Patent Applu na dotykové 3D ovládání by se mohl týkat tabletu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Patent Applu na dotykové 3D ovládání by se mohl týkat tabletu

8. ledna 2010, 00.00 | Nově objevená patentová žádost Applu popisuje intuitivnější metody manipulace s 3D objekty na dotykové obrazovce, což by mohlo být pověstmi ohlašované úžasné nové uživatelské rozhraní tabletu.

Nedávné pověsti o tabletu Applu mimo jiné tvrdí, že přinese překvapivé či dokonce úžasné nové uživatelské rozhraní. To přirozeně vyvolalo řadu dohadů, jedním z možných náznaků, co Apple chystá, by mohla být tento týden objevená patentová žádost Applu.

Nalezl ji deník The Baltimore Sun, žádost popisuje metody manipulace s trojrozměrnými virtuálními objekty na dotykové obrazovce. Byla podána 29. září 2008 a jejími autory je několik inženýrů Applu z Francie, avšak práva k příslušnému duševnímu vlastnictví autoři v dalších dokumentech přenechali firmě.

Nové metody manipulace s 3D objekty

Žádost probírá metody a uživatelské rozhraní pro manipulace s trojrozměrnými (3D) objekty na dotykové obrazovce, mluví o jejich implementaci na různých zařízeních včetně telefonů a tabletů, což vzbudilo zájem médií.

Patent vychází z toho, že pro elektronická zařízení zobrazující na dotykové obrazovce virtuální 3D objekty jsou současná uživatelská rozhraní pro pohyb ve 3D prostoru a pro manipulaci s 3D objekty příliš složitá a nešikovná, to zvlášť platí pro malé obrazovky přenosných zařízení.

Vzniká tak potřeba srozumitelnějšího a intuitivnějšího uživatelského rozhraní pro zacházení s 3D prostorem a objekty, žádost navrhuje řadu metod, jak používat gesta více prstů k přemisťování objektů na obrazovce vůči sobě navzájem ve třech rozměrech.

Použije je chystaný tablet?

Apple již delší dobu jeví značný o zájem užívání zobrazovačů s 3D funkcemi, jež dříve byly objeveny některé jeho patenty s takovou tématikou, avšak tato nově nalezená patentová žádost se týká přenosných zařízení s dotykovým ovládáním, což by mohl být právě tablet, nelze tedy vyloučit, že jednou z jeho novinek bude uživatelské rozhraní využívající novým způsobem 3D objekty.

Jenže stejně dobře to nemusí znamenat vůbec nic, řadu podaných patentů Apple buď vůbec nerealizoval, anebo některé jejich prvky využil až po řadě let (jako v případě iPhonu či myši Magic Mouse), to zřejmě zjistíme teprve 27. ledna, kdy by měl tablet poprvé představit veřejnosti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: