Nová Time Capsule používá disky WD Caviar Green - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nová Time Capsule používá disky WD Caviar Green

27. června 2011, 00.00 | Nové letošní modely Time Capsule podle zjištění webu MacBidouille užívají úsporné disky Western Digital Caviar Green.

Minulé úterý Apple uvedl na trh nové modely svých bezdrátových základnových stanic AirPort Extreme a Time Capsule bez jakékoli publicity, nikde podrobněji nepopsal, co se na letošních modelech změnilo.

AirPort Extreme zvýšila svůj vysílací výkon

V případě Time Capsule to ovšem bylo zjevné na první pohled, nyní si lze pořídit dva modely s diskem o kapacitě 2 nebo 3 TB, zatímco předtím se nabízel výběr mezi 1TB a 2TB diskem.

Avšak AirPort Extreme Base Station se nijak viditelně nezměnila, teprve koncem minulého týdne se zjistilo, že nová AirPort Extreme poskytuje až 2,8 krát vyšší vyzařovací výkon, což by mělo zajistit spolehlivější WiFi připojení s větším dosahem (to však bude záviset na mnoha dalších okolnostech, někdy se nemusí projevit vůbec žádné zlepšení).

MacBidouille rozebral novou Time Capsule

Lze předpokládat, že ke stejné změně WiFi části došlo též u Time Capsule. A už také víme, jaké vlastně toto zařízení používá disky. Francouzský web MacBidouille totiž nový model Time Capsule rozebral (stejný článek najdete v angličtině na sesterském webu Hardmac).

MacBidouille si pořídil nový 2TB model Time Capsule (jde již o čtvrtou generaci) a podíval se, co se nachází v jeho nitru. Totéž udělal i s předchozím modelem osazeným stejně velkým diskem.

Po odmontování dolního krytu se odhalil vnitřek nové Time Capsule, který vypadá úplně stejně jako nitro předchozího modelu, včetně konfigurace antén. Pevný disk se poté dá snadno vyjmout, ale MacBidouille v rozebírání pokračoval, vyndal nejprve zdroj a nakonec i základní desku zařízení.

Vše se zdá být stejné, včetně základní desky (menší změny na ní možná jsou, ale to Francouzi blíže nezkoumali, rozhodně však lze vyloučit nasazení čipu Apple A4 či A5, o němž mluvily dřívější pověsti). Nezměnila se ani verze firmwaru, stále jde o verzi 7.5.2 jako u ostatních periférií řady AirPort.

Nový model používá disk WD Caviar Green

Hlavním zjištěním MacBidouille tak bylo určení typu užitého pevného disku. Apple sice v popisu zálohovacích funkcí Time Capsule uvádí, že používá disk „serverové třídy“, ovšem ve skutečnosti se jedná o disk z řady Western Digital Caviar Green.

A to jsou stolní disky s nízkou spotřebou energie, určené pro domácí počítače či malé mediální servery, nelze je však považovat za serverové disky. To by ale nemělo příliš překvapovat, protože již původní Time Capsule z roku 2008 používala běžné stolní disky (tehdy ovšem značky Hitachi) a už tenkrát Apple mluvil o discích serverové třídy.

Hlavním důvodem bylo dosažení kapacity 3 TB

A disky WD Caviar Green se budou navíc pro Time Capsule docela hodit. Dynamicky mění své otáčky, aby šetřily energií a vyhovují pro nepřetržitý provoz. Dá se předpokládat, že s nimi budou mít nové modely Time Capsule ještě nižší příkon a budou se méně zahřívat.

Avšak hlavní důvod, proč Apple sáhl právě po těchto discích, nejspíš spočíval v něčem jiném. Zatímco kapacita řady Caviar Green končí až na 3 TB, serverové disky Western Digital se zatím nedostaly nad 2 TB. A tak pokud chtěl Apple zvýšit úložnou kapacitu Time Capsule nad 2 TB, příliš na výběr neměl.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: