macZOT aneb slevy na software - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

macZOT aneb slevy na software

13cteho

11. května 2007, 11.00 | Kde nakoupit software pro Apple s OSX se slevou či za hubičku a povedený nákup 13. dubna.

macZOT aneb slevy na software Kde nakoupit software pro Apple s OSX se slevou či za hubičku? Zázraky však nečekejte.

S webovými stránkami macZOT jsem se setkal náhodou v jedné diskusi společně s informací o možnosti nakoupit 13. dubna 13 programů za 13 USD. Od tohoto dne sleduji web macZOT pravidelně (díky RSS čtečce), každý den je totiž v nabídce jeden program za zvýhodněnou cenu (sleva cca 30 %). Ostatně můžete stránky macZOT.com navštívit osobně.

Kvůli pracovnímu vytížení jsem nemohl dokončit článek dříve, a tak jej přináším až nyní. Samotná sériová čísla mi přicházela v průběhu 14 dní, což dokončení článku také poznamenalo.
13. dubna 2007

A pak, že je 13. v pátek smolný den. Třináct aplikací za 13 USD jen tak nekoupíte, navíc když tímto nákupem ušetříte stovky dolarů. A k tomu jakých aplikací: RapidWeaver, iClip, AppZapper, DockStar, …

Nebo spíše 13. na macZOT aneb 13 aplikací pro OSX, 13. dubna od 13. hodiny za 13 USD. Bohužel jsem se o této akci dověděl z diskuse pod jedním článkem až 13. 4., což bylo na publikování článku přinejmenším pozdě. Podařilo se mi například propásnout podobnou akci na MacHeist, o které mnoho lidí vědělo, ale nikdo o tom nedal vědět. Děkuji proto jedinci, který se o tuto zprávu rozdělil s námi ostatními.

Nicméně jsem sám nakoupil v této akci, a proto jsem se rozhodl o obsažených aplikacích napsat. Nákup samotný nebyl zas až tak úplně jednoduchý, ovšem této peripetii se zde věnovat nebudu. Na webu macZOT se objevovaly informace o obsažených aplikacích vždy po jedné každou hodinu (od půlnoci do 13. hodiny tamního času). Na zaplacení pak stačí mít účet PayPal a vše je otázkou chvíle.

Aplikací bylo 13 a jednalo se o nástroje užitečné snad každému uživateli. Celá akce obsahovala: Disco, AppZapper, RapidWeaver, DockStar, DEVONthink Personal, Home Bussines Trio '07, iClip, Socialist, Soulver, iWorkout, Bookdog, Meander, Audiobook Builder.

Disco
PPC/Intel
Shareware 29.59 USD

program ke stažení

Program pro přípravu a vypalování CD/DVD. Umožňuje například vícenásobné vypalování, vytvoří CD z knihovny iTunes nebo DVD video či DVD audio. Podporuje běžné formáty médií a obrazy disků. Grafické rozhraní je minimalistické, ale možnosti programu široké.

AppZapper
PPC/Intel
Shareware 12.95USD

program ke stažení

Skvělý prográmek na "odinstalaci" programů, který má sice i alternativy zdarma, ale přesto je skvělým doplňkem programů typu "Must Have" (nezbytnost). AppZapper umožňuje výběr nepotřebných Widgetů, systémových pluginů, panelů předvoleb a spořičů obrazovky a jejich odinstalování přímo v něm. Také můžete použít AppZapper pro detekování nepoužívaných aplikací, které vám shromáždí v přehledném seznamu, v němž můžete vybrat ty, které si přejete odstranit.

RapidWeaver
PPC/Intel
Demo 12.95USD

program ke stažení

Pokud jste web-designéři a neholdujete html a css (no trochu se to vylučuje), určitě by vám udělal radost RapidWever. Umožní vám tvorbu webových stránek a jejich administraci a aktualizaci ve wisivig modu s pomocí šablon, které lze i dokupovat. RapidWeaver lze rozšiřovat také o pluginy, které umožňují mnoho dalších funkcí, například heslování stránek, obrázkové seznamy, mapu stránek apod.

Pokud jste náročnější a máte alespoň základní znalosti html a css, můžete si šablony snadno upravovat, přizpůsobovat či dokonce tvořit nové. Odměnou vám za to bude snadná aktualizace vytvořených webů.

DockStar
PPC/Intel
Shareware 8 USD

program ke stažení

Jednoduchý prográmek, který umožňuje nastavení a zobrazování informací z aplikace Mail v ikoně v ApplicationSwitcheru a Docku. DockStar umožňuje zvolit zobrazení až pěti různých číselných informací z aplikace Mail. Můžete si nechat například zobrazovat nově došlé, nepřečtené či rozepsané maily apod.

DEVONthink Personal
PPC/Intel
Demo 39.95 USD Personal/79.95 USD Pro/149.95 USD Pro Office

Personal ke stažení Pro ke stažení Pro Office ke stažení

Jedná se o databázi, která umí spravovat mnoho různých formátů dokumentů, řadit je do skupin apod. Na mujmac.cz byl DEVONthink již popisován v tomto článku. Zde se jedná o verzi Personal, verze Pro a Pro Office mají mnoho dalších "vychytávek", jako například tabulky nebo adresář.

Home Bussines Trio '07
PPC/Intel
v celku 59 USD

program ke stažení

Rodinka tří aplikací: Relationship, Money a Operation. Relationship umožňuje spravování kontaktů obdobně jako Adresbook, jeho ovládání je podobné a využívá informací i z iCalu. Money jak už název napovídá slouží k udržování o přehledu financí. Přehledně v Money spravujete příjmy a výdaje, platby na internetu, přehled bank s podrobnými informacemi a například i podrobné přehledy, které lze dobře nastavit. Operation slouží, jednoduše řečeno, k plánování, sledování a spravování projektů například pro manažery a vývojáře.

iClip
PPC/Intel
Shareware 29 USD

program ke stažení

Tento program lze popsat velmi jednoduše – vícenásobná schránka. Jednou jsem již na MujMacku tuto aplikaci popisoval, a proto jen stručně. Můžete si jednoduše vytvořit více schránek, které lze navíc řadit do skupin a mezi nimiž lze přepínat. Ovládání lze nastavit velmi příjemně na libovolné klávesové zkratky a začlenit iClip přímo do systému (co se funkcionality týká). Ukládání do 0schránky i její výběr je díky nastavitelným klávesovým zkratkám opravdu komfortní.

iClip můžete používat v jeho Lite verzi.

Socialist
PPC/Intel
Demo 18 USD

program ke stažení

Tato aplikace umožňuje mít dostupné bookmarky, kdekoliv budete potřebovat. S pomocí účtu na my del.icio.us, na který exportujete své bookmarky, si pak můžete prohlížet své oblíbené stránky bez hledání kdekoliv i bez svého počítače. Pro tento program mám málo využití, a tak i zkušeností s ním minimum. Více informací na stránkách výrobce.

Soulver
PPC/Intel
Shareware 17.95 USD

program ke stažení

Nevím, jak přesně popsat funkce tohoto programu. Nejlepší bude, pokud si na stránkách výrobce prohlédnete ukázky. Po zhlédnutí určitě zalitujete, že program nepodporuje i české texty. Bez češtiny je použití v našich podmínkách minimálně omezené.

iWorkout
PPC/Intel
Shareware 19.95 USD

program ke stažení

Jednoduše řečeno iWourkout je osobní trenér pro váš iPod. Já iPod s podporou videa bohužel nevlastním (snad zatím), a tak jsem si jej ještě neužil. Pro ty z vás, kteří jsou již šťastnými vlastníky takového iPodu, je iWourkout skvělým doplňkem do posilovny.

Bookdog
PPC/Intel
Shareware 14.95 USD

program ke stažení

Rozsáhlý program pro kontrolu a správu bookmarků prohlížečů Safari, FireFox a Opera. Práce s ním není úplně jednoduchá, ale pokud pracujete s mnoha a mnoha bookmarky, určitě Bookdog oceníte. Při prvním použití jsem si bookmarky trochu zpřeházel, ale promazal jsem tak již nefunkční odkazy. Pro hlubší prozkoumání jsem ještě neměl dostatek času, a nemohu tedy více poreferovat.

Meander
PPC/Intel
Shareware 19.99 USD

program ke stažení

Je skvělá pomůcka například při určování délky trasy na mapě, rozměrů objektů ve výkresech apod. Práce s ním je velmi jednoduchá. Otevřete si potřebný obrázek s mapou, výkresem, plánkem a průhledným oknem Meanderu si zvolíte výřez. Dále nastavíte měřítko mapy či výkresu a pak již jen měříte a měříte.

Nastavit také můžete jednotky pro měření. Pokud například potřebujete naplánovat výlet a chcete znát délku trasy, stačí jen načíst, nastavit a vyznačit trasu a výsledek si přečíst v Meanderu.

Audiobook Builder
PPC/Intel
Shareware 9.95 USD

program ke stažení

Jak už název napovídá, jde o aplikaci pro vytváření audioknih. Tvorba je jednoduchá. Zvolíte kvalitu a formát audioknihy, uložíte projekt, vepíšete název, autora a vložíte obrázek pro Cover Artwork. Dále vložíte jednotlivé kapitoly přidáním souborů, výběrem z iTunes nebo importem z CD. Jednotlivé vložené tracky lze také spojovat, popisovat a vkládat obrázky pro jednotlivé kapitoly Chapter Artwork. Nakonec můžete vše přehledně zkontrolovat a vytvořit audioknihu. Prosté, jednoduché a funkční.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: