MU Promo, aneb software za babku - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

MU Promo, aneb software za babku

30. května 2009, 00.00 | V posledních letech se pro uživatele počítačů Apple stává pravidlem a to velmi příjemným, že mohou zakoupit výhodně balíčky software právě pro tuto platformu. Nejznámějším organizátorem takových akcí je samozřejmě Macheist, vždy s velmi dobrým výběrem programů. Server MacUpdate se ovšem snaží také a tentokráte je nabídka opravdu zajímavá.

MacUpdate

Server MacUpdate je známým rozcestníkem pro uživatele počítačů Apple a nejspíše na něj každý i ze začínajících uživatelů narazil. Nalézá se zde informační databáze, která obsahuje obrovské množství informací o software pro Apple platformu. Kromě samotných informací o dané aplikaci, vývojáři, licenci a atd. Nabízí také možnost stažení aplikací, odkazy na vývojáře a stránky produktu. Databázi plní samotní autoři software a tak je kromě dalšího také velmi vítaná reakce uživatelů na každý program. Lze tak snadno zjistit, zda vývojářem představovaná aplikace opravdu splňuje to, co slibuje. Ověřit kompatibilitu s používanou verzí systému, případně zjistit zda je aplikace ještě vyvíjena.

MacUpdate samozřejmě není jediným serverem. Podobné informace nabízející a musím zmínit i VersionTracker.com, ten ovšem není zaměřen výhradně na Apple, ale stejné služby nabízí i pro Windows a Palm OS. Sám používám oba servery pro vyhledávání software, jelikož se jejich informace doplňují. V tomto článku pro nás však není VersionTracker.com zajímavý, jelikož nenabízí výhodné nákupy takzvaných promo software balíčků.


MacUpdate Promo

MacUpdate pořádá výhodné akce pro nákup programů. V jeho části, kterou nazývá MacUpdate Promo je možno pravidelně nakoupit software s různě velkou slevou v desítkách procent. V současné době probíhá akce ve které za necelých padesát dolarů lze zakoupit balíček software v desetinásobné hodnotě ( píše se o 91% slevě ). Jedná se o jedenáct aplikací. Navíc prvních 20 000 kupujících obdrží jednu aplikaci a hru jako bonus navíc. Nabídka běží od 28. května 2009 a je platná 14 dní.


A co vlastně balíček obsahuje?

TechTool Pro 5 zajímavý nástroj pro práci s pevnými disky, který je společně s následujícím programem zajisté tahákem této akce.

Parallels Desktop 4 oblíbený a pokročilý virtualizační nástroj.

Circus Ponies Notebook 3 nástroj pro schraňování informací z webu, nápadů, emailů, PDF, skic a podobně, které umožňuje také exportovat jako PDF či na MobileMe a ftp.

NetBarrier X5 firewall s přehledným grafickým klikacím rozhraním, který mi dobře sloužil již na Mac OS 9.

DVDRemaster Pro 5 nabízí, jak jinak, konvertování DVD mimo jiné pro iPod, iPhone a AppleTV. S pohodlným ovládáním, možností vybírání kapitol, nastavování komprese pro každou kapitolu atd.

RipIt – navržený pro snadné a rychlé kopírování a organizaci DVD na notebook/externí disk, užitečný především na a cestách.

Multiplex – přehrávač s organizací filmů a možností doplňování obalů a informací z internetu.

MoneyWell – aplikace pro správu financí s možností přehledů a grafů.

Paperless – manažer pro scanování a organizaci dokumentů a dokladů.

Posterino – editor pro vytváření plakátů, pohlednic a podobných dokumentů, lze je pomocí nástrojů upravovat a vytvářet doplňkovou grafiku.

BetterZip – program pro práci s archivy jako je ZIP, SIT, TAR, RAR, GZip, BZip2, 7-Zip, ISO, LZH a dalších. Umožňuje také vytvářet archivy v ZIP, TAR, GZip, BZip2, 7-Zip a RAR.

Bonusovými aplikacemi jsou:

Cute Clips jednoduchý a užitečný clipboard manažer s možností editace jednotlivých schránek.

Jets'n'Guns Gold 2D "střílečka", která obsahuje 43 úrovní s 270 druhy protivníků. Ocitnete se v kokpitu letadla a likvidujete nepřátele ve vzduchu i na zemi.

Pokud rádi pořizujete software levněji než je obvyklá cena, určitě se Vám vyplatí sledovat tyto akce. Na serveru MacUpdate Promo běží nějaká akce prakticky každý den a její odběr si můžete zajistit buď pomocí mailových zpráv nebo pomocí RSS, které získáte na www.mupromo.com. Slevy jsou opravdu velké cca 30–50 % z běžné ceny aplikací. Další možnosti pro skvělý nákup.

Další možností je vyhlášený Macheist.com, kde jednou za rok probíhá celá rozsáhlá akce, kterou uvádí hra (mimochodem je rok od roku zajímavější a výpravnější) v níž můžete získat další aplikace a hry zdarma (ovšem v licencemi obyčejně omezenými do vydání nové verze). V loňském roce dokonce proběhla vánoční akce s "rozdáváním dárečků" v podobě aplikací pro OS X i iPhone. Balíčky software zahrnují jak programy, tak hry a výběr je vždy velmi zajímavý.


Výhodně nakoupit lze i na macZOT.com, kde probíhají také pravidelné nabídky programů se zajímavými slevami 30–50 %. Na tomto serveru v minulosti proběhla akce 13 aplikací za 13 dolarů, která se ovšem doposud neopakovala. Bohužel se zdá, že server trochu stagnuje.


A je to tak skvělé?

Tyto akce mají i svá negativa. Jelikož se jedná o balíčky je zřejmé, že ne všechen software využijete. To vychází ze samotného principu balíčků, tj. každému se hodí něco. Občas také pořídíte aplikaci vícekrát (takto se mi například zduplikovaly licence na AppZapper, RapidWeaver, …), což se ovšem při více počítačích může hodit. Negativem je také jakési nechtěné sběratelství programů, kdy se vám kupí licence a instalace aplikací, které použijete jednou při zkoušení.

Posledním negativem je ovšem nabízení aplikací, které jsou těsně před aktualizací na novou vyšší významnou verzi a po krátké době od zakoupení je nabízen za úplatu upgrade. Obyčejně si takové informace uživatel nevšimne (kdo by četl pozorně licenční ujednání) a potvrdí aktualizaci, po které je aplikace odregistrována a je nutno zaplatit za upgrade nebo se pokusit vrátit k původní verzi. V loňském roce proběhla malá aféra tohoto typu právě u aplikace SpeedDownload v akci Macheist. Uživatelé, kteří ji takto pořídili si s velkým nátlakem na Macheist i vývojáře, vynutili upgrade zdarma.

Všeobecně je však možno říci, že za málo peněz hodně muziky. Užitečnost jednotlivých aplikací bude pro každého jiná.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: