Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard IV. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard IV.

24. dubna 2006, 00.00 | Další várka widgetů, tentokrát pomůcka pro snadnější hledání obrázků na google.com, jak na animovaný GIF jinak, muzeum holandských mistrů ve vašem počítači a Diana mini-fáze měsíce.

Google Image Search 2

Vyhledáváte často na google.com obrázky jako předlohy pro vektorizaci, inspiraci, použití do návrhů nebo pro osobní užití fotografie (zpěváků apod.). Pak zkuste widget Gooogle Image Search 2. Můžete zadat vyhledávané téma a výsledek filtrovat s pomocí čtyř tlačítek: první všechny výsledky, řazené od největšího po nejmenší, nebo dle velikosti ve třech různých velikostech. Příjemné a rychlé je zobrazení nalezeného obrázku. Stačí kliknout na náhled a ten okamžitě otevře Safari a obrázek načte v novém dokumentu v plné velikosti. Tento způsob je rychlejší než samotné otevírání přímo z vyhledávače google.com.

Občas se setkám s dočasným zamrznutím aplikace, pravděpodobně je to způsobeno síťovým připojením. Jednou jsem taky zažil pád této aplikace. Pokud si budete aplikaci stahovat, možná vás udiví, že vzhled aplikace je jiný než na stránkách Apple, proč tomu tak je nevím.

Gifraffiti

Původně jsem si widget Gifraffiti nainstaloval jako srandičku, na kterou se kouknu a zase smažu. Ale po chvíli hraní jsem zjistil, že to vůbec není marný prográmek a umí podstatně víc něž se původně tvářil. V zásadě se dá označit jako editor GIF animací. Neumožňuje sice otevírání jiných gifů ani editaci po snímku, ale zato s ním snadno vytvoříte zajímavé animované gify.

K dispozici máte pevně stanovenou čtvercovou plochu, 5 velikostí hrotů pera a 16 barev (bílá barva funguje jako guma na celky tahů). Pokud vlastníte tablet, určitě ho využijete. Velkou devízou je neomezené undo a redo (alespoň se mi jej nepodařilo vyčerpat), díky kterým se můžete v tvorbě obrázku snadno pohybovat v historii vzniku.

Na druhé straně widgetu máte mnoho možností nastavení k ovlivnění chování animovaného gifu. Od rychlosti animace, přes jemnost čar až po několik barevných schémat. Důležitá je pak volba typu gifové animace v „Drawing process“: display nebo hide.

Samotná tvorba animace sestává v nakreslení obrázku a následné volby parametrů dle vaší potřeby. Pak už jen vyberete zda chcete pohyb obrazu „hide“ nebo animaci vzniku kresby „display“. Více naleznete v příkladech. Nakonec stisknete tlačítko „Anim“ a můžete svou animaci zkontrolovat, případně upravit parametry. Pokud jste s animací spokojeni stačí ji v průběhu chytnout a přetáhnout na plochu. Pokud budete používat způsob vykreslení „display“, počítejte s delší přípravou a při přehrávání s menší rychlostí při prvním vykreslení animace.

Gifraffiti nedisponuje žádnými nástroji pro optimalizaci animací. Pokud tedy potřebujete upravit animaci velikostně či jinak budete muset využít nějakého editoru, který toto umožňuje.

Rijksmuseum

Každý den vám tento widget přinese do vašeho jablíčka jeden z obrazů holandských mistrů. Každý obraz obsahuje také na druhé straně základní informace a pokud se chcete dozvědět o obraze či autorovi více stačí přejít na stránky muzea. Zde pak máte možnost shlédnout obraz ve velkém rozlišení a získat další podrobné informace. Příjemný doplněk pro milovníky umění.

Diana mini

Tento drobný widget má jediný účel: zobrazuje aktuální fázi měsíce. V jeho nastavení lze zvolit jeden z mnoha pozorovacích bodů po celém světě, včetně České republiky (pozorovacím místem je Praha).

Všechny uvedené widgety si můžete stáhnout například

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: