvícení klávesnice z letošních nových MacBooků Pro, uvedených v únoru.

Příznivci konspiračních teorií ovšem dají přednost hypotéze, že Apple uvedení samostatné podsvícené klávesnice chystal spolu s novými iMacy, ale z nějakého důvodu ho nestihl. Kdyby tomu tak bylo, mohla by se objevit v blízké budoucnosti, uvidíme, co přinesou příští měsíce.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

už aby to bylo

Autor: davidkotulan Muž

Založeno: 10.05.2011, 21:53
Odpovědí: 0

Už aby to bylo. Tahle funkce je opravdu neocenitelná při práci za horších světelných podmínek (večer). Osobně nemám klávesici přímo na stole u monitoru a celkově večer radši pracuju na macbooku právě díky podsvětlení kláves. Tuto funkci bych určitě vítal u všech klávesnic i notebooků. Není to žádná převratná technologie, přesto dobrá a opomíjená.

Odpovědět na příspěvek

RE: už aby to bylo

Autor: paxxx Muž

Založeno: 11.05.2011, 22:27

100% souhlas

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: