Malé ale užitečné VI. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Malé ale užitečné VI.

12. dubna 2007, 11.00 | Po delší době další várka Widgetů do někým opěvovaného a někým zatracovaného Dashboardu. Nicméně mezi Widgety, kterých je nepočítaně, lze nalézt kousky zábavné i přínosné. Dnes něco nejen pro grafiky a webdesignery.

Currency Converter
pomůcka - finance
Freeware

program ke stažení

Widget Currency Converter umožňuje nastavení potřebných měn a jejich vzájemný přepočet. Počet měn lze jednoduše přidávat i ubírat. Pro rychlý náhled přepočtu aktuálního kurzu, například před nákupem online, poslouží skvěle.

Shredder
doplněk - bezpečnost
Freeware

program ke stažení

Pokud potřebujete důkladně a bezpečně zničit stopy po jednom či několika citlivých dokumentech, poslouží vám widget Shredder. Umožňuje nastavení tří úrovní likvidace dokumentu, což ovlivňuje čas potřebný na zlikvidování dokumentu. Shredder je graficky vyřešený vtipně jako skartovačka a likvidace dokumentu je doprovázená animací skartování papíru.

Bezpečné smazání souborů vám zajistí i systémový koš, ale pokud používáte koš jako dočasné odkladiště a mažete jej jen pokud už odložené soubory opravdu nepotřebujete, uvítáte widget Shredder pro občasnou skartaci citlivých dokumentů.

ColorJack: Sphere
pomůcka pro grafiky
Freeware

program ke stažení

Sphere umožňuje vybírat, s pomocí několika presetů a barevné škály, skupiny barev například při návrhu webové stránky. Po barevné škále můžete volně pohybovat výběrovými body a v levé části se vám zobrazují zvolené skupiny barev. Škála pracuje v režimech RGB a RYB a volit lze mezi plným spektrem barev, zkrácenou škálou pro web a škálou bezpečných barev pro web.

Vybranou škálu barev lze zobrazit v různých typech poruchy vidění barev (oční vady) a vyladit tak stránky i pro takto postižené návštěvníky.

Vybranou škálu lze pak pomocí odkazu (disketka v levém dolním rohu) na stránkách tohoto widgetu vyexportovat jako paletku barev pro Photoshop a Ilustrator, nebo dále doladit ve webové aplikaci ColorJackStudio a následně vyexportovat do výše zmíněných programů.

Doufám, že jsem funkce popsal srozumitelně, nejlepší bude, abyste si tento widget vyzkoušeli sami, ztráta času to nebude.

Symbol Caddy
pomůcka pro webdesignery
Freeware

program ke stažení

Symbol Caddy je skvělá pomůcka při psaní html kódu, umožňuje totiž zvolit speciální znaky dle kategorií. Zvolený symbol vloží do schránky a po vložení do dokumentu se zobrazí již jako znaková entita zapsaná odpovídajícím kódem. Vyzkoušejte, a pokud nejste odpůrci Dashboardu a tvoříte html dokumenty, určitě oceníte.

xCuts
pomůcka - ovládání
Freeware

program ke stažení

xCust je databáze klávesových zkratek jak systémových, tak i několika vybraných aplikací. Pokud často hledáte klávesové zkratky je XCuts jak dělaný pro vás.

Jediným omezením je jazyk aplikace, kterou je angličtina. Tu musíte ovládat alespoň na základní úrovni. Zkratky lze dohledávat podle kategorií či přímo vyhledat pomocí fulltextu.

Sunlit Earth
Freeware
program ke stažení

Sunlit Earth zobrazuje mapu světa a aktuální polohu a stádium Měsíce či polohu Slunce. Rychle tak zjistíte jen pohledem, kde vládne noc a kde si již užívají slunce.

Weathermaps
pomůcka - počasí
Freeware

program ke stažení

Weathermaps zobrazuje aktuální mapu vybrané části země. Volit lze mezi mapami zobrazující teplotu, oblačnost nebo vítr. Jistým omezením je šíře zobrazovaných map. Pro Českou republiku, bohužel, lze zvolit buď nepodrobnou mapu Evropy, a nebo severní či jižní Německo, kde je vidět vždy část České republiky. Mapa pro Českou republiku není k dispozici. Informace jsou získávány z webových stránek weather365.net.

The Daily Grind
pomůcka - měření času
Freeware

program ke stažení

The Daily Grind umožňuje nastavení stopek pro měření času. Lze jej snadno použít pro jednoduché měření času stráveném na projektech. Jednotlivé stopky lze nastavit na libovolný čas, pojmenovat, označit barevně, editovat naměřený čas či libovolně pozastavovat a znovu spouštět. Graficky a funkčně dobře vyvedená aplikace pro váš Dashboard.

A ještě něco pro zábavu a volný čas.

Super Brain Widget
hra
Donationware

program ke stažení

Super Brain je v podstatě stará známá hra Logik. Grafická podoba je líbivá a hra určitě není jednoduchá. Její obtížnost lez nastavovat počtem použitých barev a počtem sloupců. Pokud si rádi při a nebo po práci oddechnete u hry, je Super Brain vhodnou volbou.

Rollin'
hra
Freeware

program ke stažení

Zajímavá hra vyžadující logiku, rychlost a šikovnost. Vaším úkolem je provést rudou kuličku skrze labyrint plný přepážek a děr. Obtížnost hry lze nastavit volbou hraného levelu. Pro ovládání slouží kurzorové klávesy, kterými nakláníte plošinu labyrintu. Volit lze také ze tří pohledů kamery.

ChristmasCountDown/WWDC07
widgety pro odpočet
Freeware

program Christmas CountDown ke stažení program WWDC07 ke stažení

Jednou z nejpočetnějších aplikací pro Dashboard jsou programy pro odpočet zbývajícího času k vydání nového filmu, knihy či určité akce.

ChristmasCountDown, jak už název napovídá, je určený k odpočtu do Štědrého dne. Widget kromě zobrazení zbývajících dní začne těsně před Vánoci zdobit stromek vánočními ozdobami. Vrcholem je pak rozsvícení stromečku právě na Štědrý den. Pro všechny, kteří se již těší na Vánoce.

Dalším zástupcem odpočítadel je například odpočet do konference WWDC 2007. Tento je jeden ze čtyř, které jsem našel. Líbil se mi nejvíce.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: