Počasí stále na očích - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Počasí stále na očích

system_weather

29. března 2007, 10.00 | Chcete mít přehled o počasí stále na očích? A nechcete kvůli tomu spouštět Dashboard, například s widgetem Weather/Počasí, i když dobře udělaným a lehko nastavitelným? Pak možná uvítáte jeden z následujících programů. Já jsem vybíral z níže uvedených.

Zajisté zde neuvedu všechny aplikace, které umožňují takovéto či podobné služby, a pokud o nějaké víte, máte prostor v diskusi pod článkem. U nastavení programů jsem postupoval jako běžný uživatel, který požaduje jednoduše a přehledně získat informace o počasí bez větší námahy. Programy se vám pokusím ve zkratce přiblížit. Pro váš výběr doporučuji si všechny vyzkoušet.

WeatherPop 2.5.1
PPC/Intel
Shareware $8 (Trialverze 14 dní)

program ke stažení

WeatherPop umožňuje jednoduché nastavení lokací a vlastností programu. V liště menu zobrazuje aktuální počasí zvolené lokality formou ikony (výběr ze dvou sad ikon) a aktuální teplotu. Lokací lze zadat více a snadno mezi nimi přepínat. Podrobné informace zahrnují například rychlost a směr větru, viditelnost, vlhkost či čas východu a západu slunce. Také zde naleznete předpověď na následující čtyři dny. Zvolit lze interval aktualizace informací a zobrazení/skrytí jednotlivých položek.

WeatherPop je zdarma k vyzkoušení na 14 dní, poté jej lze za 8 USD aktivovat. Výhodou je nativní provoz na PPC i Intel strojích.

WeatherMenu 3.7.5
PPC
Freeware

program ke stažení

WeatherMenu zobrazuje, stejně jako WeatherPop, aktuální počasí a teplotu v liště menu. Také lze zadat více lokací a u každé z nich naleznete doplňující informace. Bohužel zadávání například českých měst není jednoduché. Krom několika větších (Praha, Ostrava, Liberec aj.) se mi nepodařilo jiná zadat. WeatherMenu používá jakýchsi dvou kódů pro určení lokality, o nichž se mi ani googlováním nepodařilo nic zjistit. Pokud tušíte, jak či kde získat kód pro své město, napište to do diskuse pod článkem. Jde o "Conditions Code" a "Forecast Code". Rád se poučím, o meterologii totiž v podstatě nic nevím.

Podpora na stránkách programu bude následovat a tedy se zde nic nedovíte. Read Me soubor obsahuje informaci o tom, že WeatherMenu je Shareware v ceně $5 za aktivaci (plná trial verze 30 dní), která nekoresponduje s oficiální verzí (freeware).

Osobně mne WeatherMenu nepřesvědčil ani za tak lákavou cenu. Investice do předchozího programu mi připadne přiměřená. Navíc WeatherMenu neoplývá jednoduchým nastavením lokace a i vzhled je ve srovnání s WeatherPop laciný a nezajímavý. Program nebyl již delší dobu aktualizován (rok 2005).

WeatherManX 1.9.6
PPC/Intel
Shareware $10.00

program ke stažení

WeatherManX je z představovaných aplikací "nejdražší", umožňuje však pro každé město široká nastavení. Zobrazení informací je v ikoně Docku, případně v malém informačním okénku nebo ve velkém okně. Nastavení lokací probíhá také s pomocí "Conditions Code", ale lze využít i nastavení přesné zeměpisné polohy.

Volit lze, tak jako v předchozích aplikacích, typ jednotek, interval aktualizace, druh informací apod. Navíc umožňuje i další nastavení, například typ připojení na Internet.

WeatherManX poskytuje obsáhlé informace, ale jejich zobrazení (ač obsáhlé) není zrovna pohodlné. Navíc lze obdobné funkce získat levněji (zdarma).WeatherDock 2.4.2
PPC/Intel
Freeware

program ke stažení


WeatherDock bude zajisté, krom své ceny, zajímavý pro uživatele, kteří požadují zobrazování informací více způsoby. Základním je samozřejmě zobrazení v liště menu, které obsahuje ikonku reprezentující aktuální počasí, teplotu a textový popis počasí. Podrobnosti o počasí jsou také zobrazeny přehledně a v graficky zdařilé podobě. Dalším typem zobrazení je editovatelná grafika, u které je možné volit zobrazení jednotlivých informací, barevně odlišených, průsvitnost a velikost. Tuto grafiku lze pak libovolně umisťovat na ploše. Aby se grafika nepletla při práci, lze aktivovat funkci skrytí při přejetí myší. Možnosti nastavení jsou opravdu široké a propracované, doporučuji vyzkoušet.


WeatherDock umožňuje také nastavení více lokací (výběr měst pro Českou republiku je širší než u ostatních programů), předčítání počasí hlasem a mnoho dalšího. Jako freeware mne překvapil, i když jsem si jej nakonec nevybral.

PyWeather 1.5
PPC
Freeeware

program ke stažení

Aplikaci PyWeather se mi bohužel nepodařilo spustit. Po startu se prostě nic nestane. Je to škoda, jelikož právě PyWeather mne přivedl k "potřebě" vyhledat program poskytující tyto služby. Dle autora funguje pod OSX Jaguar, OSX Tiger mu, bohužel, nevoní. PyWeather není již delší dobu vyvíjen (rok 2004) a pravděpodobně lokality lze nastavit jen pro U.S. dle ZIP kódu.

Jednoznačným vítězem je pro mne WeatherPop, a to kvůli jednoduchosti nastavení, zpracování ikonek a přehlednosti. I přesto, že je to placený program, WeatherDock nabízí další možnosti zobrazení navíc, což mě však neláká (rušilo by mě to při práci), a ostatní aplikace se mi nepodařilo nastavit na požadovaná města.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Conditions code

Autor: Akrastan Muž

Založeno: 29.03.2007, 15:04
Odpovědí: 0

Podle kódu Prahy (LKPR) se jedná o mezinárodní kód letiště v místě lokace. Tyto kódy mají i malá amatérská letiště (a tedy by mělo jít nalézt místa poněkud dále od hlavních měst :) )

Odpovědět na příspěvek

WeatherPop 2.6.1

Autor: Jirka13 Muž

Založeno: 29.03.2007, 16:15
Odpovědí: 0

Mne to teda Prahu nenajde, natoz Usti. Nejbliz jsem v Berline.

Odpovědět na příspěvek

Weather station?

Autor: Weatherman Muž

Založeno: 29.03.2007, 17:53
Odpovědí: 0

Toto jsou jen takove "hracicky" co stahnou a ukazou nejake info z webu. Zajimalo by me spise srovnani ci recenze sw pro Mac OS X, ktery dokaze spolupracovat s nejakou skutecnou Weather Station. Pro Windows ci Linux jsou jich mraky, mate nejake zkusenosti s timto typem sw na Macu?

Odpovědět na příspěvek

RE: Weather station?

Autor: J.P. Muž

Založeno: 01.04.2007, 10:28

například http://weatherhawk.com
z
kušenosti nemám. Informace si seženu, když chci.

Odpovědět na příspěvek

WeatherSnitch

Autor: Lin123 Muž

Založeno: 19.04.2007, 15:07
Odpovědí: 0

Pouzival jsem WeatherDock ale °C neumel zobrazit a misto toho to osklivy Z, tak jsem nainstaloval WeatherSnitch a jsem spokojen...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: