Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard V. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard V.

2. května 2006, 00.00 | Další várka pomůcek do vašeho dashboardu. Otisky obrazovky, jednoduchý "připomínač" pro iCal, foto do vašeho dashboardu, pomůcka pro kompozici barev a odreagování klasikou.

Screenshot Plus 2 Universal Binary

O Screenshotu jsem již jednou psal. Je to pomůcka, kterou vytvářím většinu otisků, které při své různorodé práci používám. Funkce předešlé verze naleznete v tomto článku. Proč však o něm píši znovu? Nová verze má některé funkce nové, některé přepracované a některé chybí.

Screenshot 2 nyní umožňuje spuštění časové spouště a tak vytvářet otisky, které byste jinak vytvářeli přinejmenším komplikovaně. Dále je vylepšena funkce lupy, kterou si nyní můžete v náhledu otisku libovolně zoomovat, tedy měnit zvětšení detailu. Funkce otisku celého okna a widgetu je sloučena do jedné, znamená to však přepnout po volbě nástroje zpět do dasboardu, což už není tak intuitivní.

Bohužel pro práci s otiskem ubyla možnost otevřít otisk přímo do Photoshopu, tj. bez ukládání otisku. Otisk lze nyní poslat do Apple Works nebo uložit na plochu. Ubyla i možnost přímého uložení do domácí složky. Samotné ukládání si lze nastavit do jisté míry v preferencích widgetu.

Jelikož by mi funkce starší verze chyběly, rozhodl jsem se používat obě verze současně, což lze docílit přejmenováním aplikace v souboru "plist" (za tuto informaci, v diskuzi mujmac, děkuji p. Černému).

Stáhnout aktuální verzi můžete odtud.

AppRemote Universal Binary

AppRemote je widget, který umožňuje spouštět běžné systémové aplikace a utility dodávané s novým počítačem či systémem OSX a tím vlastně odlehčuje i Docku. Je to samozřejmě jen jedna z možností jak aplikace spouštět, tato však funguje jako widget a ovládání je rychlé a přehledné.

Stáhnout aktuální verzi můžete odtud.

Rem!nder Universal Binary

Určitě tak jako já potřebujete zadávat do programu iCal rychle a snadno mnoho poznámek a připomenutí. Vkládání mnoha takovýchto poznámek je v iCalu pracné, ale využít můžete widgetu Rem!nder, který vám toto usnadní.

V preferencích programu lze nastavit defaultní zvuk pro připomenutí poznámky. Rem!nder si v iCalu zřídí vlastní třídu, kterou pak označuje poznámky zadané s jeho pomocí.

Samotné vložení poznámky je velmi rychlé. Klikáním na tlačítko "minute" (je defaultně nastaveno) lze zvolit za kolik minut/hodin/dní či týdnů potřebujete upozornit, dolní řádek pak lze vyplnit požadovanou poznámkou. Přímé nastavení času je také možné, ale bohužel pouze pro aktuální den.

Odkaz do iCalu vložíte kliknutím na horní textové tlačítko, které navíc upozorňuje na chybné zadání času. Tímto způsobem lze zadat rychle vetší množství podobných poznámek a připomenutí. Z popsaných funkcí je zřejmé, že Rem!nder funguje jako minutovník s širokými možnostmi nastavení.

Stáhnout aktuální verzi můžete odtud.

ColorBurn

Pokud pracujete s grafikou či s barvami pro různá média obecně, může se vám hodit widget ColorBurn. Pro inspiraci nabízí každý den jedno barevné schéma s možností výběru schémat za posledních šest dní. Barvy jsou zobrazeny ve čtyřech ideálně velkých čtvercích a u každé barvy je i vypsaný hexadecimální kód barvy. Skvělá pomůcka pro inspiraci všech grafiků, webdesignerů a dalších uživatelů.

Stáhnout aktuální verzi můžete odtud.

ClassicMoments Universal Binary

Již dlouhá léta máme své pracovní desky virtuálně zobrazené na monitorech počítačů. Dlouhá léta se také používají tzv. wallpapery, které nám umožňují měnit pozadí našich virtuálních pracovních stolů tak, jako bychom měli na stole sklo, pod které podsouváme například fotografie, jež se nám líbí. Widget ClassicMoments nám nyní umožňuje přesunout do dashboardu našeho počítače také fotografie manželek, dětí, milenek či domácích mazlíčků. Do jednoduchého a elegantního rámečku si můžeme umístit libovolnou fotografii a mít tak své nejbližší sebou i na cestách.

Stáhnout aktuální verzi můžete odtud.

Quinn

Znáte Tetris? Znáte. Widget Quinn vám přináší tuto klasiku do dashboardu. Nehrajte karty, ale zahrajte si Quinn. Grafika, ovládání i obtížnost jsou na slušné úrovni a myslím si, že je to jedna z lepší předělávek Tetrisu.

Stáhnout aktuální verzi můžete odtud.

Squishy Blue Bubble Universal Binary

A jedna "kravinka" na konec. Bohaté funkce tohoto widgetu spočívají v neustálém "honění se" modré bubliny za vaším kurzorem. Líbí se mi animace deformace bubliny při nárazu a její realistické odrazy od okrajů.

Stáhnout aktuální verzi můžete odtud.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: