Několik poznámek k dění po úmrtí Steva Jobse - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Několik poznámek k dění po úmrtí Steva Jobse

7. října 2011, 00.00 | Uznání Stevu Jobsovi vyjadřují četné významné osobnosti a vedoucí představitelé mnoha firem. Vydání Jobsova autorizovaného životopisu bylo uspíšeno, objeví se již 24. října. A časopisy TIME a Businessweek připravily vydání věnovaná Jobsovi.

Ve středu Apple oznámil, že jeho spoluzakladatel a bývalý generální ředitel zemřel ve věku 56 let. Této události se poté intenzivně věnovala v podstatě všechna média, stala se hlavním tématem například i pro čtvrteční hlavní zpravodajské relace českých televizí. Bylo by proto zbytečné zde opakovat, co již bylo mnohokrát řečeno jinde, pouze tu připomene některé události a reakce, jež tato zpráva vyvolala.

Oznámení Tima Cooka

Už jsme zmínili oznámení, které Apple vyvěsil na svém webu. Tim Cook, nový generální ředitel Applu a Jobsův nástupce, rozeslal všem zaměstnancům obdobné oznámení, v němž se praví toto:

„Apple ztratil vizionáře a tvůrčího génia a svět ztratil úžasnou lidskou bytost. Ti z nás, kteří měli to štěstí Steva znát a pracovat s ním, ztratili drahého přítele a inspirujícího rádce. Steve za sebou zanechává společnost, jež mohl vybudovat jenom on a jeho duch navždy bude základem Applu.

Plánujeme slavnostní připomínku Stevova neobyčejného života pro zaměstnance Applu, která se bude konat brzy. Chcete-li mezitím s námi sdílet své myšlenky, vzpomínky a projevy soustrasti, můžete prostě napsat na

Žádná slova nemohou dostatečně vyjádřit náš zármutek ze Stevovy smrti, ani naši vděčnost za to, že jsme měli příležitost s ním pracovat. Uctíme jeho památku tím, že se budeme věnovat pokračování v práci, kterou tak miloval.

V této těžké době věnujeme své myšlenky a modlitby jeho ženě Laurene a jeho dětem.“

K Jobsovu úmrtí se vyjádřila řada významných osobností

Vyjádření k Jobsovu úmrtí je obrovské množství, zavzpomínaly na něj významné osobnosti z mnoha oborů. Pochopitelně nechybí vyjádření jeho bývalých a současných spolupracovníků a obchodních partnerů, samozřejmě promluvil Steve Wozniak, ale také zakladatelé Googlu, lidé z Pixaru a mnozí další, včetně firem, jejichž vztahy s Applem byly nejednoznačné (jako třeba Adobe) a i jeho přímí konkurenti (slova uznání vyslovil též Samsung, který právě teď vede s Applem četné patentové spory). Obsáhlý seznam těchto vyjádření soustrasti, vzpomínek na Jobse a dalších souvisejících textů nabízí MacRumors.

Na Jobse zavzpomínal také Tim Berners-Lee, tvůrce World Wide Webu. Ten v institutu CERN napsal první webový prohlížeč na počítači NeXT a nyní vděčně vzpomíná na to, jak snadno se na NeXTu programovalo, jak lehké bylo stroj zkonfigurovat, přestože používal unixový systém a na to, kolik nových technologií NeXT ve své době přinášel.

Též Stephen Wolfram, tvůrce programu Mathematica, na svém blogu zveřejnil několik vzpomínek na Steva Jobse. Uvádí tam, že Jobs byl významnou inspirací pro jeho hlavní projekty, mimo jiné ho utvrdil v použití názvu Mathematica. Tento software se pak přikládal ke všem počítačům NeXT a Jobs ovlivnil i vzhled jeho uživatelského rozhraní. Mezi Wolframem a Jobsem tak byl dlouholetý vztah, který se nyní projevil také v tom, že nový asistent Siri iPhonu 4S využívá k získávání faktografických údajů vedle dalších zdrojů „výpočetní vyhledávač“ Wolfram|Alpha.

Autorizovaný životopis Steva Jobse vyjde už 24. října

Nakladatelství Simon & Schuster se chystalo 21. listopadu vydat Jobsův autorizovaný životopis od Waltera Issacsona (který napsal uznávané životopisy Alberta Einsteina a Benjamina Franklina), nyní se však rozhodlo přípravy uspíšit a kniha vyjde již 24. října, zájem o ni je pochopitelně už teď ohromný. Počty předběžných objednávek se již nyní zařadila mezi bestsellery.

Wall Street Journal k tomu dodává, že podle jeho zdroje Issacson poslední rozhovor s Jobsem vedl před čtyřmi týdny hned poté, co odstoupil z funkce generálního ředitele Applu a v té době Jobs už věděl, že umírá, což bude uvedeno v závěru knihy.

Český překlad Isaacsonovy knihy chystá nakladatelství Práh a na Slovensku připravuje překlad do slovenštiny nakladatelství Eastone Books. Obě stránky zatím uvádějí původní termín vydání, tedy 21. listopad. Zmíněná nakladatelství ale jistě brzy oznámí, kdy své překlady uvedou na trh, je však třeba mít na paměti, že kvalitní překlad si nějaký čas vyžádá, zvlášť když bude potřeba zapracovat nejnovější události.

Časopisy TIME a Businessweek vydávají čísla věnovaná Jobsovi

Časopis TIME, který často vydává čísla zaměřená na významné osobnosti, zastavil tisk vydání chystaného pro tento týden a místo toho začal připravovat nové vydání, věnované právě Jobsovi.

Bude mu vyhrazena jak obálka, tak dalších 21 stran. Na obálce tohoto časopisu se tak Jobs objeví již posedmé, tentokrát však zřejmě naposled. Nové číslo (vycházející dnes) bude obsahovat též šestistránkový esej od výše zmíněného Waltera Isaacsona, některé weby již zveřejnily výňatky z něj. Nepřekvapivě TIME pro toto vydání zvýšil náklad.

A také týdeník Bloomberg Businessweek připravil na dnešek poctu Stevovi Jobsovi, zvláštní vydání, jež se zaměří na Jobse a jeho vliv na podnikání a technologie a samozřejmě bude mít jeho portrét na obálce. Toto vydání bude dostupné jak v papírové podobě, tak též pro iPad, což ostatně platí i pro TIME. Je víc než příhodné, že se publikace věnované vzpomínce na Steva Jobse objeví na zařízení, které pomohl přivést na svět.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Životopis v češtině?

Autor: D Muž

Založeno: 07.10.2011, 08:33
Odpovědí: 0

Nevíte, zdali se chystá zmíněný životopis v češtině? Nebo mám koupit ENG verzi?

Odpovědět na příspěvek

RE: Životopis v češtině?

Autor: Cob Muž

Založeno: 07.10.2011, 09:48

J, měl vyjít zároveň s anglickou verzí v listopadu. Jestli stihnou českou verzi už o měsíc dříve, uvidíme, ale bude český překlad.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Životopis v češtině?

Autor: D Muž

Založeno: 07.10.2011, 10:56

OK. Paráda. A nakladatelství náhodo nevíte? Ať vím, kde se poptat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Životopis v češtině?

Autor: rony Muž

Založeno: 07.10.2011, 13:42

je to uz v texte clanku.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Životopis v češtině?

Autor: Cob Muž

Založeno: 07.10.2011, 13:58

V den světové premiéry vydá českou verzi nakladatelství Práh, na Slovensku se tohoto úkolu zhostili v Eastone Books. České vydání bude mít přibližně stejný rozsah jako originál.

Pokud je přípustné odkazovat na konkurenční portál, zde je odkaz:
http://jablickar.
cz/kniha-steve-jobs-vyjde
-i-v-ceske-a-slovenske-re
publice/

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Životopis v češtině?

Autor: Cob Muž

Založeno: 07.10.2011, 14:00

Mimochodem, chtěl jsem to najít na mujmacu, abych neodkazoval na konkurenci, ale bohužel to nelze..

We're sorry...

... but your computer or network may be sending automated queries. To protect our users, we can't process your request right now.

Odpovědět na příspěvek

Steve Jobs

Autor: Albert Ryba Muž

Založeno: 10.10.2011, 07:56
Odpovědí: 0

Dneska jsem četl zajímavý článek o tom, proč byl právě Jobs jako manažer úspěšný, pokud vás to zajímá, mrknetě na to – http://www.ictmanazer.cz/
2011/10/proc-byl-steve-jo
bs-vyjimecnym-manazerem/

Odpovědět na příspěvek

RE: Steve Jobs

Autor: Joudaxx Muž

Založeno: 18.10.2011, 14:53

Dobry clanek

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: