Nová videa k iPodu nano páté generace - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nová videa k iPodu nano páté generace

23. září 2009, 00.00 | Firma TechRestore zveřejnila videoreportáž z rozebrání nového iPodu nano a na YouTube se objevují ukázky nahrávek z jeho videokamery.

Nové iPody nano páté generace, uvedené na (americký) trh 9. září, přinášejí několik novinek, z nichž tu nejviditelnější a nejdiskutovanější tvoří integrovaná videokamera (umí pořizovat pouze video, statické snímky nikoli).

Brzy poté se objevily také reportáže z rozebrání tohoto přístroje, zprávu o zjištěních firmy iFixit jsme vydali minulý týden.

Videoreportáž z rozebrání nového iPodu nano

Rozebíráním hardwarových novinek Applu sice proslula především iFixit, ale samozřejmě to dělají i jiní, například firma TechRestore, zabývající se opravami a úpravami notebooků (jak Maců, tak PC), iPhonů a iPodů. A nyní zveřejnila svou videoreportáž z rozebrání nového iPodu nano.

Ta nejprve nabízí krátkou ukázku záznamu z kamery iPodu, včetně použití několika do firmwaru přístroje začleněných zvláštních efektů. Konkrétně TechRestore předvádí užití efektu „Cyborg“ vytvářejícího „terminátorský“ pohled a efektu „Thermal“ napodobujícího obraz z termokamery (zůstaneme-li u filmových příměrů, tak tentokrát jde o pohled Predatora). Seznam všech dostupných videoefektů nového iPodu nano najdete tady.

A poté již následuje záznam z rozebrání přehrávače, uvidíte postupné rozkládání přístroje na základní komponenty, jež TechRestore navíc opatřila popisky. Pochopitelně spatříte v podstatě totéž, co odhalila iFixit, videoreportáž ovšem může někomu vyhovovat více než sled fotografií (a vůbec nejlepší bude dát si dohromady všechny tyto informace).

TechRestore podobných videoreportáží už natočila celou řadu, a tak si pro ně na YouTube zřídila vlastní kanál, kde si je lze prohlédnout.

YouTube nabízí ukázky nahrávek z videokamery iPodu nano

Samozřejmě, s tím, jak přibývá vlastníků těchto nových iPodů nano, objevují se též další ukázky nahrávek z integrované videokamery. Například tenhle více než tříminutový záznam ze zahrady dobře ukazuje, jak vypadá scéna pořízená v exteriéru.

A zajímavé je i toto video porovnávající kvalitu videozáznamu z nového iPodu nano a z iPhonu 3GS. Přirozeně na YouTube najdete mnohé jiné takovéto ukázky a další jistě budou přibývat.

Ze zmíněných ukázek vyplývá, že za dobrého osvětlení nový iPod nano poskytuje na danou kategorii zařízení cekem přijatelný záznam, ovšem se specializovanými videokamerami (včetně kapesních modelů s flash pamětí) se nemůže měřit.

A co se týče srovnání s iPhonem 3GS, oba přístroje sice podporují stejné rozlišení (640 x 480) a snímkovou frekvenci (30 snímků/s), ale nahrávky z iPhonu se zdají mít o něco lepší barvy, což zřejmě způsobuje to, že iPhone používá přece jenom o trochu lepší optiku, než jakou bylo možné vměstnat do opravdu miniaturní kamery iPodu nano.

Přesto je dost pravděpodobné, že si videokamera iPodu nano získá hodně příznivců jako zajímavá hračka, s čímž nejspíš Apple počítal, napovídaly by tomu výše zmíněné nabízené zvláštní efekty.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: