Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard III. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard III.

12. dubna 2006, 00.00 | Další dávka widgetů pro Tigra. FontSee, Statosphere, NotePad, ColourMod a OptionAlt to jsou widget, které vám pomůžou.

Využití aplikací v dashboardu, tedy widgetů může být sporné. Osobně mi přijde rychlejší přeskočení do dashboardu nežli klávesové zkratky pro spouštění aplikací nebo hledání aplikace v Docku či jinde. Je to jedna z věcí, která mne u Tygra chytla. Některé z widgetů, které různě často používám, můžete nalézt i zde.

FontSee

Šikovný pomocník pro rychlý a dobrý náhled aktivních fontů. Využití je například při vyhledávání vhodného fontu či kontrolu českých znaků písma. FontSee umožňuje listování fonty, funkci PLAY pro slideshow fontů s nastavením prodlevy mezi zobrazením jednotlivých fontů nebo krokové zvětšování/zmenšování zobrazeného fontu. Pro zobrazení fontu lze vepsat vlastní text. Samozřejmostí je možnost volby fontu podle jména z menu. FontSee neumožňuje aktivaci/deaktivaci fontu.

Statosphere

Ještě jednou widget, který zobrazuje využití procesoru, paměti, disku, aktivitu wifi a modemu. Zajímavý je dobře provedeným a hezkým designem. Zpočátku trochu nepřehledným zobrazením stavu požadovaných zařízení, na které si rychle zvyknete. Zobrazit současně lze jen tři z pěti zařízení.

NotePad

Jednoduchý doplněk v podobě zápisníku. Free verze umožňuje psaní poznámek s možností volby velikosti písma, přidávání nových stránek a tisk poznámek. Funkce plné verze jsou bohužel ihned po instalaci zablokovány a nepodařilo se mi je ani na stránkách výrobce získat. I ve free verzi užitečný doplněk, navíc na rozdíl od jiných zápisníků, dle mého názoru podařený.

ColourMod

Pomocník při výběru barvy, například při tvorbě html stránek jen v textovém editoru. BBaarvu lze volit s pomocí jedné ze dvou palet. Barva se zobrazuje v prostorech HSV, RGB, HEX a CMYK. Proč pro výběr barvy spouštět Photoshop? Trochu mi chybí nástroj kapátko, kterým by se dala nabrat barva odkudkoliv (například z webové stránky apod.). Utajené mi zůstalo tlačítko se šipkou. Považoval jsem je za tlačítko pro předání barvy do jiného programu, ale bohužel v aktuální verzi pos OSX 10.4.4 nenásleduje po stisku žádná akce.

qwikALERT 1.3

Užitečná pomůcka qwikALERT umožňuje vytvářet řadu alarmů, které upozorní zvukem a lze je doplnit o textovou zprávu. Neunikne vám nyní jediný film, seriál, schůzka… iCal nenahradí, ale převezme na sebe méně důležité upomínky, které se v iCalu zbytečně pletou. Osobně jsem přesně takovou věcičku potřeboval.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: