Nová Apple TV přichází do dalších zemí - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Nová Apple TV přichází do dalších zemí

15. listopadu 2010, 00.00 | Apple zahájil prodej a půjčování filmů v Japonsku, současně tam uvedl novou Apple TV. A toto zařízení začíná nabízet i v mnoha jiných zemích světa, mimo jiné v dalších evropských státech.

Spolu s novými letošními iPody Apple 1. září představil také novou Apple TV, jež se začala v USA (a několika jiných zemích) prodávat počátkem října. Jak ukázalo její rozebrání, jde o zcela nový hardware, hodně podobný iPadu (ovšem bez displeje), který provozuje upravenou variantu iOS 4.1.

V USA se nové zařízení prodává docela dobře (při říjnovém oznámení finančních výsledků Applu Steve Jobs prozradil, že se prodalo už čtvrt milionu kusů) a nyní se pokusí získat přízeň zákazníků i v dalších zemích.

Apple uvedl filmovou nabídku iTunes Store a novou Apple TV do Japonska

Minulou středu Apple přidal možnost nákupu a půjčování filmů z iTunes Store pro další významnou zemi, totiž Japonsko a současně uvedl na tamní trh novou Apple TV.

Zjevně to považuje za důležitou událost, protože k ní vydal oficiální tiskovou zprávu. Filmovou nabídku iTunes Store pro Japonsko od počátku tvoří přes tisíc titulů v HD a SD rozlišení, jak od studií s celosvětovou působností, tak od studií japonských. Vypůjčené filmy lze shlédnout do 30 dní od výpůjčky, když už se přehrávání zahájí, musí se dokončit do 48 hodin.

A samozřejmě se v Japonsku spolu s touto nabídkou objevila i nová Apple TV umožňující snadný přístup k ní (dovolí ovšem jen vypůjčování filmů, protože lokální ukládání obsahu nepodporuje).

Cenové podmínky jak iTunes Store, tak Apple TV jsou zhruba srovnatelné s USA, je však otázkou, jak si filmový obchod Applu a nová Apple TV v Říši vycházejícího slunce povedou, protože se budou muset vyrovnat s početnou a silnou místní konkurencí.

Nová Apple TV přichází do řady dalších zemí

Minulý týden však nová Apple TV nedorazila jenom do Japonska, ale také do mnoha jiných zemí. Objevila se též v Mexiku, pro nás je ale zajímavější, že přibyly nové evropské země, kupříkladu Rakousko, Itálie, Španělsko a Švýcarsko. V zemích eurozóny se prodává za 119 EUR, švýcarská cena činí 129 CHF. iTunes Store v daných zemích by nově měl umožňovat půjčování HD filmů.

Brzy se pravděpodobně tento seznam rozšíří ještě o četné další státy. Protože však nová Apple TV podporuje pouze půjčování obsahu, do zemí, v nichž nefunguje iTunes Store (a to je i ta naše), se s ní Apple asi příliš nepohrne, protože její využití by bylo dost omezené.

Dala by se sice použít jako „mediální konektor“ k televizoru, s pomocí funkce AirPlay by byl na novou Apple TV možný streaming obsahu z počítačů s iTunes 10.1 nebo z přístrojů s iOS 4.2 (až ho Apple vydá), avšak na trhu dnes lze najít i jiná řešení, jak zařídit přehrávání digitálního mediálního obsahu na televizoru.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: