Něco pro switchery, něco pro designery - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Něco pro switchery, něco pro designery

11. srpna 2006, 00.00 | Jednoduchá náhrada Docku pro switchery ala Windows. A dva užitečné prográmky pro designery, které pomůžou s volbou barvy a umožní tvorbu vodítek nezávislých na konkrétním programu.

Switcheroo
Universal Binary
Shareware
Registrace 9 USD

program ke stažení


Switcheroo nahrazuje Dock a nabízí několik jednoduchých funkcí. Primárně je určen pro switchery z Windows. Spuštěný může být bez Docku i společně s ním. Po spuštění Switcheroo se na spodní hraně obrazovky objeví lišta ne nepodobná té z Windows, která je rozdělena na tři části.

V první je strohé menu, které umožňuje rychlou a elegantní registraci produktu a informuje o stavu registrace. Dále nabízí vypnutí/zapnutí zobrazování pouze zvolené aplikace, volbu podbarvená aktivního tlačítka a ukončení sebe sama.

Druhá část je vyhrazena pro zástupce programů a umožňuje tak, stejně jako Dock, spouštění aplikací přímo z panelu. Bohužel program nedokázal načíst všechny zástupce, které mám umístěné v Docku a funkční tak zůstaly pouze Mail a iTunes. Ostatní ikony byly nefunkční (bez ikony programu a bez možnosti spouštět program). Ovšem "natahání" zástupců do lišty a odstranění nepotřebných je jednoduché stejně jako v Docku.

Třetí část obsahuje tlačítka spuštěných aplikací a umožňuje tak přehledné přepínání mezi nimi. Kontextové menu obsahuje možnost zobrazit aplikaci ve Finderu nebo ji ukončit či vynutit konec.

Samotný Dock se zobrazuje pod touto lištou a jeho funkce jsou nedotčeny. Drobné zmatení pak může nastat, když při používání Switcheroo mizí ikony právě zobrazené aplikace z app-switcheru.

Switcheroo bohužel neumožňuje několik funkcí, které bych u verze 3 čekal. Program, ač má sloužit jako náhrada Docku, neumí Dock sám ukončik. Umístění je možné pouze na spodní hraně obrazovky (při používání s Dockem společně lze naštěstí využít tuto funkci přímo u něj). Lištu nelze skrývat a je trvale zobrazena (v tomto ohledu není žádný monitor se sebevetším rozlišením dostatečně velký). Mínusem je také Windows vzhled (a způsob ovládání), pro switchery to však může být přínosné.

Všem zájemcům poslouží video s předvedením funkcí Switcheroo na stránkách autora http://software.carsonbaker.org/


Color Blender 1.1.1
Universal Binary
freeware

program ke stažení


Pokud někdy hledáte vhodný odstín mezi dvěma barvami, líbí se vám některá barva, ale nehodí se vám do barevného schématu a potřebujete zvolit barvu vhodnou a co nejblíže té líbivé a to rychle a snadno, potřebujete Color Blender.

Ovládání je snadné a přehledné, zobrazení kódu barev volitelné a tak se stačí pustit do hledání úžasných barev pro nové návrhy.


GuideLiner 1.03
PPC
Shareware
10 EURO

program ke stažení


GuideLiner je šikovný pomocník, který nabízí tři funkce využitelné snad pro každého kdo pracuje s grafikou v pixelech. První funkce poskytuje horizontální a vertikální pravítka, která se zobrazují nad aplikacemi. Tyto lze natahovat a libovolně umisťovat. Pravítek můžete mít současně více. Orientaci pravítka lze navíc kdykoliv změnit. Druhá funkce umožňuje zobrazení rámečku, který dle volby ohraňičuje rozlišení 640x480, 800 x 600 a 1 024 x 768.


Poslední a podle mne nejlepší a nejpropracovanější funkcí je zobrazení horizontálních a vertikálních vodítek. Těch můžete mít také libovolný počet a navíc je lze sekupovat a ukládat pro opakované použití. Nastavovat je můžete ručně či s pomocí vepsání přesné pozice. Nastavení umožňuje také zvolit odstup vodítek a jejich počet.


V preferencích programu GuideLiner můžete volit barvu vodítek a ohraňičovacího rámečku, průhlednost pravítek, umístění ovládacích prvků a horkou klávesu pro vyvolání.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

panel z widows ani za zlaté prase

Autor: snilard Muž

Založeno: 11.08.2006, 11:37
Odpovědí: 0

Nechápu kdo by si chtěl pořizovat panel z Windows. Mě osobně nejvíce irituje skutečnostm že je roztažený na celou šířku a nejde s tim nic udělat.
Svůj krásně úzký panel z GNOME a nebo Dock nevyměním.

Odpovědět na příspěvek

RE: panel z widows ani za zlaté prase

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 11.08.2006, 11:57

Svata pravda.

Odpovědět na příspěvek

RE: panel z widows ani za zlaté prase

Autor: Jancak Muž

Založeno: 11.08.2006, 12:19

Take souhlasim. Proto uvaadim, ze je to vhodne tak pri switchery, kterym muze program vyhovovat. Ostatne mne nikdy nenapadlo hledat napriklad nahradu WinCommmandera pro OSX. Proboha k cemu by mi to bylo, s Expose?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: panel z widows ani za zlaté prase

Autor: lizard Muž

Založeno: 11.08.2006, 20:29

> Proboha k cemu by mi to bylo, s Expose?
K prochazeni archivu bez nutnosti nejprve je cele dekomprimovat a selektivni dekomprimaci?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: panel z widows ani za zlaté prase

Autor: Jancak Muž

Založeno: 13.08.2006, 04:26

no OSX ma bezne Stuffit a pokud kliknete na kontextové menu tak na konci lze zobrazit co je v archivu (ted rychle netusim ktere archivy umi, ale je to tam)
tedy k cemu by my jakykolivcommander byl, ja pro nej vyuziti rozhodne nemam (coz neznammena, ze to nekdo nechce pouzivat, ze)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: panel z widows ani za zlaté prase

Autor: lizard Muž

Založeno: 15.08.2006, 04:38

> no OSX ma bezne Stuffit
Neni pravda, Tiger jej nema - StuffIt Standard Edition - $49.99.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: panel z widows ani za zlaté prase

Autor: gfhdf Muž

Založeno: 13.08.2006, 23:20

Ve vyjimecnych pripadech, kdy by se to mohlo hodit, to pochopitelne muzeme udelat v Terminalu. Na rozdil od Windows, ktere se museji spolehat na dalsi produkty, jelikoz jejich "terminal" neumi skoro nic.

Odpovědět na příspěvek

RE: panel z widows ani za zlaté prase

Autor: VFisa Muž

Založeno: 12.08.2006, 11:37

ja bych listu z win zas tak nezatracoval.. vzdyt zabira daleko min mista nez dock.. me treba rozciluje neprehlednost spustenych oken v osx, kde na prvni pohled nevidim co je spusteno. nemyslim tim spustene aplikace, ktere jsou znacene trojuhelnikem, ale treba otevrena okna finderu a safari(na prave strane docku)..

Odpovědět na příspěvek

K tomu guidelineru...

Autor: zelenycaj Muž

Založeno: 11.08.2006, 12:08
Odpovědí: 0

Mozna se to tady uz objevilo, ale libi se mi xScope.

http://iconfac
tory.com/software/xscopeZda se, ze nekolik funkci a 7 dolaru navic.

Odpovědět na příspěvek

RE: K tomu guidelineru...

Autor: Jancak Muž

Založeno: 11.08.2006, 12:20

Tento sw mi unikl. Vypada to zajimave. Stahuji a vyzkousim. Diky za tip.

Odpovědět na příspěvek

Guideliner

Autor: Petr Muž

Založeno: 11.08.2006, 16:44
Odpovědí: 0

Zdarma jednodušší pravítko je tady\" http://www.pascal.com/sof
tware/freeruler/

Odpovědět na příspěvek

lista win.

Autor: broe Muž

Založeno: 15.08.2006, 19:05
Odpovědí: 0

...no a zkuste si otevrit (treba tif) pretazenim souboru na otevrenou aplikaci v liste...bud musite soubor otevrit primo z aplikace a nebo aplikaci zaklapnout do listy a po vyhledani patricneho souboru bud pouzit prave tlacitko a vyhledat pozadovanou aplikaci ze seznamu a nebo mit zastupce aplikace na plose a pretahnout soubor na zastupce. Takze lista mi je na nic kdyz pro otevirani treba tifu pouzivam pokazde jinou aplikaci a nemuzu urcit primarni. No a seda plocha pod aplikacema...kdyz chci na plochu, tak musim zase zaklapnout program do listy. Proste clovek se najezdi mysi a naklika uplne zbytecne moc.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: