Nové verze aplikací iOS - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové verze aplikací iOS

4. října 2010, 00.00 | MobileMe Gallery 1.2 přináší podporu iPadu a multitaskingu. A blogovací aplikace WordPress ve verzí 2.6 doplňuje podporu videa a další požadované nové funkce.

Nových verzí aplikací iOS samozřejmě stále přichází velká spousta, zde se podíváme na aktualizace dvou, jež se používají poměrně hodně, a tak si zasluhují zmínku:

MobileMe Gallery 1.2 nabízí uživatelské rozhraní pro iPad a plnou podporu iOS 4

Součást služby MobileMe Applu tvoří také webová galerie, do níž lze ukládat fotografie a videa. K ní je samozřejmě možné přistupovat z Webu, ale pro přístroje s iOS se navíc nabízí specializovaná aplikace od Applu, s níž se pracuje pohodlněji a umí toho víc.

Z aplikace se dají prohlížet celé galerie včetně těch chráněných heslem, fotografie v nich se mohou posouvat, zvětšovat a otáčet. Prohlížet je možné také fotografie a filmy z galerií přátel. Již jednou prohlédnuté fotografie se později znovu zobrazí i bez připojení k Internetu (uloží se do vyrovnávací paměti) a lze odesílat odkazy na jednotlivá alba pro jejich sdílení s ostatními.

Tato aplikace se samozřejmě aktualizuje s vývojem iOS a příslušného hardwaru, letos v červenci vyšla verze 1.1.1, jež doplnila částečnou podporu tehdy nového iPhonu 4. Avšak teprve minulý pátek Apple vydal novou verzi 1.2, která přináší skutečně plnou podporu iPadu, iPhonu a iOS 4.

MobileMe Gallery 1.2 se stala univerzální aplikací, což znamená, že na iPadu nabídne uživatelské rozhraní uzpůsobené větší obrazovce a vyššímu rozlišení tohoto přístroje, současně se však dá používat také na iPhonu a iPodu touch.

Pod iOS 4 podporuje multitasking, dá se tedy rychle přepínat mezi ní a dalšími souběžně spuštěnými aplikacemi. Byla rovněž přizpůsobena pro displeje Retina iPhonu 4 a iPodu touch čtvrté generace, umí využít jejich vysokého rozlišení (pro prohlížení fotografií docela důležité).

Na iPadu navíc aplikace značně rozšířila oblast cyklicky zobrazující nejnovější fotografie galerie, změnila ji v plnohodnotný fotorámeček, po přihlášení k vlastnímu účtu nebo ke galerii přítele se uživatelské rozhraní změní ve dvě řady pomalu kolujících nejnovějších fotografií.

Další významná novinka se týká právě přístupu ke galeriím přátel. Nyní už ani není třeba být zákazníkem služby MobileMe, aby bylo možné aplikaci využívat, galerii přítele si lze prohlédnout i bez účtu na MobileMe, v přihlašovací obrazovce stačí stisknout nové tlačítko pro přidání přítele. Tato možnost je však dostupná pouze na iPhonu a iPadu.

Aplikace MobileMe Gallery 1.2 se dá zdarma stáhnout z App Store, vyžaduje iOS 3.1.3 nebo vyšší.

WordPress 2.6 pro iOS přidává řadu žádaných funkcí

K nejoblíbenějším blogovacím publikačním systémům patří WordPress a samozřejmě existuje také aplikace WordPress pro iOS, jež umožňuje přispívat na blogy WordPressu z přístrojů s iOS.

Minulou středu se objevila nová verze 2.6 této aplikace, jež přinesla několik nových funkcí, které uživatelé už dlouho požadovali (podrobnosti přináší oficiální oznámení verze 2.6 od výrobce aplikace).

Nová verze především vylepšila podporu videa, videonahrávky lze nyní pořídit a odeslat na blog přímo z iPhonu 3GS nebo iPhonu 4.

Zcela přepracována byla práce s lokálními koncepty (Local Drafts), aby se zabránilo mizení rozpracovaných příspěvků, aplikace nyní pečlivěji kontroluje, jestli byly koncepty již odeslány, než je smaže. Nově přibyla funkce automatického ukládání konceptů během jejich psaní, stejně jako u webové verze, lze se tak v případě potřeby snadno vrátit k dřívější verzi připravovaného příspěvku.

Úplně přepracovány byly též postupy pro přidávání blogů a pro nastavování webů, měly by teď být přehlednější a intuitivnější a jsou kompatibilní se sítěmi WordPressu 3.0 a s vícenásobnými weby verze 2.9.2.

S rozšířenou podporou videa přišlo i nové uživatelské rozhraní mediální knihovny (Media Library), které nahradilo původní kartu fotografií. A samozřejmě verze 2.6 přináší též řadu dalších menších zlepšení v nitru aplikace a mnoho oprav chyb.

Aplikace WordPress 2.6 pracuje na iPhonu, iPodu touch a iPadu, vyžaduje iOS 3.0.2 nebo vyšší, z App Store si ji lze stáhnout zdarma.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: