Ochrannou známku „TabletMac“ drží Apple - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Ochrannou známku „TabletMac“ drží Apple

4. prosince 2009, 00.00 | Ukázalo se, že ochrannou známku „TabletMac“ zaregistrovanou Axiotronem nyní vlastní Apple.

Okolo tabletu se sice neobjevilo mnoho nových věrohodných zpráv (pověstí se samozřejmě nabízí hodně, ale jsou značně pochybné). A tak se média chytají každého malého náznaku. To byl i případ ochranné známky „TabletMac“, na nějž v pondělí upozornil server MacRumors.

Historie ochranné známky „TabletMac“

Je to už několik let, co firma Axiotron oznámila, že začne upravovat notebooky Applu na tabletové počítače, v roce 2007 uvedla ModBook, takto přestavěný MacBook, v roce 2009 předvedla též prototyp MoodBok Pro vytvořený z MacBooku Pro, ale na něm firma stále ještě pracuje (slibuje ho na příští rok).

A i v současnosti Axiotron nabízí úpravu různých MacBooků (od modelů z roku 2006 až po některé stroje z letošního roku, nikoli však MacBooků s „unibody“ pouzdry) na tablet za 699 USD, kdy odstraní klávesnici a původní displej a místo toho nasadí dotykovou obrazovku Wacom s digitizérem dovolující ovládání perem.

Axiotron zpočátku označoval své stroje jako „TabletMac“, později je ovšem přejmenoval na ModBook. Přesto si ale nechal slovo „TabletMac“ zaregistrovat jako ochrannou známku. MacRumors však zjistil, že někdy v průběhu minulého roku bylo vlastnictví této ochranné známky převedeno na Apple a úřední evidence nyní jako jejího vlastníka uvádí právě Apple.

Převod ochranné známky nemusí znamenat příchod tabletového Macu

Bylo by ovšem značně přehnané z toho vyvozovat, že se Apple chystá přijít s tabletovým Macem. Spíše jde o to, že velice nerad ponechává podobná označení v cizím vlastnictví, na užívání názvů, které třeba i jenom vzdáleně připomínají jeho známé značky (a k nim Mac nepochybně patří) často reagoval značně nedůtklivě.

Bude skutečně pravděpodobnější spíše to, že zmíněnou známku získal hlavně kvůli tomu, aby se vyhnul zmatkům s jejím užíváním, než že by to mělo přímou spojitost s údajně chystaným tabletem.

Většina dosavadních pověstí o tabletu Applu totiž předpokládá, že bude používat (zřejmě však upravený) iPhone OS a také hardwarově má mít blíže k iPhonu a iPodu touch než k Macům. A navíc vzhledem k předpokládanému zaměření tabletu na širší spotřebitelský trh Apple zřejmě zvolí název neodkazující na konkrétní platformu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: