Mediální novinky Applu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Mediální novinky Applu

10. prosince 2010, 00.00 | Americký iTunes Store začal nabízet 90sekundové bezplatné ukázky hudebních skladeb. V Británii Apple zahájil prodej HD filmů. A aktualizovaný VoiceOver Kit 1.4 pro nové iPody shuffle a nano přidává podporu dalších jazyků.

Objevilo se také pár zpráv týkajících se mediálních aktivit Applu:

iTunes Store začal nabízet 90sekundové hudební ukázky

Hudební obchod iTunes Store Applu dosud nabízel bezplatné ukázky hudebních skladeb o délce pouhých 30 sekund, což se mnohým zdálo příliš krátké, a tak už před zářijovou akcí k novým iPodům kolovaly pověsti, že Apple ukázky prodlouží až na 90 sekund (pro USA).

K tomu však tehdy ještě nedošlo, podle následných zpráv kvůli potížím s licencemi, avšak Apple zjevně jednal o této věci s vlastníky autorských práv dál a počátkem listopadu se potvrdilo, že k prodloužení ukázek opravdu dojde.

Ale až teprve tento čtvrtek Apple začal ukázky skutečně prodlužovat. Nenabízejí se však pro všechny skladby, potvrdily se předchozí informace, že iTunes Store bude delší ukázky poskytovat jen pro skladby delší než 2 minuty 30 sekund, pro ty starší zůstanou původní 30sekundové ukázky, zřejmě však opravdu nerozhodují žádná jiná kritéria než délka skladby.

Delší ukázky postupně získává většina vyhovujících skladeb, včetně teprve nedávno zařazených písní Beatles, některá alba však ještě nové delší ukázky neposkytují, nejspíš se teprve jedná s jejich vydavateli či autory.

Britský iTunes Store začal prodávat HD filmy

U nás iTunes Store nefunguje a asi ještě dlouho nebude, ovšem také v jiných zemích mimo USA zůstávají jeho služby omezené. A tak například teprve nyní Apple spustil prodej HD filmů ve Velké Británii, přestože filmy tam nabízí již od června 2008 (a televizní pořady ještě o rok déle), americký iTunes Store přitom HD filmy prodává od března 2009.

Výběr HD titulů navíc zůstává dost omezený, hlavní lákadlo tvoří HD verze filmu Twilight sága: Zatmění. Filmové novinky v HD rozlišení přijdou Brity na 12,99 GBP (zatímco SD verze jen na 9,99 GBP), starší HD tituly pak stojí 7,99 GBP proti 6,99 GBP za SD verzi.

VoiceOver Kit 1.4 pro iPody shuffle a nano přidává podporu nových jazyků

Výše uvedené zprávy mají význam pouze pro určité země, v nichž funguje iTunes Store, ale další novinku půjde využít i u nás, vyšla totiž softwarová aktualizace pro iPody nano páté generace a iPody shuffle třetí a čtvrté generace. Ty všechny poskytují hlasová menu pomocí technologie VoiceOver, mohou takto vyslovovat názvy skladeb a různé další informace (hodí se to především pro iPod shuffle, který nemá displej).

A tento týden Apple vydal novou verzi 1.4 softwaru VoiceOver Kit, jenž umožňuje tahle hlasová menu aktualizovat. Nabízí se výlučně prostřednictvím mechanismu Software Update (jde o 32,5 MB), instalaci na příslušné iPody zařídí iTunes na Macu či PC. (Apple poskytuje podrobnější informace o technologii VoiceOver pro iPody v tomhle podpůrném dokumentu, avšak ten verzi 1.4 ještě nezmiňuje.)

Nová verze zlepšuje výslovnost jmen umělců a názvů skladeb, přináší vylepšené hlasy pro korejštinu, němčinu a ruštinu a pro iPod shuffle čtvrté generace přidává nové jazyky, konkrétně maďarštinu, rumunštinu, slovenštinu a thajštinu (češtinu iPod shuffle podporuje od začátku).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: