Modernizované MacBooky Pro by se mohly objevit už příští úterý - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Modernizované MacBooky Pro by se mohly objevit už příští úterý

9. dubna 2010, 00.00 | Australský Macworld tvrdí, že v úterý 13. dubna Apple uvede na trh modernizované MacBooky Pro a možná též MacBooky Air.

Na nové modely notebooků Applu, zejména MacBooků Pro, se čeká v podstatě již od počátku letošního roku, pověstí na toto téma se už objevila spousta a žádná se dosud nepotvrdila.

Nyní však opět začíná sílit příliv takovýchto zpráv, již v pondělí přišly pověsti z Tchaj-wanu, podle nichž Apple zmodernizuje všechny své notebooky ještě v průběhu dubna.

A včera se vynořilo další podobné tvrzení, australský Macworld uvádí, že včera odpoledne dostal tip, podle něhož nové MacBooky Pro dorazí už příští týden.

Tip pochází od zdroje, který nelze jmenovat, ale prý se jedná o osobu, jež má znalosti o produktových cyklech Applu a stavu jeho skladových zásob (tedy nejspíš někdo z distribučního řetězce, kdo by opravdu mohl znát významné informace).

Nové MacBooky Pro by mohly přijít mezi premiérami iPadu

Podle tohoto zdroje má Apple uvést nové modely všech MacBooků Pro příští úterý 13. dubna, už si však není jistý, zda se současně dočkají modernizace MacBooky Air, ačkoli to nevylučuje. A jistý si není ani datem zahájení prodeje iPadu v Austrálii (jež patří k devíti dalším zemím, kde se koncem dubna začne tento přístroj nabízet, a to včetně 3G modelů), souhlasil však s tím, že již dříve zmiňovaný termín 24. dubna je dost pravděpodobný.

Pokud se tyto zprávy potvrdí, bude letošní duben skutečně bohatý na hardwarové novinky Applu, vedle iPadů bychom se dočkali i nových Maců. To uvidíme už v úterý (někteří diskutující k tomu uštěpačně podotýkají, že jestliže se tato očekávání opět nenaplní, budou se nové MacBooky Pro nejspíš věštit na každé příští úterý až do léta).

Toto se samozřejmě vyjasní příští týden, ale vcelku by to dávalo smysl. Uvážíme-li, že 3G iPad byl ohlášen na konec dubna (24. duben je poslední sobotou v měsíci, Apple pro uvádění svého tabletu zřejmě zvolil tento den), již nezbývá mnoho jiných dubnových termínů pro uvedení nových Maců, aby to příliš nerozptylovalo pozornost zákazníků.

Očekává se nasazení nových 32nm mobilních procesorů Intelu

A vzhledem k tomu, že na trh začínají přicházet notebooky jiných výrobců osazené novými 32nm mobilními procesory Intelu s architekturou Nehalem, je opravdu dost pravděpodobné, že Apple těmito citelně výkonnějšími procesory vybaví přinejmenším své profesionální notebooky.

Podle dřívějších zpráv sice měl vzniknout nedostatek těchto procesorů, ale to už se zřejmě vyřešilo (ostatně Apple patří k zákazníkům, kteří by neměli mít problémy se získáním potřebných procesorů od Intelu).

Otázkou zůstává spíše to, jak Apple vyřešil potíže s čipovou sadou a s integrovanou grafikou (nové procesory Intelu integrují grafiku do sebe, jenže poměrně slabou a současně NVIDIA nezískala licenci na čipové sady pro ně, jedním z možných řešení by mohlo být nasazení obdoby technologie Optimus), odpověď možná dostaneme již příští týden.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: