Nové drobné aktualizace aplikací balíku iLife '11 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nové drobné aktualizace aplikací balíku iLife '11

5. ledna 2011, 00.00 | Apple vydal iMovie 9.0.1 a GarageBand 6.0.1, přinášející opravy různých menších chyb.

Na loňské říjnové akci k Macům Apple také uvedl novou verzi '11 svého mediálního balíku iLife. Ten sestává z více aplikací, nových verzí '11 se však dočkaly jen tři, totiž iPhoto, iMovie a GarageBand.

Pro iPhoto vyšly již tři následné aktualizace

Významné nové verze aplikací obvykle nebývají zrovna bezchybné, což platí především pro iPhoto, to zpočátku mělo dost velké potíže, proto Apple již koncem října uvolnil jeho aktualizaci na verzi 9.0.1, jež řešila potíže s možnou ztrátou dat při přechodu z předchozí verze '09.

Avšak další přetrvávající nedostatky odstranila až verze 9.1 ze začátku listopadu, která vrátila podporu kalendářů. A těsně před Vánoci se ještě objevila dodatečná aktualizace na verzi 9.1.1, jež přinesla drobné opravy chyb a nové možnosti práce s elektronickou poštou.

Pro iPhoto '11 tak vyšly už celkem tři následné aktualizace, zatímco zbývající dvě inovované aplikace balíku zůstávaly stejné, to se změnilo teprve včera, kdy Apple uvedl první aktualizace aplikací iMovie '11 a GarageBand '11 na verze 9.0.1 a 6.0.1. S nimi přicházejí následující změny:

iMovie 9.0.1

Aktualizace iMovie na verzi 9.0.1 má zvyšovat celkovou stabilitu aplikace a dále opravuje některé menší chyby.

Například řeší problém s tím, že se stabilizace neuplatňovala správně na některé videoklipy z iPhonu a iPodu touch. Dále napravuje chybu, která zabraňovala použití platných hesel Facebooku zahrnujících nealfanumerické znaky. Také se zlepšila kompatibilita s některými kamerami nahrávajícími ve více různých formátech a zvýšil se výkon při posouvání obsahu knihovny projektů.

Přechod na verzi 9.0.1 Apple doporučuje všem uživatelům iMovie '11, samozřejmě se nabízí prostřednictvím mechanismu Software Update, případně se dá ručně stáhnout odtud (jde o 27,52 MB), vyžaduje Mac OS X 10.6.3 nebo vyšší.

GarageBand 6.0.1

Též aktualizace aplikace GarageBand na verzi 6.0.1 zlepšuje její celkovou stabilitu a kompatibilitu a mimoto řeší několik dalších menších potíží.

Napravuje kupříkladu problém spojený s odvoláváním úprav funkcí Flex Time opravující rytmus, odstraňuje občasné prodlevy, k nimž mohlo docházet v kytarových stopách a obnovuje schopnost používat menu Quantize Note Timing (kvantizaci časování not) pro stopy zpracovávané funkcí Groove Matching slaďující rytmus stop.

Rovněž tato aktualizace se doporučuje všem uživatelům programu GarageBand '11, opět se nabízí přes Software Update, případně ji lze získat tady (zabírá 47,5 MB), přirozeně též vyžaduje Mac OS X 10.6.3 či vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: