Něco pro switchery, něco pro designery - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Něco pro switchery, něco pro designery

11. srpna 2006, 00.00 | Jednoduchá náhrada Docku pro switchery ala Windows. A dva užitečné prográmky pro designery, které pomůžou s volbou barvy a umožní tvorbu vodítek nezávislých na konkrétním programu.

Switcheroo
Universal Binary
Shareware
Registrace 9 USD

program ke stažení


Switcheroo nahrazuje Dock a nabízí několik jednoduchých funkcí. Primárně je určen pro switchery z Windows. Spuštěný může být bez Docku i společně s ním. Po spuštění Switcheroo se na spodní hraně obrazovky objeví lišta ne nepodobná té z Windows, která je rozdělena na tři části.

V první je strohé menu, které umožňuje rychlou a elegantní registraci produktu a informuje o stavu registrace. Dále nabízí vypnutí/zapnutí zobrazování pouze zvolené aplikace, volbu podbarvená aktivního tlačítka a ukončení sebe sama.

Druhá část je vyhrazena pro zástupce programů a umožňuje tak, stejně jako Dock, spouštění aplikací přímo z panelu. Bohužel program nedokázal načíst všechny zástupce, které mám umístěné v Docku a funkční tak zůstaly pouze Mail a iTunes. Ostatní ikony byly nefunkční (bez ikony programu a bez možnosti spouštět program). Ovšem "natahání" zástupců do lišty a odstranění nepotřebných je jednoduché stejně jako v Docku.

Třetí část obsahuje tlačítka spuštěných aplikací a umožňuje tak přehledné přepínání mezi nimi. Kontextové menu obsahuje možnost zobrazit aplikaci ve Finderu nebo ji ukončit či vynutit konec.

Samotný Dock se zobrazuje pod touto lištou a jeho funkce jsou nedotčeny. Drobné zmatení pak může nastat, když při používání Switcheroo mizí ikony právě zobrazené aplikace z app-switcheru.

Switcheroo bohužel neumožňuje několik funkcí, které bych u verze 3 čekal. Program, ač má sloužit jako náhrada Docku, neumí Dock sám ukončik. Umístění je možné pouze na spodní hraně obrazovky (při používání s Dockem společně lze naštěstí využít tuto funkci přímo u něj). Lištu nelze skrývat a je trvale zobrazena (v tomto ohledu není žádný monitor se sebevetším rozlišením dostatečně velký). Mínusem je také Windows vzhled (a způsob ovládání), pro switchery to však může být přínosné.

Všem zájemcům poslouží video s předvedením funkcí Switcheroo na stránkách autora http://software.carsonbaker.org/


Color Blender 1.1.1
Universal Binary
freeware

program ke stažení


Pokud někdy hledáte vhodný odstín mezi dvěma barvami, líbí se vám některá barva, ale nehodí se vám do barevného schématu a potřebujete zvolit barvu vhodnou a co nejblíže té líbivé a to rychle a snadno, potřebujete Color Blender.

Ovládání je snadné a přehledné, zobrazení kódu barev volitelné a tak se stačí pustit do hledání úžasných barev pro nové návrhy.


GuideLiner 1.03
PPC
Shareware
10 EURO

program ke stažení


GuideLiner je šikovný pomocník, který nabízí tři funkce využitelné snad pro každého kdo pracuje s grafikou v pixelech. První funkce poskytuje horizontální a vertikální pravítka, která se zobrazují nad aplikacemi. Tyto lze natahovat a libovolně umisťovat. Pravítek můžete mít současně více. Orientaci pravítka lze navíc kdykoliv změnit. Druhá funkce umožňuje zobrazení rámečku, který dle volby ohraňičuje rozlišení 640x480, 800 x 600 a 1 024 x 768.


Poslední a podle mne nejlepší a nejpropracovanější funkcí je zobrazení horizontálních a vertikálních vodítek. Těch můžete mít také libovolný počet a navíc je lze sekupovat a ukládat pro opakované použití. Nastavovat je můžete ručně či s pomocí vepsání přesné pozice. Nastavení umožňuje také zvolit odstup vodítek a jejich počet.


V preferencích programu GuideLiner můžete volit barvu vodítek a ohraňičovacího rámečku, průhlednost pravítek, umístění ovládacích prvků a horkou klávesu pro vyvolání.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: