Mac OS X pro všechny - nyní i v Čechách - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Mac OS X pro všechny - nyní i v Čechách

MacOSX_class

19. června 2001, 00.00 | V souladu s celosvětovou politikou Applu i k nám se již dodávají počítače předvybavené Mac OS X. Zde je základní čtení pro začínající uživatele - co kam nainstalovat, nebo jak smazat, co překáží...

Jak jste se již určitě dočetli, Apple se rozhodnul dodávat systém Mac OS X ke všem počítačům již v předstihu, od 22. května, místo plánovaného léta. U nás je mezním datem 1. červen, od tohoto dne má každý nový majitel Maca nárok na OS X zdarma. Systém se zatím dodává pouze s nejnovějšími počítači, a to ještě na principu náhody (ehm, tedy, náhoda je zde reprezentována postupným vyprazdňováním skladů v distribučním řetězci, takže dříve nebo později budou už pouze počítače vybavené jak OS 9 tak OS X). Například dva iBooky z první zásilky do Čech byly vybaveny různě – nám na testování zapůjčený OS X neobsahoval, jiný však už ano. K formě, jakou se OS X dodává, se ještě vrátíme, zatím faktograficky: pokud jste k počítači Mac OS X nedostali, nezoufejte – jen co dorazí zásilka systémů určených k distribuci s počítači, každý, kdo zakoupil Maca po již zmiňovaném datu, získá OS X zdarma u svého dealera – tedy shodný „distribuční model", jaký je používán zdejším distributorem pro šíření českých verzí systémů k již uvedeným strojům.

Mimochodem, iBook bude nakonec vybaven českým systémem Mac OS 9.1, na 9.2 se čekat nebude, a mělo by to být do dvou týdnů. Jak to bude s českou klávesnicí zatím z technických důvodů není jasné.

Jak jsme již psali, a zatím toto tvrzení stále platí, Mac OS X oficiálně nepodporuje středoevropské jazyky – pouze od nezávislých vývojářů, kteří to dělají „na vlastní triko". Místní distributor, CDS, se s tím vyrovnal jediným způsobem, který mu distribuční smlouva dovoluje: k počítačům dostane uživatel dopis následujícího znění:

Vážený uživateli,

děkujeme vám za vaší důvěru, kterou jste nám projevil zakoupením nového osobního počítače Macintosh.

Společně s vaším počítačem jste obdržel rovněž instalaci nové generace operačního systému pro počítače Macintosh, Mac OS X. Pro tento nový operační systém bohužel v současné době není k dispozici podpora českého jazyka. Berte prosím tuto skutečnost při používání operačního systému Mac OS X na zřetel. O dostupnosti podpory pro český jazyk budeme informovat na našich web stránkách, případně vás (pokud nás o to požádáte na adrese ) budeme kontaktovat elektronickou poštou.

Pokud vyžadujete plnou podporu našeho národního prostředí, využívejte prosím, služeb stávajícího operačního systému Mac OS 9.1.

Za uvedené nepříjemnosti se vám omlouváme.

Czech Data Systems, s.r.o., Apple IMC pro Českou republiku"

Tato situace vyplývá z dvou věci: Apple podle všeho stále nemá jasno, jak jiné než v současné době „zabudované" národní prostředí podporovat. Nasvědčuje tomu jak zrušená konference lokalizátorů, tak změny, které se v jednotlivých verzích dějí. Jak jste si možná všimli, informovali jsme vás o nové verzi podpory národního prostředí s příchodem verze 10.0.2 – a další změny se podle všeho ještě chystají.
Druhým důvodem, proč CDS musí přikládat dopis takovéhoto znění, bez zmínky o existující úpravě, je prostě dohoda s firmou Apple. Apple zabraňuje společnosti, která jej na zdejším trhu zastupuje, distribuovat nebo podporovat řešení, které není z dílen Applu nebo není zcela v souladu s jeho představami. Z dílen Applu nevyšlo zatím nic, představy Applu jsou ním neznámé. Samozřejmě, důvodem jsou i technické záležitosti – bez detailní znalosti systému, navíc tak komplexního jako je OS X, nelze zaručit 100% spolehlivost. V extrémním případě (který se nás protentokrát netýká) by mohlo dojít i k ohrožení stability celého systému, nebo prostě nebude vše fungovat perfektně – což je i případ existující úpravy – některé Carbon aplikace česky prostě fungovat nebudou.

Proto platí známé pravidlo „pouze na vlastní riziko" – bez podpory Apple nebo CDS. CDS pochopitelně situace netěší, ovšem ze svého postavení není firma schopna s Apple příliš dělat. Jedno z doporučení jak situaci řešit, je projevení nespokojenosti uživatelů – pokud si říkáte, že to je stejně „na kočku", možná si vzpomenete na vysokou zaváděcí cenu TiBooku a její následně snížení na trochu rozumnější hladinu. Toto se podařilo i díky intervenci několika novinářů u evropského zastoupení Applu – je tedy možné, že dostatečně silný uživatelský ohlas by mohl zabrat i v tomto případě. Proto v případě, že jste nespokojení, klidně použijte naše diskuse pod článek a vyjádřete svůj nesouhlas – jen vás snad poprosíme o zachování slušné a pokud možno i konstruktivní formy i obsahu.

Jak Mac OS X používat?

Teď k praktičtějším věcem. Jak bylo řečeno, měli jsme již možnost se setkat s „předinstalovaným" OS X – uvozovky jsou použity vzhledem k tomu, že instalaci stejně provádí až uživatel vložením správného CD do mechaniky. U nového iBooku byly takovéto CD celkem 4 (slovy čtyři) – a všechny čtyři je nutné postupně použít. Po instalaci máte na disku jak Mac OS 9.1 Z pro iBook, tak Mac OS 10.0.3, včetně příslušného programového vybavení – například iMovie. Okamžitě nás napadlo, kolik místa systémy zabírají – budoucí majitele menších disků, podržte se prosím: 3,2 GB, tedy v podstatě 1/3 kapacity. To si nedovolí snad ani Windows 2000! Samozřejmě, není to holý systém, jsou tam již zmiňované aplikace, jako jsou prohlížeče, přehrávače, editory a podobně, ale přeci jen, standardní základní instalace v tomto rozsahu je hodně. A to jsou oba systémy bez podpory češtiny – tu pro Mac OS 9 naleznete na instalačním CD k systému ve volitelné instalaci, češtinu pro Mac OS X včetně návodu naleznete zde.

Pokud se budete chtít seznamovat s funkčností systému Mac OS X, pravděpodobně oželíte místo na disku (pokud skutečně nemáte 10 GB disk z přenosných počítačů, asi vás těch pár giga ani bolet nebude) a systém si zde ponecháte. S doinstalovanou podporu češtiny je relativně použitelný – autor tento článek tvoří pod Classic vrstvou, zatímco vlastní OS X používá pro internetové prohlížeče a především testování aplikací. Grafikům a všem profesionálům, kteří nemají v popisu práce se v něčem neustále vrtat, používání pro práci důrazně nedoporučujeme – podívejte se co na vás čeká, a pak se s klidem vraťte k Mac OS 9, kde vše funguje jak má (většinou)

?a jak se ho zbavit?

V případě, že o testování OS X zatím nestojíte, asi si rádi zbytečně zabírané místo na disku uvolníte. Pro ty zkušenější je možné doporučit ResEdit nebo podobný nástroj, projít základní úroveň disku a zviditelnit všechny neviditelné složky – například var, usr, bin, sbin, etc, private, .Trashes a další. Poté vše elegantně vyhodit do koše a tím bude místo uvolněno (mimochodem, právě jste „zabili" UNIX ;). Pro ty ostatní lze doporučit buď rovnou obejít základní instalaci (postupné vložení 4 CD) a nabootovat z instalačního CD Mac OS 9, smazat disk a provést instalaci. Bohužel, nyní již není možné si na CD s obnovou disku (neboť to je pro základní instalaci používáno) „šahat" pro potřebné chybějící programy, vše je nutné instalovat – vskutku daň za pokrok.

Tedy, Mac OS X se právě začíná v širším měřítku dostávat k běžným uživatelům, my musíme zatím volit provizorní řešení. Je asi v zájmu nás všech se co nejdříve dočkat řešení 100% funkčního.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Proboha ne!!!

Autor: Steve Muž

Založeno: 19.06.2001, 08:27
Odpovědí: 0

Tak timhle to CDS uz opravdu prehnalo. To snad ani neni mozny. Fakt uz jen jit a nakopat je do tech jejich linech prdeli.To, ze se MacOS X po uvedeni neukaze v cestine tusil asi kazdy ale davat k pocitacum systemy, ve kterych se cesky psat neda muze jen kreten.

Odpovědět na příspěvek

RE: Proboha ne!!!

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 19.06.2001, 14:50

Skoda, doufal sem, ze presne takoveto prispevky si uzivatele odpusti. Nechci CDS delat advokata, a myslim, ze ja konkretne jsem ho ani nikdy nedelal, ale v tomto pripade se i ja domnivam, ze jsou v tom nevinne. Oficialni podpora proste NEEXSITUJE a CDS s tim nic podle vseho neudela - nebot Apple neujasnil, jak takovou podporu spravne udelat - to co je momentalne proste nefunuje 100%, je to ale nejlepsi reseni, ktere sami v CDS pouzivaji -ovsem oficialne ho doporucit nemuzou. Takze v tomto konkretnim pripade si prosim odpuste vulgarity, ty neprospejou vubec nikomu a nicemu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Proboha ne!!!

Autor: Milínek Muž

Založeno: 21.06.2001, 20:13

Kdyz o CDS nekdo napise "nakopat je do tech jejich linejch prdeli", nebo napise, ze to jsou kreteni (nebo parchanti, smradi atp.), neni to nic vulgarniho.
Nanejvys se totiz muzeme dohadovat, co z toho je vystiznejsi.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Proboha ne!!!

Autor: Ales Muž

Založeno: 04.07.2001, 23:51

Tak panove, je to potvrzeno, CDS na Mac OS X sere a zadna lokalizace nebude. Dneska to rozeslali dealerum. Podepsan verejny nepritel pocitacu Apple v Cechach mistr Nemecek.
Mimochodem, chysta se velka petice dealeru proti CDS. CDS ma totiz tezky problemy s prachama - neplati Applu a ten mu pak zase nedava zbozi. No nedivte se, ze jsou pak dealeri nasrany, kdyz na pocitac cekaji 3 mesice i dyl. A to chce CDS od dealeru vzdy prachy predem! Pokud jde o servis, tak horsi nez dneska to uz byt nemuze. Jen kdyz panbuh neni doma, tak to stihnou do jednoho mesice. Zakaznikovi se tezko vysvetluje, ze jeho rozbitej pocitac nekde dva mesice lezi a ze je to normalni, ze jeste nedopadl tak spatne. Vo marketingu a reklamach radeji nemluvit. Uz tady padlo, ze si CDS od dealeru necha vsechno platit. Ted vylezlo na svetlo bozi, ze desetitisice z toho, co CDS vytahalo od dealeru na AppleExpo skoncilo v kapsach sefu CDS na provizich od poradatelu. Panove si za to vyrazili na exkluzivni dovolenou - samy takovy ty snobacky ostrovy. To uz je dost silny kafe na vsechny. No, kdyz se daji dealeri dohromady a zacnou na Apple tlacit, aby tady udelal poradek, mohlo by se to hnout spravnym smerem. Nemeli bysme stat stranou a k tyhle petici se pridat. At ty svine tahnou do prdele.

Odpovědět na příspěvek

3,2 Gb? To je riadny SHIT.

Autor: Juraj Muž

Založeno: 19.06.2001, 12:05
Odpovědí: 0

Po prečítaní článku som ostal v nemom úžase. Inštalačný systém o kapacite 3,2 GB. Tak to tu ešte nebolo!
Ja som síce fanúčik APPLE ale čo je moc, tak to je moc. V práci máme i PC, kde Windowsi majú 500 MB a to sú tam už pár mesiacov. Takže už sú "nabalené" o pár desiatok MB navyše.
Záverom si myslím, že to dosť ľudí odradí prejsť na nový systém (veľkosť, žiadna podpora stredoeurópskych jazykov) ...

Juraj

Odpovědět na příspěvek

RE: 3,2 Gb? To je riadny SHIT.

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 19.06.2001, 14:38

Neberte to to doslova. Zaprve tam jsou dva systemy - MacOS 9.1 a MacOS X. No a pak dost velke mnozstvi programu. SuSe Linux mate take na sesti CD a spis je to jeho vyhoda, nez problem. Navic k tomuto objemu dat prispivaji aplikace, ktere jsou dvakrat (treba iMovie) - pro oba systemy. A pokud jsou i s Tutorialy, tj. s ukazkovymi filmy, tak to je dalsi rada zbytecnych dat.

Tim ale nechci rikat, ze tento zpusob instalace je zrovna idealni.

Odpovědět na příspěvek

Mac OS X a Win XP

Autor: Alex Muž

Založeno: 19.06.2001, 15:13
Odpovědí: 0

Dobry den,
uz niekolko rokov pracujem s pocitacmi Macintosh a nedam na ne dopustit. Pred par dnami som vsak mal moznost zoznamit sa s beta verziou noveho Windows XP a sokovala ma skutocnost, ze uz beta verzia mala komplentu jazykovu podporu doslova celeho sveta vratane cestiny a slovenciny, t.j. klavesnice a pisma, takze sa v nej dalo bez problemov pisat v nasich jazykoch. Neviem kde hladat pricinu tohto nedostatku v Mac OS X. Vyhovorky typu, ze sme maly trh su smiesne, ked to dokaze Microsoft, neviem preco Apple vaha. Svoj podiel na tom ma urcite aj lokalny distributor, ktory by mal byt voci Apple razantnejsi. Necudo, ze pred uzivatelmi Windows vyzerame casto smiesne a stracame dych, ked nedokazeme urobit ani take zakladne kroky akymi su podpora narodneho prostredia. Naco nam je potom vynikajuci operacny system, aby sme sa nanho pozerali a tesili sa aki sme skveli???

Odpovědět na příspěvek

Operační systém bez podpory češtiny

Autor: Filip Blažek Muž

Založeno: 19.06.2001, 15:31
Odpovědí: 0

Smůla je asi v tom, že ve střední a východní Evropě je tak málo uživatelů Maců, že se prostě na ně může firma Apple vykašlat. To by byl asi jinej povyk, kdyby se Microsoft vykašlal na češtinu a Windows XP česky nepsaly... To už vidím ty desítky článků ve všech časopisech, novinách a ve zprávách na TV by to zabralo první půlku.
Tady o Mac OS X sem tam vyjde nějaká recenze v počítačovém tisku, kde se o češtině taktně mlčí, aby další chudák nalítnul, koupil si Mac a zjistil, že ta geniální "desítka", na kterou se tak těšil, se s češtinou moc nekamarádí.
Připadá mi to, jako kdyby se sem dovážela auta se dvěma volanty: jeden nespolehlivý na levo a druhý, báječný moderní a plný vychytávek napravo. Bohužel, u nás se jezdí nalevo.

Odpovědět na příspěvek

RE: Operační systém bez podpory češtiny

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 19.06.2001, 17:00

Samozrejme, ze by bylo. Ale jak jsem tak poruznu cetl clanky ohledne MacOS X, tak cestina tam zamlcovana neni. Spis naopak. Prikladem (a ne jedinym) budiz clanky O. Cady v Chipu.
Stejne tak se vsude pise, ze MacOS X je vyborny system, ktery ale bude pro realnou praci vhodny tak nejdriv za pul roku. To same, domnivam se, by rekl zakaznikovi kazdy prodejce, ktery za neco stoji. To znamena, ze si nemyslim, ze by nekdo koupil Mac kvuli MacOS X a pak doma s hruzou zjistil, ze nepise cesky. Stejne tak si nemyslim, ze lze rici, ze si desitka s cestinou nekamaradi. Kdyz uz neco cesky je, vcetne nazvu souboru, je to v pohode. Rekl bych, ze podpora je vyborna. "Jenom" bohuzel chybi to rozhrani mezi systemem a uzivatelem. Coz je samozrejme spatne. Osobne nevim, proc to tam nemuze byt uz od Applu. Na druhou stranu chapu, ze Applu hori jine veci, nez podpora nejake stredoevropske zemicky. Napriklad prehravani DVD.

Odpovědět na příspěvek

RE: Operační systém bez podpory češtiny

Autor: agent Muž

Založeno: 20.06.2001, 22:20

aaa Mr. Demagog v akci...
ale proc tedy pouzivas US verzi Windoze 2000 ???? kdyz je ceska (ehm MSCseska) verze tohohle nejlepsiho systemu? a ty budes pouzivat ceske XP ???? prece si ale nejprve budes muset koupit nove PC! (XP ti na nekem celeru asi moc radosti neudelaji)... ale do brezna 2002 to stihnes -- tehdy ma byt XP uvedena v CR...
joo, a stejne je nejlepsi FERDA!

Odpovědět na příspěvek

X

Autor: MiM Muž

Založeno: 19.06.2001, 16:48
Odpovědí: 0

Ono tech problemu je bohuyel vic, zkousel nekdo jestli z nejake carbon aplikace jde skenovat? Nebo drivery tiskarny? Je to skoda ze system, ktery mohl docela v pohode otevrit dvere applu i do jinych oboru dvere, je skoro out...

Odpovědět na příspěvek

RE: X

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 19.06.2001, 17:05

Zadna aplikace, ktera neni psana por MacOS X nemuze sahat na hardware. To je z mnoha duvodu, napriklad kvuli stabilite. Staci si pustit DriveSetup z MacOS 9 - neuvidi zadne disky. Tudiz skenovaci program neuvidi skener, QuarkXPress neuvidi HW klic, DVD Player neuvidi DVD atd. Programy, ktere spolupracuji s nejakym hardwarem musi byt psany pro MacOS X.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: X

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 19.06.2001, 17:48

Mno, to neni tak presne... pod Classicem mi napriklad funguje ctecka CompactFlash karet - coz je HW ;). Zalezi asi spis na tom, jak je dany driver napsany, nebo jak funguje - ale to je jen muj odhad. Podle tvrzeni Palmu by take melo fungovat synchronizovani do Classicu... blbe je, ze jelikoz funguje pouze pod classicem, fotky musim otevirat primo fotosopem, bez moznosti zkopirovani jinam... resp. asi si nainstaluju nejaky Greg Browser, at mam moznost sahat do Classicoveho prostredi...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: X

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 19.06.2001, 17:55

Tam pak zalezi, co s cim komunikuje a pres co. Nevim, jestli to popisuju uplne presne, nejsem programator, ale napriklad u Palmu v Classicu synchronizovat jde, ale pokud vim, nefunguje synchronizacni tlacitko - musi se nejprve pustit rucne PalmDesktop. To same bude asi u tech ctecek. Jak to funguje presne, by lepe odpovedel nekdo jiny

Odpovědět na příspěvek

RE: X

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 19.06.2001, 19:23

Jeste k tem tiskarnam - rekl bych, ze v MacOS X je to vyreseno lepe, nez v MacOS 9. Pokud jde o PostScriptovou tiskarnu, staci PPD (pokud neni jiz v systemu, staci prekopirovat do patricne slozky to z MacOS 9). Navic je v systemu zabudovana podpora pro celou radu inkoustovych tiskaren.

Odpovědět na příspěvek

CDS a jeho mizive aktivity...

Autor: Jirka Muž

Založeno: 19.06.2001, 21:42
Odpovědí: 0

Kdyz pominu, ze CDS, ktera by za nas mela bojovat, neni schopna dost tvrde apelovat na Apple, aby se nejakym zpusobem vyresil problem s podporou cestiny v MacOS X, je to i pres to spatny hlavni distributor. Staci se podivat na stale nedostatecne dodelane webove stranky apple.cz, kde chybi zakladni informace, novinky a kde vetsina odkazu vede stejne na apple.com, kde si CESKY uzivatel muze precist clanek zase a jen v ANGLICTINE. To je taky miziva podpora. A jde samozrejme o veskere aktivity CDS, proste hruza. Vzdyt by meli byt nasimi ochranci, kdyz je nas v Cehcach a na Morave tak malo a snazit se nejakym zpusobem rozjet projekty na propagaci. Vzdyt lide u nas ani netusi, co to je Macintosh a vsadim se, pokud by se CDS snazilo, urcite by casem pocet uzivatelu stoupl. Jde o to, ze kdyz uz se nekdo o Macich dozvi, stejne do neho nejde, protoze ocekava podporu, ktera u nas proste neexistuje. Co takto apelovat na americkou stranu ohledne nejakych financich na reklamy? Nebo je to na prazskou filialku moc namahave? Vsak co, oni se nejak uzivi, a jestli se pocet Macu u nas zdvojnasobi nebo ne, to je jim vcelku jedno. Bylo by potreba si na ne poradne posvitit, protoze je to vec, ktera me fakt moc stve, ale co muze clovek delat s firmou, ktera jednotlive hlasy naprosto ignoruje. A proto volam po tom, sdruzme se, a neco pro to udelejme, protoze my uzivatele si nezaslouzime takovouto podporu! Ukazte, ze nas neni malo a chceme zlepseni at si sundaji z oci pasku a vidi, ze tady jsme a chceme neco jineho, nez na mdavaji. Apple byl, je a bude prosluly svou kvalitou sluzeb, ale CDS je naprostym opakem. Jsou jen 2 moznosti: Ze CDS konecne zacne neco delat s podporou stavajicich uzivatelu a rozjede propagacni akci, nebo to brzy spadne a bude muset byt nejaka jina firma na jejich miste. Mimo jine vim o mnoha (SiR, Maximac, MACsource) kteri by byli daleko lepsi a dokazali by byt na Americky Apple tvrdi. Prosim, pomoc......

Odpovědět na příspěvek

RE: CDS a jeho mizive aktivity...

Autor: Pepa z Depa Muž

Založeno: 19.06.2001, 22:05

naprosto s tim souhlasim. taky me ale trochu zarazi, jek apple ma v X podporu pro cinske znaky a japonske ale na nas kasle!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: CDS a jeho mizive aktivity...

Autor: Nasrany uzivatel Muž

Založeno: 20.06.2001, 15:54

No ono je to spis tak, ze v CDS najednou po rozbaleni pocitace objevili, ze je nejaky Mac OS X a zacli zjistovat co to vlastne je. Prekvapeni - nechodi cestina. No, to je divne. Doted jsme nic nedelali, a chodilo to. Jak to ze to nechodi ted? Vsude kde aspon trochu neco delaly to tam maji. Treba v cine nebo japonsku. A to me nerikejte, ze dat tam cestinu je tezsi nes cinstinu.
Vsude jinde jsou na MacOSX reklamy - tady ne. Apple ma krasne kramy a novinky ukazuje tak, ze o tom kazdy mluvi. Co se deje tady? V podstate nic. Nahodou se udelalo AppleExpo, ale to jen z duvodu, ze se na tom dohodli dealeri a CDS pribrali z nutnosti do party. Cele to take dealeri zaplatili - CDS na to nedalo ani korunu. To mam z duveryhodnych pramenu. A jak se pocitace prodavaji? Par firem si tady otevrelo kramy s Applem, ale jak jim CDS hazi klacky pod nohy, tak s tim raci konci.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: CDS a jeho mizive aktivity...

Autor: realista Muž

Založeno: 22.06.2001, 10:17

... ani tem "duveryhodnym" pramenum uz se dneska neda verit!! Hledej jine a vsechno jim hned nezer - vis, jaky dneska lidi jsou a za blbce jsi pak TY:-((

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: CDS a jeho mizive aktivity...

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 20.06.2001, 16:25

Z dovolenim, kolik je cinanu a kolik cechu? ;) Japonsky trh (nebot zabudovana je podpora japonstiny, a ne cinstiny) je DRUHY nejdulezitejsi trh po americe - timto zpusobem tedy Apple pokryl vetsinu trhu - Romanske prostredi se pouziva v US + WE, Japonstina je nasnade.... Czechy??? Sorry, where it is??? Apple ma ted bohuzel jine priority... A pokud vas to zajima, tak v Mac OS X Server (1.0) a v prvnich betach Mac OS X byl jeste system podpory jazyku z OpenStepu. Diky rozhodnuti Applu to predelat nevime na cem jsme - tato casto systemu je zcela evidentne jeste ve vyvoji.

Dotaz na stezovatele: by chcete Mac OS X TED HNED pouzivat? a nestaci vam podpora kterou udelal pan Cerny? Odkaz na stranku s touto podporou vam urcite v clanku neuniknul.

a dovolil bych si vazene ucastniky debaty upozornit jednu velmi dulezitou vec: ctime urcitou slusnost vyjadrovani a rozumnost obsahu, takze je mozne, ze nektere vulgarni prispevky budou smazany. Muj osobni zajem je na konstruktivni komunikaci a predevsim na rozumnem vysledku - a tech se snad nikdy nadavkami nedosahlo. Dekuji za pripadne pochopeni.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: CDS a jeho mizive aktivity...

Autor: Karel Benes Muž

Založeno: 20.06.2001, 16:51

Ja ho chapu, kazdymu obcas ujedou nervy - ty vulgarni prispevky bych nemazal, reprezentuji urcitou cast uzivatelu. Ehm, tohle asi moc neprispiva ke konstruktivni debate, co? :-)

Odpovědět na příspěvek

Podpora cestiny a CDS

Autor: Jaroslav Muž

Založeno: 19.06.2001, 22:55
Odpovědí: 0

Problem s cestinou ma stejny duvod, jako vsechny ostatni problemy uzivatelu Macu v Cesku: CDS neni zastoupenim Applu v CR.
CDS je soucasti retezce spolecnosti, ktere byly zalozeny za ucelem ovladnuti trhu s produkty Apple v byvalych komunistickych statech.
Jsou to dcerinne firmy spolecnosti Power Com.Inc, resp.jeji dcerinne spolecnosti Apcom Inc. (neni to tajemstvi, kazdy si to muze overit v obchodnim rejstriku), obe z danoveho raje na Panenskych ostrovech, ktere sice zalozili byvali zamestnanci evropskeho zastoupeni Applu, avsak jedna se spise o stret zajmu, nez o vazbu na Apple.
Z ciste podnikatelskeho hlediska (pomineme-li chovani CDS, ktere v mnoha pripadech prekracuje ustanoveni zakona o nekale soutezi) lze konstatovat, ze zamer se povedl, nebot, az na vyjimky, cesti dealeri uverili tvrzeni CDS, ze nakupuji-li od CDS, nakupuji od tzv."oficialniho zastupce" spolecnosti Apple Computer Inc.
Chci zduraznit, ze vyse uvedene je pouze konstatovani skutecnosti a nikoliv zaporne ci kladne hodnoceni tohoto zpusobu podnikatelskeho chovani.
Bohuzel, skutecnost, ze trhy ve "vychodni Evrope" (Madarsko, Polsko, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko) jsou "obhospodarovany" retezcem dcerinnych spolecnosti Power Com Inc., resp.Apcom Inc., vedla k tomu, ze vyrobce, spol.Apple nepocitila potrebu se jimi zabyvat, protoze ji nikdo primo nekontaktoval a nepozadoval podporu - neexistuje narodni subjekt, ktery by byl pro Apple partnerem.
Power Com.In
c je pro Apple jeden z odberatelu, jakych ma mnoho, a proto nelze predpokladat, ze by mohl nejakym zpusobem prenaset na Apple problemy par set ceskych uzivatelu Macu, protoze by to musel ucinit i v ostatnich pripadech dalsich narodnich jazyku statu, kam monopolne prodava.
Je zcela zbytecne se rozcilovat na CDS a vinit ji z lenosti - CDS nemuze ve veci nic ucinit, nebot ma k Applu stejne daleko, jako kterykoliv jiny cesky dealer - jestlize je mozno nekoho vinit z lenosti, tak ceske dealery Macu, kteri se na rozdil od dealeru jinych komodit ukazali jako nesamostatni a neschopni vytvorit ceskeho dovozce produktu Apple, ktery by mohl zajmy ceskych uzivatelu uplatnovat primo u Apple.
Podle toho take vypadaji jejich obraty a zisky, a hlavne vypadat budou v budoucnosti s MacOS X.
Od dob TISu, za jehož dob byla vytvorena zakladni ceska lokalizacni sada (pro MacOS 6.0.7), tenkrat jeste pod neprimou "patronaci" Apple, dalsi lokalizace byly vytvareny jiz prakticky zcela bez podpory Apple, de facto piratsky, protoze CDS vedela, ze jinak by Macy v Cesku nemohla vubec prodavat (ceskou podporu narizuje zakon o ochrane spotrebitelu i obcansky zakon).
V pripade MacOS X to vsak bude problem, protoze puvodni lokalizacni sadu TISu, kterou CDS pouzila pro lokalizaci vyssich verzi MacOS, uz pouzit nejde, a nove nastroje pro legalni lokalizaci MacOS X Apple pro cizi subjekty neuvolnil.
S ohledem na skutecnost, ze Apple je odpovedna za spolehlivost a stabilitu systemu, je tento postup pochopitelny.
Za svou neochotu uvolnit nastroje pro lokalizace "exotickych" jazyku bude Apple potrestana snizenim objemu prodeje v Cesku a dalsich statech, kde nema Apple prime zastoupeni (s ohledem na objemy prodeje to bude pro ni asi velka ztrata a je otazkou, zda to prezije...)
Chtel jsem pouze upozornit na to, ze nadavat na CDS ma smysl pouze za nepravdive "vytahovani se" zastupovanim Apple v Cesku a nektere gangsterske zpusoby chovani (pomlouvani konkurence), ale za nepodporu cestiny to nema smysl - fakticky muze pro vec udelat presne to same, jako kazdy jiny cesky dealer a podpora cestiny je v jejim zajmu.
CDS pouze doplaci na sve vlastni hloupe tvrzeni o "autorizaci" a "oficialnim dovozci Apple" atd., ktere ji ovsem Cesi "zrali", takze ted je zbytecne nadavat.

Odpovědět na příspěvek

RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: Miroslav Muž

Založeno: 20.06.2001, 08:49

Ono je to take "kvalitou" lidi, ktera v CDS dela. Dat dohromady takovouhle bandu pitomcu uz da praci - to vam potvdi kazdy z dealeru nebo z lidi kdo snima prisli do styku. Vysledky pak odpovidaji pouzitemu materialu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: Karel Muž

Založeno: 20.06.2001, 10:51

Hm, asi by stalo za to dat na CDS zalobu, ze nedodava pocitace s ceskym systemem - kdyz to zakon vyzaduje.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 20.06.2001, 14:18

To je jako tvrdit, ze s pocitaci je dodavan system, ktery nepodporuje nektera zarizeni v tom pocitaci. Nejak se porad zapomina, ze jsou tam dva systemy - MacOS X a MacOS 9.1. A ten cesky je a podporuji i vsechny komponenty. Neni pravde, ze pote, co se zacala dodavat MacOS X nelze s Macy pracovat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: Emil Muž

Založeno: 20.06.2001, 15:33

A ktera prosimte nepodporuje? Klavesnici? Tiskarnu? Monitor?
Mac OS X je pro Apple nejdulezitejsi zmenou u systemu. A kdyz ho tady hovada z CDS uz na zacatku pohrbi tim, ze nejsou schopny zajistit to, aby tam fungovala cestina, pak tim jen lidi odradi. A pak to tady s Apple bude jeste horsi nez doted (teda, ono je hodne tezky predstavit si po letech fungovani CDS ze by to mohlo byt jeste horsi)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 20.06.2001, 16:41

DVD, AirPort...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: JJ Muž

Založeno: 21.06.2001, 11:02

Mac OS X nepodporuje DVD, to je pravda. Ale AirPort sit mam doma a Titanium + Mac OS X + AirPort neni nejmensi problem.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 21.06.2001, 16:40

Pravda, moje chyba. Na druhou stranu jeste nedavno nepodporoval ani vypalovacky, a umi treba theater mode u monitoru (mozna ano, nemam jak vyzkouset)? V kazdem pripade je na tom po teto strance zatim o neco hure, nez MacOS 9

Odpovědět na příspěvek

RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: Valda Muž

Založeno: 20.06.2001, 08:53

Tak tohle je hodne zajimavé. Vypadá to, že konečně někdo uhodil hřebíček na hlavičku.

Jenom by mě zajímalo jestli náhodou nevíte jak je to s Quentinem. Ten vždycky lidé z mého okolí (k macům jsem se dostal až v roce 1998) považovali za jakýsi odboj vůči CDS a tvrdili mi, že má vlastní cesty pomocí kterých kupuje počítače atd. ...

Víte o nějakém prodejci u nás v republice, který není navázán na CDS?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: prorok Muž

Založeno: 20.06.2001, 22:38

pokud je mi znamo, Quentin nakupuje od jisteho "velkeho dealera", ktery vse bere od CDS a jelikoz toho bere nejvic tak muze prodavat Quentium za vyhodnejsi ceny nez jini dealeri kupuji direct od CDS.. to je realita - za vsim hledej male ceske svine...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 20.06.2001, 22:55

Omlouvam se, mily anonyme, ale muzu pozadat o vysvetleni posledni vety? Dekuji.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Podpora cestiny a CDS

Autor: BOBS Muž

Založeno: 10.07.2001, 13:54

Je prece verejnym tajemstvim, ze dodavatelem pro Quentin je, za ticheho souhlasu CDS, jisty ...source. Takze i pocitac od Quentinu na sobe ma "Hologram". Bohuzel obrovskou cast viny za tento stav nesou panaci z Apple Europe. Sedi na teplych misteckach a dealeri v nejake CR je netrapi. Ze o problemech vedi, tim si muzete byt vsichni jisti. Misto reseni ale vzdy rozeslou dealerum varovani, ze jediny zdroj Applu pro CR je CDS. Takze jak z toho ven?

Odpovědět na příspěvek

Cesky OS X jen tak nebude

Autor: Karel Benes Muž

Založeno: 20.06.2001, 12:32
Odpovědí: 0

Katastrofalnost situace vystihuje uz tohle: na lokalizaci OS X pracuje jeden clovek (nedela na tom v ramci CDS a za jejich podpory, ale sam a doma), a to se jeste na Apple Expu v Praze zminoval, ze mu na to zatim nedali zadny penize, ze bude zadat o nejakou financni injekci (jak je to dneska nevim)... V CDS, coby vyhradnim distributorem Applu pro CR, by se nad sebou meli vazne zamyslet.

Mimochodem, kdyz jsem si tuhle stezoval na soucasnou situaci ohledne podpory platformy a vubec na chovani CDS skrze formular na hlavnich strankach Applu,
tak ne, ze by mi prisla odpoved nejpozdejc do dvou dnu (jak slibujou), ona neprisla vubec - ani takovy to nicnerikajici "dekujeme za Vase pripominky".

Odpovědět na příspěvek

RE: Cesky OS X jen tak nebude

Autor: Nasranej uzivatel Muž

Založeno: 20.06.2001, 15:26

To je teda traga. No jestlize na lokalizaci Mac OS X dela jen jeden clovek, kterymu CDS jeste neplati, pak se nedivim, ze cestina v MacOS X neni.
Nejlepsi by bylo ty svine nakopat do prdele at tahnou pric. CDS tady pro Apple nic neudelalo, ale neznamena to, ze ma pravo sabotovat tady MacOS X. To je fakt na rozbiti drzky!!!!!
Nemate nekdo kontakt do Apple, aby se jim tam za uzivatele napsalo, jak az to jejich zastoupeni v cechach zkurvilo?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Cesky OS X jen tak nebude

Autor: Karel Benes Muž

Založeno: 20.06.2001, 16:45

Poradne si, mily kolego, precti, co uz jsem napsal. Uz jsem si Applu stezoval - neprisla ani automatizovana odpoved.

Odpovědět na příspěvek

To je uroven

Autor: Jaroslav Muž

Založeno: 20.06.2001, 17:03
Odpovědí: 0

Je videt, ze jsme Cesi - kdyz jsem schovan, tak jsem hrdina a vsem ukazi, jak jim to nandam.
A kdyz nevim co bych rekl, tak se alespon ukazu, jak umim byt ostry.
Ti prispevatele, kteri se vyzivaji ve sprostych nadavkach se ale chovaji stejne, jako CDS na kterou nadavaji - i CDS tvrdi o svych konkurentech (Macron, Quentin), ze prodavaji kradene pocitace, opravuji neoriginalnimi dily a zaruku poskytuji pouze za penize apod.).
Uroven nekterych prispevku svedci o tom, ze postup CDS odpovida zdejsimu prostredi - cim jsem sprostejsi a cim vic lzu a urazim jine, tim lepe.
Vysledkem je, ze se tato diskuze neda nikde przrntovat jako nazory ceskych uzivatelu, protoze se ukazuje, ze Cesi jsou na urovni hulvatu (a navic anonymnich).
A jadro problemu jiz zcela unika.
Stale se objevuji formulace typu "CDS vyhradni distributor Apple" apod.
CDS neni zadny "vyhradni", "autorizovany", "jediny legalni", "oficialni" apod. - CDS proste dovazi produkty Apple a vydelava.
A chova se se tak, jak je v Cesku zvykem - stejne jako ti hulvati, kteri se prezentuji v teto diskuzi pomlouva, urazi a lze.
Je to duvodem, abychom se chovali stejne - jaky je pak rozdil?
Skutecnost, ze se cesti dealeri nechali ponizit a podepsali dealeske smlouvy, ve kterych uznavaji, ze CDS je "jediny oficialni autorizovany dovozce produktu Apple" a zavazali se, ze nebudou pod sankci nakupovat produkty Apple od nikohu jineho, nez od CDS, je jejich ostuda.
Na druhe strane je to pohodlne, nemusi se sami starat a kdyz neco nefunguje, svedou to na CDS.
Ale nikdo nemusi nakupovat od CDS!
Kdyz uz je treba najit vynika soucasne situace, hledejte mezi nize jmenovanymi dealery, kteri prijali potupnou roli vazalu CDS - ta je celkem v pohode, 100 tisícové sročko to zabalí, az se to nebude rentovat.
Ale maji preci uz vydelano a to je smysl podnikani, takze tak hloupe to zase nebylo, ze.

Odpovědět na příspěvek

RE: To je uroven

Autor: Karel Benes Muž

Založeno: 20.06.2001, 17:25

Kdyz to mas tezky - ono to skutecne vypada, ze CDS je "vyhradni distributor Apple". Podivej se na Apple.com a vyber si pod "Visit other Apple sites around the world:" Ceskou Republiku. Kam se dostanes? Na CDS, jako by to skutecne byla jejich soucast. A kdyz se tvarim, ze teda jsem original Apple, i kdyz se jmenuju jinak, tak musim zakonite cekat, ze mi budou nadavat za neco, co jen prodavam. A taky, zkus si dole na strance klepnout na "Tento server podporuje Czech Data Systems, Apple IMC pro CR". Co se otevre? Stranka CDS? Ne, stranka Apple.cz! (Nevi nekdo nahodou, co znamena to IMC?) Takze co si mam vy vysledku myslet? Ze CDS nema s Applem nic spolecneho, jen ty stroje prodava? A proc teda delaj lokalizaci systemu? To bych si mohl doma na kolene udelat vlastni verzi lokalizace a taky ji prodavat jako oficialni CZ verzi OS X... :-/

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: To je uroven

Autor: Jaroslav Muž

Založeno: 21.06.2001, 01:37

1. Zadna spolecnost Apple.cz neexistuje - je to CDS, ktera se stara o propagaci zbozi, ktere prodava.
2. CDS pocita s tim, ze ji budou nadavat, ze neposkytuje uzivatelum ani prodejcum podporu, kterou by meli mit od Apple, ale nadavky neboli a prodava se, a to je pouze nutne zlo, ktere rada pretrpi
3. Spolecneho s Applem CDS nema skutecne nic.
4. Lokalizaci systemu nedelaji - dosud pouzivali lokalizacni sadu TISu, kterou pouze upravovali pro jednotlive verze MacOS (viz predchozi prispevek) a s tim je nyni konec - proto vypukl tento rozruch.
5. Vlastni verzi lokalizace byste si skutecne mohl udelat "na kolene" doma, pokud byste to umel, ale prodavat ji potom jako "oficialni verzi MacOS X" uz ne - mohl byste ji davat zdarma vsem, kteri maji licenci k jakekoliv jine jazykove variante MacOS X a nebo prodavat samostatne tzv.lokalizacni sadu, kterou by si potom mohl kazdy implementovat do sveho MacOS X, ke kteremu vlastni licenci.
Nicmene byste ji prodal pravdepodobne pouze jednou, protoze lokalizacni sada neni pocitacovy program ve smyslu autorskeho zakona - jedna se pouze o pasivni datove (textove) soubory a kazdy si je muze zkopirovat.
Implementaci by vsak nesmelo byt zasazeno do zdojoveho kodu MacOS, jinak byste porusil autorske pravo.
Predpokladam otazku: A co kdyz to udela CDS a bude prodavat cesky MacOS X?
Odpoved je jednoducha: Pokud tak ucini bez souhlasu vlastnika autorskych prav k MacOS X, tedy Apple Computer Inc. (nikoliv IMC) a zasahne do zdrojoveho kodu programu, tak se dopousti poruseni autorskych prav.
Nicmene, zalovat ji muze pouze vlastnik autorskych prav, tedy Apple Computer Inc., ale ten nema v Cesku zastoupeni a s ohledem na skutecnost, ze nikdo nemuze u Apple reklamovat nestabilitu MacOS X v ceske lokalizaci, protoze takovou Apple nevyprodukoval, je mu to celkem jedno - o nic neprichazi.
Penize za autorska prava jsou obsazena v kazdem pocitaci, protoze jinak Apple pocitace neprodava.
Co si potom Cesi s MacOS X udelaji je Apple opravdu lhostejne...
Ledaze by existoval napr.cesky distributor, ktery by pohrozil Apple zalobou u Americkeho soudu za diskriminaci na monopolnim trhu - to bychom meli ceskou lokalizaci hned a pri bootování by se na nas na obrazovce usmival maly Macik v narodnich barvach a místo akordu by hral Vysehrad....
Ale neexistuje... (cesky distributor)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: To je uroven

Autor: Ales Muž

Založeno: 05.07.2001, 19:26

"Tento server podporuje Czech Data Systems, Apple IMC pro CR". = to je duvod, proc se toho ze strany tohodle servru moc nedockame. Holt z CDS je kouplili a potom koho chleba jis, toho pisen zpivej.
Misto toho, aby se MujMac pustil do boje ze to, aby to tady s Apple aspon nejak vypadalo. Paradoxni na tom je to, ze tady CDS podporujou bejvaly zamestnanci Quentinu... Tohle muze fungovat jen v kocourkove a pak v Cechach.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: To je uroven

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 05.07.2001, 22:27

Bravo, bravo, bravo. Podarilo se ti (netusim kdo si, ale za vykani mi nestojis) opet posunout latku vulgarit, urazek, nadavek a napadani jeste vyse! Gratuluji! V pripade, ze te nekdo zazaluje za pomluvu, tak hodne stesti! Puvodne sem chtel tve prispevky smazat, ale pak sem si rekl, mozna se udela spatne jeste i nekomu jinemu. Me si znechutil velmi zdatne...

Dneska si sem napsal hodne zvastu - pokud na to mas cas, prosim. Informace, ktere si zde uvadel, by se daly nazvat jako alarmujici - kdyby pro ne byl jediny realny podklad (resp. servis ma realny zaklad - ale to neni vysledek tve investigativni cinnosti, ale stav, za ktery si muze Apple sam). Nebudu zde reagovat na nic, co si napsal, a to, ze CDS do techto diskusi nezasahuje, me vubec neudivuje - snizovat se k pokusu o diskusi s lidma tveho razeni by se mi tez nechtelo.

Zareaguju s dovolenim na to, co se tyka me osoby. Nasledujici radky berte jako muj OSOBNI nazor. Ano, pracoval sem v Quentinu, ktery se mimojine zaslouzil na snizeni cen zde u nas - o tom asi neni potreba diskutovat. Ano, nyni pracuju pro server MujMAC, ktery ovsem neni o podpore CDS, ten je o podpore uzivatelu - v nekterych ohledech obcas suplujeme informacni funkci, kterou by mohl plnit prave distributor, takze CDS v podstate opravdu podporujeme, ale to je pomerne marginalni. Co je dulezite: Macy se zabyvam takrka 10 let, publikuju zhruba 6-7 let. Nerad bych ted znel pateticky, ale jedine, co me zajima, je uzivatel. Proto jsem se take vzdy snazil zlepsit informovanost o Applech u nas - ano, kdo me zna dele, vi, ze s rozporuplnymi vysledky. Proto se tedy rozhodne neda rict ze podporuju CDS - myslim, ze treba pan Nemecek by k tomu mohl rict sve ;) - svymi nazory na to, co podle mne delaji spatne, se pred CDS rozhodne netajim. Vlastne je to podpora - konstruktivni kritika muze obcas nejaky efekt prinest. O CDS si iluze nedelam - jejich "styl" je obcas podivny - znacne diskutabilni dealerské smlouvy se uz tady probiraly, a dalsi veci se najdou... Nedelam si ale ani iluze o tomto trhu - a to asi zadny soudny clovek. Dokud zde bude fungovat zastoupeni v podobe IMC, tak jsou podminky dost omezene. IMCko bude mit tezko na produktech marze jako ma Apple - a od toho se odviji take marketingovy rozpocet - cim min penez na marzich tim min penez na dalsi veci. Kdyby zde bylo opravdove zastoupeni Applu, tak bude mozna penez vic. Ale zastoupeni Applu zde nebude NIKDY, uvedomte si to prosim! Z hlediska Applu jsme NAPROSTO zanedbatelna zemicka, jsou radi ze tady prodaji dejme tomu 0,1% svych pocitacu, kdyby tady prodaly 0,2 nebo i treba 0,5% procenta, myslite, ze se pro ne neco zmeni? Ty cifry jsou +- realne, podle toho co jsem si spocital... A na zaklade tohoto si ani nedelam iluze o tom, jake jsou realne moznosti CDS vuci Applu. Da se rict, ze pouze diky stourani novinaru do cen Titania se aspon o trosku cena snizila - CDS samo s tim nemohlo udelat nic.
No a druha vec je ta, jak muze Apple tady fungovat. Apple se zde uz nikdy asi nedostane do pozice bezneho pocitace - na to jsou PCcka v lidech prilis zazrana. Bohuzel se tady nikdy neuchytil dobre ani ve skolstvi, a jestli se na tom neco zmeni diky tendru je diskutabilni. Mozna to pomuze CDS, ze prodaji vic pocitacu, ale ucitele se stejnak nebudou chtit ucit neco noveho... Proste realita trhu je dost dana, a menit na tom neco radove jde dost tezko - o tom se opravdu presvedcil TIS, kdy na jeho reklamni kampan padlo pres 30 milionu, podle toho co vim tak realny prinos byl zhruba 2000 prodanych pocitacu, a i to je mozna jeste o par kusu nadsazene - a valnou cast z toho, zhruba 1400, byly nejlevnejsi Performy 630 ci 5200. Naklady na JEDEN PRODANY pocitac jsou silene. Ano, samozrejme, budovala se i znacka, Hlavacek byl v te dobe mezi odbornou verejnosti asi dost vniman - nechte si vyklovat mozek od Applu ;) Takze i diky tomuto grandioznimu pokusu sel TIS do kytek. Mozna by vyslo lepe, kdyby treba tisic perforem rozdali - o tom by se v cechach mluvilo jeste hodne dlouho!
CDS se drzi pri zdi - majitele zajimaji vynosy, ne ztraty, takze tomu je chovani na trhu podrizeno. Do marketingu se investuji penize ktere se opravdu vydelaji - pokud je firma vubec v zisku. Lepsi styl se asi pro cesky trh nenajde. Urcite se hafo veci da delat lip - nektere stoji penize, nektere ne. Nektere veci lip delat nejdou.

K mnoha vecim se urcite vratime - me osobni hobby je porovnavani cen u nas s cenami v okolnich zemich - zkuste uhadnout, jak z toho vychazime ;) Dalsi hit je servis - i na ten se podivame bliz.

Tak, uz se tesim, co si o sobe prectu, ani moznost vyzvy k fyzickemu utoku na mou osobu neni vyloucena. Utok na sidlo CDS uz urcite planujes do detailu. A co po tom? Strakova akademie? Zimni palac?

Dobrou noc.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: To je uroven

Autor: Ales Muž

Založeno: 10.07.2001, 13:42

S tebou bych si ruce nespinil.
Smutne je, ze spousta lidi si slibovala, ze tenhle server da lidi dohromady proti CDS a ze se tady neco konecne pohne. A to je velke zklamani. Namisto toho abyste pro Apple neco udelali se spolcite se zlocineckou bandou CDS. Jak si vubec muzete dovolit je obhajovat. To vam neni hamba? To, ze by z CDS nekdo na neco odpovedel nebo napsal neverim - jsou to degenerovany kreteni, ktery snad ani cist a psat neumeji.
No, psal jsem tady o velke protestni akci dealeru proti CDS. Dneska uz jsou do ni zapojeny vsichni nejvetsi dealeri. A na ty Apple slisi. Navic CDS krachuje. Vam jeste plati? Brzi sem dam link, kam se bude moci kazdy podepsat, aby Apple CDS zrusil. A do noveho skolniho roku snad pujdeme s novym, podstatne schopnejsim zastoupenim Applu.

Odpovědět na příspěvek

RE: To je uroven

Autor: Valda Muž

Založeno: 20.06.2001, 18:54

Co se da delat?
Jedina vec: lidi, kteri se zde prisli pouze vybourit a vybit sve frustrace proste ignorovat. Kdyz bude diskuse vecna a nebude na jejich utoky nikdo reagovat myslim, ze vetsina z nich znudene zmeni "lokal".

Ale zpatky k tomu CDSu. Vite o nejakem dealerovi, ktery by se snazil s touto situaci neco delat?
Od koho tedy kupuje pocitace Quentin?

A napsal jste, ze distributori v CR, Polsku, Slovensku,... zkratka vychodni Evropa jsou navazani na nejakou podivnou spolecnost, ktera je "pouze" dealerem.

Existuje tedy nejake oficialni zastoupeni apple pro celou Evropu? Nebo je to tak, ze kazda zeme (napr. Nemecko, Francie) je primo "napojena" na americky apple?
A existuje vubec v techto zemich nejake oficialni zastoupeni, neni to tam nahodou stejna dzungle jako u nas (rekl bych, ze asi ne, protoze by jinak tezko bylo ve Francii expo).

Vypada to, ze diskuze na toto tema se uz vycerpala. Vsechny predchozi otazky by si asi meli klasti ti dealeri, kteri na CDS nadavaji a chteji s tim neco udelat. A na nas jako na zakaznicich je, abychom jim take kladli neprijemne dotazy, aby se s tou situaci snazili neco udelat.

Odpovědět na příspěvek

RE: To je uroven

Autor: Razor Muž

Založeno: 20.06.2001, 19:00

Bitva s Qventinem je samostatna kapitola - ale jen diky tomu tady ceny spadly na rozumejsi uroven! Ale to uz je taky par let... Problem je, ze v pripade Applu tady vzdy hodne hrajou osobni vztahy - obchod se neridi casto logikou, ale vzajemnou prizni a zasti. A diky tomu, ze majitele CDS jsou byvali lide z Apple Europe, tak neni problem, aby to proste meli takto posichrovane. Co se smluv s CDS tyce, kdyz je vidi pravnik, vetsinou jen nechape, jak nekdo soudny by to mohl podepsat - jsou to obcas hrozne nesmysly.

Ale zase, lide se chovaji poplatne sve moralce - uz v chvili kdy smlouvu podepisuji, vedi, ze ji budou porusovat. takze co... koho to pali...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: To je uroven

Autor: agent Muž

Založeno: 20.06.2001, 22:28

IMC = Impotent Marketing Company
ehm, tedy vazne:
Independent Marketing Company

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: To je uroven

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 21.06.2001, 09:49

Coze? Marketing Company?
:-)))))))))))

Odpovědět na příspěvek

Kazdy ma takoveho distributora, jakeho si zaslouzi..

Autor: Jaroslav Muž

Založeno: 21.06.2001, 00:22
Odpovědí: 0

Cela tato diskuze je "o nich bez nich".
Diskutujici jsou uzivatele, nikoliv dealeri a tak si sice mohou postezovat, ale nic se nezmeni, a jak sami vidite, dealer se neozval ani jeden.
Dealeri jsou konkurenti a potize jednoho druhemu vyhovuji.
Kdyz nastal konflikt mezi Quentinem a CDS, tak vsichni ocenili pouze snizeni cen, ale zadny z dealeru verejne svou podporu Quentinu neprojevil, protoze si to nechtel rozhazet s CDS.
Na druhe strane se neni co divit - obchod se dela pro penize a nikoliv pro zprijemneni zivota uzivatelu a tak se dealeri chovali a chovaji "trzne".
Jedinou moznosti, jak by se mohlo neco zmenit, by byla spoluprace tuzemskych dealeru a vytvoreni noveho dovozniho "kanalu", ktery by mel takovy podil na ceskem trhu, ze by se mohl pokusit navazat primy kontakt s Apple a komunikovat o podpore specifik narodniho prostredi.
S hackovanou cestinou jsme na tom v podstate nejhure ze vsech okolnich narodu, takze spoluprace se sousedy je iluzorni, protoze se nas vsichni boji uz od dob Husa (ale ze to bylo o fous, kdyby ten Zikmund tolik nechlastal a nezabyval se zenskyma, mohl to stihnout a meli jsme vystarano..).
Pro poradek je treba uvest jeste jedno reseni - zalozeni Sdruzeni uzivatelu Macu, ktere by mohlo najit cesty, jak tlacit ekonomicky na dealery, aby se snazili zajistit standardni podporu, vcetne lokalizace, (napr.v Nemecku takova organizace existuje a sveho casu se dokonce obratila primo na velkeho Steva, ale Nemci jsou Nemci, ti se vzdycky dohodnou...), ale to se pri intelektualni urovni ceskych uzivatelu (viz nektere prispevky) neda ocekavat.
Tezko si lze predstavit, ze by byl nekdo ochoten komunikovat v jednom spolku s "Miroslavem", "Miguelem"
, "Nasranym uzivatelem", "prorokem" a podobnymi.
Urovni sveho vystupovani otravi a odradi kazdeho od jakekoliv aktivity, protoze predstava styku s nimi je neprijemnejsi nez prechod na Windows.
Povazoval bych za chybu, kdyby se Martin Ler nechal vyprovokovat k prime diskuzi s temito prispevateli - diskuzi na teto mentalni urovni nemuzes vyhrat, Martine!
Co se tyce Quentinu, je jeho veci, zda povazuje za nutne se k diskuzi vyjadrit, nebo se do ni zapojit.
Skutecnost je vsak takova, ze vede s CDS nekolik soudnich sporu, a to jak o lokalizaci MacOS (CDS se prohlasila ze vlastnika autorskych prav k MacOS s ceskou lokalizaci), tak o nekalosoutezni zpusob chovani CDS (uz vzpominane tvrzeni CDS, ze prodava kradene pocitace, repasovane jako nove apod.).
Proto si osobne myslim, ze v rade tuzemskych dealeru si zrovna Quentin zaslouzi napadani nejmene, protoze se jako jediny vzeprel a pokusil konkurovat monopolu CDS, ktery vsichni ostatni podporovali.
Nikdo z ostatnich ho vsak nepodporil, kdyz slo do tuheho, ale vsichni si pochvalovali, jak sly ceny dolu...
Co se tyce zkratky IMC, je to zvukomalebna hricka, kterou vtipne pouziva CDS.
Inc. je zkratka, ktera oznacuje akciovou spolecnost, jako ceska "a.s." - Apple Computer Inc. - tak zni oficialni jmeno americkeho vyrobce.
Jak kolega "agent" spravne vysvetlil, "IMC" jsou prvni pismena slov "Independent Marketing Company", tedy nezavisla obchodni spolecnost.
Samo o sobe to je nesmysl, ale ve spojeni CDS - Apple Computer IMC to zni dobre, ne?
Skoro jaka Czech Data Systems - Apple Computer Inc. (a o to slo).
Zni to jako "cesky zastupce americkeho vyrobce Apple" - zástupce "autorizovany", "vyhradni", "oficialni", "jediny legalni" atd.
A Cesi to bastej, protoze to maji radi, uz od dob "Hardwadskych" fondu - do "Rokycanskych" fondu by asi nic neinvestovali...
Ale neznamena to nic jineho, nez Czech Data Systems - nezavisla spolecnost prodavajici pocitace Apple.
A je to i pravdive - CDS je skutecne nezavisla spolecnost, s rucenim omezenym na 100 tis.Kc (tedy do teto sumy nezavisla), a obchoduje pocitaci vyrobce Apple, protoze je vsichni od ni kupuji - zadny podvod v tom tedy preci neni.
Ale nam Cechum to tak libezne zni, ze si sedame na zadek a jsme u vytrzeni, ze i v nasi male zemi mame prime zastoupeni velikeho Apple.
Tu mystifikaci jsme si vsak vytvorili sami, podle logiky, ze Harwardske fondy maji sidlo v Harwardu (no ted uz by to nebyl pro Viktora problem, ale na Bahamach je tepleji...).
CDS neni "vyhradni" distributor Apple proto, ze ji tim Apple "ustanovil", jak prohlasuje, ale proto, ze "vyhradne" od ni vsichni nakupuji.
Ale to ji rozhodne nezavazuje k tomu, aby uzivatele Macu podporovala - ona je pouze prodava.
Ve skutecnosti nemusi delat vubec nic a pokud neco dela, dela to proto, aby vic prodala a nikoliv, aby "Miguelovi" a jeho intelekualnim soukmenovcum zprijemnila zivot (a uprimne, ja se ji ani nedivim...).
Kratce receno, pokud budou tuzemsti dealeri moci nakupovat pouze z jedineho zdroje a budou prodavat, a uzivatele budou nakupovat a mlcet, tak se nic nezmeni.

Odpovědět na příspěvek

RE: Kazdy ma takoveho distributora, jakeho si zaslouzi..

Autor: Ales Muž

Založeno: 21.06.2001, 08:13

O tom, ze je CDS banda samozvancu ukazuje i to, jaka "masivni" ucast stran Apple byla na paskvilu oznacovanem jako AppleExpo. Na statanine, kterou si CDS nechalo hanebne celou proplatit od dealeru (= tj. nestalo je to ani halir), totiz od Apple nebyla ani noha. Byl jsem tam dvakrat a nikoho jsem tam krome blbecku z CDS nevidel. A videl nekdo z vas vubec nekoho z Apple u CDS nebo na jejich akcich? Ja tedy ne.
CDS je zkratka particka hovad, ktera se rozhodla, ze si tady bude hrat na Apple. A vi o tom vubec Apple? Jestlize je to jen hrou, muze Apple snadno CDS zazalovat za zneuzivani loga, domeny, ochranych znamek atd. Myslim, ze by si na tom advokati docela smlsli a byl by to rychly konec CDS. Pak bychom se snad dockali lepsi podpory.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Kazdy ma takoveho distributora, jakeho si zaslouzi..

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 21.06.2001, 09:46

Obcas tady padaji tvrzeni bez dukazu. Jako, ze se nevyjadril nikdo z dealeru, ze na Apple Expo nebyl zadny zastupce Apple apod. Neni to pravda. Dealer se treba oficialne nevyjadril zadny, ale rekl bych, ze se tady najde par nazoru od lidi pracujicich u jednotlivych dealeru. Zaroven se tentokrat musim zastat CDS v souvislosti s Apple Expo - osobne jsem byl na jakesi prezentaci MacOS X, kterou prednasel jakysi clovek z Apple Europe. Tedy pokud ale pocitate jako zastupce firmy pouze Jobse, tak tam opravdu nikdo nebyl ;-)
To jak byla tato akce pripravena a uskutecnena je vec jina.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Kazdy ma takoveho distributora, jakeho si zaslouzi..

Autor: Ales Muž

Založeno: 21.06.2001, 14:03

Tak to byl tak dukladne utajen, ze si ho nikdo z celkoveho poctu peti navstevniku AppleExpa (puvodne jsem myslel, ze tam byly ctyri lidi, jake kdyz se hlasite jako dalsi...) nevidel.

Odpovědět na příspěvek

RE: Kazdy ma takoveho distributora, jakeho si zaslouzi..

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 21.06.2001, 16:28

Ne se vsim mohu souhlasit. Situace byla mnohem slozitejsi, nez zde uvadite. A to uz jen z toho duvodu, ze priblizne ve stejne dobe, kdy otevrel svuj kanal Quentin, zacal dodavat pocitace i MacDistribution. Coz mozna bylo na skodu, nebot pripadna podpora konkurenci se tak rozdrobila na vice kanalu. Ovsem i ostatni dealeri moc na vyber nemeli. Z ceho meli na vyber?
- Stavajici distributor, kteremu potvrdil podporu i Apple Europe
- Jeden ze dvou kanalu, ktere nemeli podporu Apple, nebylo jiste, zda vydrzi (s jejich padem by mel dotycny dealer obrovske problemy), s nejistou podporou nahradnich dilu a lokalizovanym softwarem atd...
Nutno si uvedomit, ze Quentin i MacDistribution nejsou prime zastoupeni Applu, coz je jedna z hlavnich veci, ktere kritizujete na CDS. Co by v tom pripade prinesli za zmenu? Mozna jine ceny, mozna jinou podporu, sama mozna... Moc velky risk pro bezneho prodejce. A s podporou CDS nebo jeho nepodporovanim to az tak moc nesouvisi. To pisu sice za sebe, ale domnivam se, ze to tak bude u vetsiny dealeru. Jsem zvedav, co byste v teto situaci delal vy. Podle prispevku soudim, ze risknul existenci sve firmy.
Take me zaujala formulace "neni pocitacovy program ve smyslu autorskeho zakona - jedna se pouze o pasivni datove (textove) soubory a kazdy si je muze zkopirovat". Nejsem sice pravnik, ale mam takovy pocit, ze na texty se vztahuji teke autorska prava. Nebo snad ne?
Take by me zajimalo, odkud mate informace, ze lokalizaci cini CDS bez svoleni Apple?
Take by stalo za to udelat si prehled, kdo zastupuje Apple v ruznych statech Evropy. Napriklad v Nemecku to je take "srocko", resp. GmbH. Tam to nevadi?

A jeste k tomu zastoupeni uzivatelu - co takovy Appleklub? Nomohl (a nemel) by tuto funkci obstaravat? Proc vymyslet neco, kdyz uz zde neco takoveho je?

Nesouhlasim se soucasnym stavem na nasem trhu (at uz chybejici podpora, mala inzerce ci zalostny stav internetovych stranek CDS), ale nelibi se mi, kdyz se napada at uz CDS, dealeri ci nekdo jiny a pouzivaji se k tomu tvrzeni bez dukazu, nebo bez vysvetleni cele situace. Navic pokud to dela anonym (pouze krestni jmeno bez kontaktu se podle meho za anonym da povazovat). Nenapsal jste nahodou "Je videt, ze jsme Cesi - kdyz jsem schovan, tak jsem hrdina a vsem ukazi, jak jim to nandam."?

Odpovědět na příspěvek

Slovensky narodny distributor

Autor: Alex Muž

Založeno: 21.06.2001, 12:57
Odpovědí: 0

Sledujuc tuto diskusiu, ktora sa uz davno netyka lokalizacie Mac OS X a riesenia problemov s nou spojenych, ale zabomysich vojen, ktore su od zaniku TISu na dennom poriadku, dosiel som k zaveru, ze by mal na nasom malickom trhu konecne vzniknut slovensky narodny distributor. Nech to priatelia v Cesku neberu osobne, ale tak ako su u vas dva filmove festivaly, dva knizne veltrhy, tak sa hadaju dvaja distributori Apple, a vysledok? Mam z toho zly pocit...

Odpovědět na příspěvek

Reklamy na Apple

Autor: Jirka Muž

Založeno: 21.06.2001, 20:07
Odpovědí: 0

Videli jste nekdo nekdy nejakou rozumnou reklamu at v televizi, tisku ci na internetu, kterou by CDS jako hlavni dealer a ten kdo se ma snazit co nejvice rozsirit tuto platformu, nekdy nekam zadale? Ja tedy ne. Jsou fakt spatni, vubec se nesnazi. Ono by si plno lidi treba Maca koupilo, ale oni ani nevi, ze neco takoveho existuje. A je na CDS, aby zvysilo povedomi ceskeho naroda na maximum, bohuzel pro to nedelaji vubec, ale opravdu vubec NIC!!!!!!!!! PPOOMMOOCC!!!!!!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: Reklamy na Apple

Autor: Milos Muž

Založeno: 21.06.2001, 21:31

Ja si pamatuju naposled Czech Office - to ale jeste delal TIS, distributor, kterej se na rozdil od te soucasne mizerie alespon o neco snazil. Od te doby ni - zadna reklama v televizi nebo radiu, zadne billboardi, inzeraty, akce jak Apple podporit - opravdu vubec nic. Myslim, ze je na Apple aby se do toho vlozilo, vykopalo ty line prdele pryc a zjednalo tady poradek. Pratele, pasivitou ale nic neudelate. Bombardujte Apple, at tady ty buzeranty zrusi!!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Reklamy na Apple

Autor: Jirka Muž

Založeno: 22.06.2001, 14:41

I kdyz ja osobne se vyvarovava sprostym slovum v tomto diskuznim foru, chapu reakce nekterych lidi. A ted pozor!!!!! Reklamy a akce at kdekoliv jsou velice dulezite. Ja osobne jsem se k Macum dostal diky Reklamam v TV, ktere zadaval TIS a taky diky stanku TISu na Invexu v Brne (nejvetsi vystava informacnich technologii ve stredni Evrope), kde CDS neni schopna si zaridit ani ten nejmensi stanecek. Tak velka akce, tolik lidi zhavych po noivinkach a z 99% neznalych naseho barevneho sveta a CDS nic. Naposledy tam mel akci TIS a pamatuji si, ze tam byl skvely program, souteze a absolutne narvano!!!! No nic, oni na to kaslou a radeji ty lidi nechaji chodit po celem!!!!!!! pavilonu ktery si Microsoft pronajima a cumet na jejich nesmyslne produkty. Ono kdyz PCckar uvidi nejaky Apple pocitac, tak s otevrenou pusou cumi, aletu mozt nema. A s temi TV reklamami a billboardy je to to stejne. Pojdte se nejak spojit a napsat petici do CDS a do Apple US. Nechce se toho ujmout treba Klub pratel pocitacu Macintosh? Pomozte nam!!!! DIK, VERIM VAM!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Reklamy na Apple

Autor: Karel Benes Muž

Založeno: 23.06.2001, 13:45

Asi to fakt nepujde jinak, nez se dost hlasite ozvat, a to vsichni najednou. Ja uz jsem si jednou u amer. Applu postezoval a po vic nez ctrnacti dnech mi prislo tohle (v podstate automatizovana odpoved):

Dear Karel

Thank you for your E Mail dated 4th June 2001.

Apple recognizes that our best advice comes from our customers, and we
appreciate the efforts you have made to share your views with us. All
comments are reviewed by senior Apple Management team so that improvements
can be made where appropriate.

Thank you for contacting Apple

Yours sincerely
Kate Jenkins
Executive Relations

Na nejaky "vetsi" dopis by mozna zareagovali jinak. Fakt je ten, ze pokud se zakaznici nezacnou bourit, tak Apple nic neudela a prodejci jakbysmet, protoze budou mit pocit, ze vsechno je v poradku. Jenze kdo to napise? Aby to nebyla nejaka priserna slatanina - chce to nekoho, kdo ma sakra prehled. Predem se priznavam, ze ja to nejsem...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Reklamy na Apple

Autor: Ales Muž

Založeno: 24.06.2001, 21:54

Jo, to chce petici do Apple, aby ty hajzly poslali do prdele a zacalo to tady konecne normalne fungovat. Zlatej TIS! Temhletem debilum bych nedal ridit miti nadobi v bufetu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Reklamy na Apple

Autor: Jirka Muž

Založeno: 02.07.2001, 12:27

Takovzm velkzm aktivistou na narodni urovni je pan Martin Ler (viz Alert, Duhove stranky, MacLife... VSEHO NAKONEC NECHAL - asi nema trpelivost). Ja nerikam, ze ja bych neco takoveho vydrzel delat, ale protoze to o sobe vim, tak se do toho ani netroufnu pustit. Vzdycky ma velky plany a pak po cem nic, po tom... :-))))))))))) THINK DIFFERENT :-))))))))))

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Reklamy na Apple

Autor: MaLer Muž

Založeno: 05.07.2001, 22:30

Jedine, co sem ukoncil dobrovolne, byly Duhove stranky - zacali jsme delat Alert. Ostatni aktivity ukoncila ekonomicka realita - stejne jako vsechny ostatni pokusy, kde sem se neagazoval ;)

Odpovědět na příspěvek

help me plz

Autor: jana Muž

Založeno: 03.02.2004, 20:48

ahoj..moc prosim mam apple..a nektere v eci jako isigh etc mi nejsou jasne...

Odpovědět na příspěvek

TIS udelal bankrot ...

Autor: Jozo Muž

Založeno: 27.06.2001, 13:19

Vazeni a mili, pokud si dobre vzpominam TIS zkrachoval z obrovskym dluhem.
Jste jako rusci muzici - gubernator je svine ale car je dobry a kdyby o nas vedel tak by nam pomohl :-)
Problem je u Apple, CDS je pouze konkretni reprezentaci problemu.

Apple pouziva zastaraly model IMC ktery vsechny ostani pocitacove spolecnosti opustily nekde v r 1994.

Apple povolil svym byvalym zamestnancum vytvorit pasalik ve vychodni
Evrope.

Appl
e se zajima o trh v USA pak trochu v Japonsku, Evropa uz moc ne a nejaka CR uz vubec ne.

CDS ucinil zcela zpravne obchodni rozhodnuti ktere muzete najit v kazde prirucce marketingu - u zanikajiciho trhu je nutne uriznout vsechny investice a dojit trh dokud to jde.

Tim samozrejme netvrdim nic o kvalitach *vyrobku* firmy Apple. Kazdy se vsak musi zamyslet zda mu pouzivani vyrobku prinese adekvatni prospech v aktualni situaci.

Jozo

Odpovědět na příspěvek

RE: TIS udelal bankrot ...

Autor: Ales Muž

Založeno: 05.07.2001, 19:19

Hele, kretene, ty jsi nejakej chytrej. Kolik ti za tyhle moudra CDS plati. Za tuhle tvoji obhajobu by ti nekdo mel rozmlatit tlamu stejne jako by to zaslouzili kreteni z CDS. Pak by se ti v palici rozsvitilo. CDS za chvili zbankrotuje taky. A cim driv, tim lip. To, ze je tady zanikajici trh Apple, za to muze CDS. Kdyby si nehrabali jen pod sebe a alespon neco delali, tak on by ten trh tak zajikajici nebyl. Staci se podivat do ameriky nebo do nemecka. Jenze ve firme, kde nebere krome repcepcni a uklizecky nikdo pod 60 tisic cistyho nebere je to tezky. Takze hochu zklidni hormon. Hlavni problem je CDS, protoze jinde Apple slape.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: TIS udelal bankrot ...

Autor: Harry Garfield Muž

Založeno: 13.07.2001, 13:20

Tentokrat s tebou nemuzu souhlasit. S poyici Applu v USA a Nemecku je to mnohem komplikovanejsi. V Americe je A. doma, leta ji masiruje reklanimi kampanemi a natlacil se do skolstvi, coz je vzdy ucinna taktika na budovani budouciho trhu.
U nas se jabka tak nanejvys vnutila do sfery DTP v pocatku jeji digitalizace, takze spousta grafiku ma predstavu, ze jiny pocitac ani snad neexistuje. Pritom kamarad pusobici leta v tomto oboru absolvoval nedovno okruzni cestu po Nemecku a zpravy jsou jednoznacne: vetsina mistnich DTP ma Windows.
Zpet k Americe: i tam Apple v posledni dekade (i predtim :-)) zmensuje svuj podil na trhu i v poctu pouzivany pocitacu. KDe je onech magickych padesat procent... Navic hodne uzivatelu u tehle platformy drzi spis zvyk a neochota ucit se ovladani jineho OS, nikoliv presvedceni, ze nad Apple lepsiho pocitace neni. Zase jine svedectvi z cizich oci: typicka sestava ve strednim bussinesu v USA znamena v praci Windows, doma iMac, protoze je takovy elegantni a bez kabelu okolo. Na nem ovsem bezi nejake Virtual PC nebo podobne a pod nim druha (tedy legalni) instalace MS Office z kancelare.
Co vic dodat? Heslo Mysli jinak trochu platilo v dobe, kdy Apple prisel s GUI pro prikazove radce MS-DOS. Ale to uz je vazeni skalni jabkari vic nez deset let...

Odpovědět na příspěvek

RE: Reklamy na Apple

Autor: mirek Muž

Založeno: 25.06.2001, 08:57

Souhlasim s nazorem, ze na Mac neexistuje skoro zadna reklama a ze je to velika skoda.Muj pritel, ktery pouziva PC-cko pouze jako pracovni nastroj (kancelarske baliky, ucetnictvi, mail, internet) po zhlednuti iMaca nachapal, proc si PC-ko vubec kupoval.Na upozorneni dealera, ze Mac je ale trosku drahsi nez jeho PC-ko odpovedel, ze jeho spise zaujala skutecnost, ze vse co pro svoji praci potrebuje dostane s iMacem, pouze zapoji par "kabliku" a muze delat. No a hlavne nemusi mit strach, ze mu pocitac pri rozdelane praci spadne a ze nemusi takrka pravidelne system znovu instalovat. I kdyz je muj pritel clovek vzdelany a sectely (aspon co se pocitacu tyka urcite) o Macich skoro nic nevedel (jo, vlastne se o nich neco doslechl ve Forrest Gumpu).
Proste plne souhlasim s nazorem, ze pokud by na Apple existovala aspon polovicni reklama jako na PC-cka, pocet uzivatelu by vyrazne vzrostl. (PC World, Chip a pod. prinaseji clanky o Applu tak jednou za pul roku, o neco lepsi je Internet magazin kde se o Macich pise v kazdem cisle).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Reklamy na Apple

Autor: Harry Garfield Muž

Založeno: 27.06.2001, 12:45

Chacha, kdo to tady chce veset buliky na nos?
Ty formulace o spolehlivosti Applu jsou jako vystrizene z jejich reklamnich materialu. Skutecnost je dost jina. Verte mi, staram se ted uz o vic nez 200 iMacu, G4 a G3. A padaji jako mouchy pod placackou :-). Na proti tomu Windows, pokud je netrapite neustalymi priinstalacemi aplikaci a podobne, vydrzi klidne i rok bez zasahu.
BTW, kolik vam CDS zaplatilo za propagaci - pokud vas rovnou nezamestnava.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Reklamy na Apple

Autor: Jirka Muž

Založeno: 30.06.2001, 19:43

Apple je pro jinak myslici lidi (THINK DIFFERENT). A proto clovek, jako vy nemuze pochopit o co jde. PS: Mimo jine ja jsem mel jadnoho Maca a ten 5 let bezel v poradku bez zasahu! Apak nesesypal, ale uspesne ho za slusnou castku prodal. Za tu dobu bych muzsel na PC neustale preinstalovavat Windowsy a po peti letech bych musel jeste zaplatit tomu, komu bych ten pocicat prodaval. Takova je realita! Dup! ALE, CDS JSOU HROZNA FIRMA!!!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Reklamy na Apple

Autor: Ales Muž

Založeno: 04.07.2001, 23:59

Jo, tak to je. Apple je pro myslici lidi. Ale proc tady do nej strkaji rypaky lidi, ktery vubec nemysleji? Kreteni, hajzlove, svine.
Vyhlasuju soutez - kdo hackne www.apple.cz, ma u me flaku. Tu flasku taky s radosti dam tomu, kdo rozmati nekomu z CDS drzku.

Odpovědět na příspěvek

No... Ale chapu ho!

Autor: Jirka Muž

Založeno: 06.07.2001, 21:07

Sice pan Ales nadava dost neslusne, ale ja ho chapu. A nechapu Martina Lera, proc ho porad (to CDS) brani. Asi ho plati...

Odpovědět na příspěvek

RE: Reknete jim to z plnych plic!!!

Autor: agent Muž

Založeno: 21.06.2001, 23:19
Odpovědí: 0

to je hrozny, jak ubohy hovadka se tady pohybuji... ty by jsi si mel udelat psychotesty na pouzivani klavesnice jako zbrane...

Odpovědět na příspěvek

Pro pana Kalistu

Autor: Jaroslav Muž

Založeno: 22.06.2001, 01:46
Odpovědí: 0

Vazeny pane Kalisto,
dovoluji si Vas upozornit, ze muj prispevek k celemu problemu nemel zadny osobni podtext a jeho smyslem bylo pouze vysvetlit pozadi problemu ceskych uzivatelu Macu - nikoho jsem nenapadal a i kdyz jsem se nemohl vyhnout nekterym konstatovanim, ktere vyznely proti spolecnosti CDS, vzdy jsem zduraznoval, ze chapu jejich obchodni strategii, nebot obchod se dela za ucelem zisku a nikoliv za ucel podpory kohokoliv,
Pokud nejaky obchodni subjekt chce prodavat jakekoliv zbozi, zalezi pouze na jeho rozhodnuti, zda bude investovat do marketingu, reklamy a podpory zakazniku, aby zvysil svuj obrat, nebo se bude zabyvat pouhym obchodem a do uvedenych aktivit investovat nebude a z nizsiho obratu bude mit stejny zisk.
Je ciste veci CDS, pro jakou strategii se rozhodne a ja jeji obchodni strategii nekomentuji - je to pouze jeji vec.
Pokud jsem o CDS konstatoval neco, co neni pozitivni, tak se jednalo pouze o zpusob jejiho chovani na trhu, ktere je v mnoha pripadech za hranici slusneho obchodniho chovani a dokonce za hranici zakona (napr.verejne rozesilane obezniky, kde se uvadi, ze spolecnosti Quentin, Macron a Mac Distribution prodavaji kradene pocitace, opravuji pocitace neoriginalnimi dily, zaruku provadeji pouze za penize, stare pocitace prodavaji jako nove apod.)
V civilizovanem svete se takto obchodni subjekty nechovaji, protoze by to byl jejich konec - zakony takove chovani tvrde trestaji jako nekalou soutez.
Veskere me vyjadreni je v rovine konstatovani a s ohledem na nektere dalsi prispevky jsem si daval velky pozor, abych veci pouze konstatoval a nikoliv hodnotil.
Vase prispevky se sle dostavaji do roviny osobni a snazite se zpochybnit verohodnost mych tvrzeni ne zcela korektnim zpusobem.
Odpovidam Vam proto, ze Vase vyjadreni neni urazlive a vulgarni, coz, jak se ukazalo, je hlavnim znakem ceskych uzivatelu Macu.
Z Vaseho prispevku:
"Obcas tady padaji tvrzeni bez dukazu. Jako, ze se nevyjadril nikdo z dealeru.... Neni to pravda. Dealer se treba oficialne nevyjadril zadny, ale rekl bych, ze se tady najde par nazoru od lidi pracujicich u jednotlivych dealeru."
Prectete si to jeste jednou - tvrdite zcela rigorozne, ze neni pravda, ze se nevyjadril nikdo z dealeru a dokazujete to Vasim dojmem, ze "byste rekl", ze se "najde par nazoru od lidi pracujicich u jednotlivych dealeru."
Je preci nekorektni tvrdit "Neni to pravda" a argumentovat, ze "byste rekl" - je to poze Vas dojem, nicim neprokazany, ale hlavne, skutecnost, ze se "najde par nazoru od lidi pracujicich u jednotlivych dealeru" neznamena, ze se vyjadruje obchodni subjekt - dealer.
Jestlize se vyjadri nekde nekdo zamestnany u Ceske posty, neni to preci vyjadreni Ceske posty, jako subjektu, ale vyjadreni osobniho nazoru autora prispevku, ktery nema se stanoviskem zamestnavatele nic spolecneho.
Uz samotnym tvrzenim, kterym predikujete, ze by se mohlo jednat o "lidi pracujicich u jednotlivych dealeru", vyulucujete, ze by mohlo jit o nejakeho statutarniho zastupce nebo vlastnika obchodniho subjektu.
Ze na Apple Expo nebyl zadny zastupce Apple jsem netvrdil (odpovidal jste na muj prispevek), ale k Vasemu tvrzeni, ze jste "osobne byl na jakesi prezentaci MacOS X, kterou prednasel jakysi clovek z Apple Europe" bych chtel jenom upozornit, ze zakladatele spolecnosti Apcom Inc. (vlastnik PowerCom Inc.. ktera vlastni CDS) jsou vesmes byvali zamestnanci Apple Europe a prezentuji se, jako by jimi byli stale (tim ovsem netvrdim, ze ten, koho jste Vy videl, nebyl zamestnanec Apple Europe).
K Vasemu nazoru, ze bylo "na skodu", ze "ze priblizne ve stejne dobe, kdy otevrel svuj kanal Quentin, zacal dodavat pocitace i MacDistribution" si dovoluji pripomenout jiz vzpominany pad cen, coz bylo jiste vyhodne pro ceske uzivatele.
V pristupu CDS k uzivatelum to nic nezmenilo a namisto korektniho konkurencniho chovani a zlepseni sluzeb, CDS rozhlasila, ze prodavaji kradene pocitace atd. (viz vyse) - na skodu ceho tedy to bylo?
Deklarovana podpora Apple Europe se ukazala jako podvod, ktery je v soucasne dobe predmetem soudniho rizeni, nebot doklady, kterymi CDS tuto podporu prokazovala byly falsifikaty, podepsane panem Mouchonnetem, byvalym zamestanacem Apple Europe, ale zakladatelem a vlastnikem Apcom Inc.
Naopak, od Apple Computer Inc na dotaz prisla zprava, ze se od dokumentu predlozenych CDS distancuje a nema s nimi nic spolecneho a MacOS v jakekolv jazykove verzi je pouze jejim vlastnictvim (doklady jsou zalozeni v soudnim spisu u Mestskeho soudu).

Dale pisete:
"- Jeden ze dvou kanalu, ktere nemeli podporu Apple, nebylo jiste, zda vydrzi (s jejich padem by mel dotycny dealer obrovske problemy), s nejistou podporou nahradnich dilu a lokalizovanym softwarem atd...
Nutno si uvedomit, ze Quentin i MacDistribution nejsou prime zastoupeni Applu, coz je jedna z hlavnich veci, ktere kritizujete na CDS."-
Ale ja preci nic takoveho nekritizuji - ja pouze konstatuji, ze CDS neni zastoupenim Applu, jak tvrdi, to je vse (Quentin ani MacDistribution nic takoveho netvrdili).
Pokud jste z meho prispevku nabyl dojmu, ze vyzdvihuji Quentin nebo MacDistribution oproti CDS, pak je Vas dojem mylny a aby to tedy bylo jasne, vyslovne deklaruji, ze tomu tak neni.
Nikde jsem preci ani naznakem netvrdil, ze Quentin nebo MacDistribution delal pro uzivatele neco lepe nez CDS - to musi vedet zakaznici, kteri meli moznost srovnani.
Ja pouze tvrdim, ze se CDS chovala nekorektne.
Pisete:
-"C
o by v tom pripade prinesli za zmenu? Mozna jine ceny, mozna jinou podporu, sama mozna... Moc velky risk pro bezneho prodejce. A s podporou CDS nebo jeho nepodporovanim to az tak moc nesouvisi. To pisu sice za sebe, ale domnivam se, ze to tak bude u vetsiny dealeru. Jsem zvedav, co byste v teto situaci delal vy. Podle prispevku soudim, ze risknul existenci sve firmy."-
Ale ja preci nerikam, co mel kdo delat a od koho mel nakupovat.
Ja pouze konstatuji, ze ve sporu Quentinu s CDS se nikdo z dealeru otevrene nepostavil za Quentin.
Tim mam na mysli zejmena moralni podporu svym vyjadrenim a odsouzenim nekorektniho chovani CDS, kdyz jim vsem rozeslala pamflet, ve kterem tvrdila vyse uvedene pomluvy.
Od koho dealeri nakupovali bych si nedovolil nikdy kritizovat - je to pouze jejich vec.
Spatne jste si precetl moje vyjadreni, ja nikoho nekrituzuji, pouze popisuji stav, a dost dobre nechapu, z ceho cerpate podklady pro sve dedukce, co bych delal ja - proc ta osobni konfrontace, zalozena na Vasem usudku, ktery neni opodstatnen?
Z Vaseho dalsiho textu si nejsem jisty, zda Vase formulace
"Nejsem sice pravnik, ale mam takovy pocit, ze na texty se vztahuji teke autorska prava. Nebo snad ne?" je skutecne minena jako otazka nebo pouze konfrontace.
Pokud to skutecne mela byt otazka, na kterou si jako pravni laik nedokazete odpovedet, tak Vam odpovidam, ze v danem pripade je spravna zaporna odpoved.
Predmetem ochany autorskeho prava nejsou textove soubory tohoto typu, na rozdil od umeleckych textu typu prozy ci lyriky.
Dale mi pokladate dalsi konfrontacni otazku:
"odkud mate informace, ze lokalizaci cini CDS bez svoleni Apple?"
Ale pane Kalisto, ja jsem preci napsal neco jineho:
Pokud tak ucini bez souhlasu vlastnika autorskych prav k MacOS X, tedy Apple Computer Inc. (nikoliv IMC) a zasahne do zdrojoveho kodu programu, tak se dopousti poruseni autorskych prav.
Ale kdyz uz tato otazka padla, tak jsem to klidne rici mohl a je to uvedeno v pravomocnem rozhodnuti Vrchniho soudu v Praze ze dne 27.10.1999 čj.:3 Co 39/99–46, kterym soud zamita navrh na vydani predbezneho opatreni, kterym se spolecnost CDS domaha zakazu nakladani a uzivani ceske verze MacOS spolecnosti Quentin.
Pravomocna rozhodnuti soudu jsou dostupna a tak si me tvrzeni muzete overit.
Soud konstatuje, ze spolecnost CDS zadnym zpusobem neprokazala autorska prav k ceske verzi MacOS a ani nepredlozila souhlas autoru k uprave dila, kterym by mohly tato prava vzniknout - je to dostacujici odpoved na Vasi otazku?
Spolecnost CDS nema zadna prava k ceske verzi MacOS, ackoliv to neustale vsem tvrdi - proste lze (to neni hodnoceni, to je konstatovani)
Co se tyce Vasi otazky, zda nevadi, zenemecke zastoupeni Apple je srocko, tak ani v tomto pripade neni Vase otazka podlozena mym vyjadrenim - ja jsem preci nerekl, ze vadi, ze CDS je srocko.
Ja jsem rekl, ze vadi, ze neni zastupcem Apple !
Kde berete pane Kalisto podklady pro Vase otazky, kterymi mi vkladate do ust tvrzeni, ktere jsem nikdy nevyslovil?
To preci neni korektni a kazdy si to muze overit.
I presto ocenuji, ze se nevyjadrujete primitivne a vulgarne, coz je zrejme znakem ceskych uzivatelu Macu.
Pak je ale CDS prave tim nejlepsim partnerem pro ne.
Dovedete si predstavit, jak by se chovala obchodni spolecnost, kterou by zalozili panove pod pseudonnymi "Miroslav", "Miguel", "Nasranej uzivatel", "prorok", Ales","Milinek" "Steve Jobs", "Milos" a jim podobni?
No a k Vasi posledni poznamce:
-"... nelibi se mi, kdyz se napada at uz CDS, dealeri ci nekdo jiny a pouzivaji se k tomu tvrzeni bez dukazu, nebo bez vysvetleni cele situace. Navic pokud to dela anonym (pouze krestni jmeno bez kontaktu se podle meho za anonym da povazovat). Nenapsal jste nahodou "Je videt, ze jsme Cesi - kdyz jsem schovan, tak jsem hrdina a vsem ukazi, jak jim to nandam."?-
Napsal jsem to, pane Kalisto, a trvam na tom.
Problem vsak neni ve mne, ale v tom, ze si poradne neprectete, co jsem skutecne napsal.
Znovu opakuji, ze nikoho nenapadam - ani v jednom pripade jsem se nesnizil k tomu, abych nekoho napadl ci urazil - nemam ani proc.
CDS se chova tak, jak ji prostredi dovoluje a tomu odpovida i titulek meho prispevku (Kazdy ma takoveho distributora, jakeho si zaslouzi...).
Vsechna tvrzeni, ktera jsem vyslovil jsou dolozitelna a jsou zalozena v soudnich spisech - muzete si je overit.
A co se tyce anonymity, principem internetoveho chatovani ci prispevkovani do diskuze je anonymita - proti te ja nic nenamitam.
Principem internetoveho chatovani ci prispevkovani do diskuze je vsak take slusnost a k tomu se vazala moje veta, kterou citujete.
Vase prispevky jsou oznaceny kodem "Lukas Kalista" a ja nevim, jestli je to Vase skutecne jmeno ci internetovy pseudonym, jako ty ostatni - neznam Vas a tento kod je pro mne stejne bezobsazny, jako ostatni pseudonymy.
To mi vsak rozhodne nedava pravo Vas urazet a nebo se vyjadrovat zpusobem, ktery by se Vas mohl dotknout - vsiml jste si, ze tak necinim?
Pokud o nejake pravnicke osobe konstatuji nejake skutecnosti, je to jedina moznost, jak vubec diskutovat o veci.
Ale ani naznakem jsem se nikdy nikoho nedotkl osobne a pokud byste skutecne pozorne cetl to, co jsem napsal (a to jste zjevne neucinil, jak vyplyva z Vaseho prispevku), tak byste musel konstatovat, ze opakovane jsem prohlasil, ze obchodni chovani CDS je pochopitelne a nelze proti nemu nic namitat - jina vec je jeji chovani.
Dokonce jsem zduraznil, ze CDS nema zadnou povinnost podporovat uzivatele Macu.
Konstatuji pouze, ze jeji tvrzeni jsou nepravdiva - hodnoceni je veci kazdeho.
Pokud Vy sam mate k CDS kladny vztah, je to jen Vasi osobni veci, nekomentuji to, nekritizuji a vsimnete si, ze presto, ze jste se v mnoha pripadech dopustil vuci mne ve Vasem prispevku rekneme "nepresnosti", neurazim Vas, veci vysvetluji a snazim se, aby jste me vyjadreni pochopil spravne.
Signovani clanku jmenem ci pseudonymem je standardem v cele oblasti zurnalistiky (i v novinach jsou clanky signovany sifrou, zkratkou ci pseudonymem) a to proto, ze existuji lide typu "Miroslav", "Miguel", "Nasranej uzivatel", "prorok", Ales","Milinek" "Steve Jobs", "Milos", u kterych nestojim o osobni znamost.
Dnes treba proti me nic nemaji, ale zitra se jim treba rozlezi, ze jsem pritelem nekoho z CDS a pujdou a budou se snazit ucinit to, cim vyhrozuji.
Takze Vase invektiva neni moudra ani korektni a mrzi mne, ze jste se k ni snizil
Zaroven svuj pripevek povazuji za posledni v teto diskuzi, nebot jeji spolecenska uroven mne zklamala a domnivam se, ze s veci za soucasneho stavu intelektualni urovne nekterych uzivatelu Macu nelze najit spolecnou rec a dosahnout nejakeho reseni.
Snazil jsem se Vam odpovedet na vsechny Vase dotazy ci vyhrady, aby nezustaly "viset ve vzduchu" a pokud jsem neco prehledl, nebyl to umysl, ale moje nepozornost.
Pokud byste mel nejaky dotaz, kery by pro Vas dulezitost a mnel jste pocit, ze Vam mohu pomoci, zverejnete pro mne nejakou adresu, ozvu se Vam, ale nechtel bych jiz pokracovat v tomto "kanalu" (v obou smyslech toho slova).
Prosim, nevyuzijte toho k nejakemu unfair kroku.

Odpovědět na příspěvek

RE: Pro pana Kalistu

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 22.06.2001, 12:15

mejl je uveden u autora prispevku (pokud ho zada). Ale jinak jeste jednou: kalista@login.cz

Rad bych s vami nektere veci probral a ujasnil. Diky za odpoved

Odpovědět na příspěvek

RE: Pro pana Kalistu

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 24.06.2001, 18:58

Jelikoz jsem se kontaktu na vas nedockal, rad bych se vyjadril alespon na nektere veci touto cestou. Zacnu od zadu:

- Mrzi me, ze jste cely muj prispevek pojal takto. Nebyl myslen jako kritika vseho, co tvrdite ale spis upozorneni na to, ze nektere veci se mohou jevit jinak, nez treba vypadaji z popisu v teto konferenci. Pokud se divite, proc jsem reagoval na vas prispevek a ne na jine, tak mohu rici, ze na nektere opravdu nema smysl reagovat.

- Nejsem zastance CDS, i kdyz jste mozna tento dojem ziskal. Nekolikrat jsem jiz na techto strankach nektere veci kritizoval, i kdyz ne takovym zpusobem, jako vy. A to z rozlicnych duvodu

- Me prispevky i clanky nejsou oznaceny kodem, ale skutecnym jmenem a predevsim existujici adresou, na ktere odpovidam na pripadne mejly. To je podle meho hlavni rozdil mezi anonymnim a neanonymnim prispevkem. Prirovnani k novinam neni podle meho nazoru zrovna stastne, nebot tam lze autora dohledat. Zkratka a dobre si myslim, ze by se clovek za sve nazory nemel stydet a mel by se pod ne i podepsat. Jestlize mam pocit, ze bych pod nekterymi vecmi byl nerad podepsan (at uz z jakehokoliv duvodu), radeji to nezverejnuji.

- "Ze na Apple Expo nebyl zadny zastupce Apple jsem netvrdil (odpovidal jste na muj prispevek)" - pokud se podivate do konference, reagoval jsem na prispevek nekoho jineho. Ale jeste k vasemu vyjadreni - jiste uznate, ze tezko mohu legitimovat a overovat pravost tvrzeni, kdo odkud je. V kazdem pripade byl tento clovek predstaven jako zastupce spolecnosti Apple Europe.

- psal jste, ze:
1) za soucasny stav mohou dealeri ("jestlize je mozno nekoho vinit z lenosti, tak ceske dealery Macu, kteri se na rozdil od dealeru jinych komodit ukazali jako nesamostatni a neschopni vytvorit ceskeho dovozce produktu Apple, ktery by mohl zajmy ceskych uzivatelu uplatnovat primo u Apple.") - bohuzel, neco takoveho stoji nemale penize a obavam se, ze je to nad sily nejakeho dealera bez podpory nekoho vetsiho.
2) meli podporit Quentin ("Kdyz nastal konflikt mezi Quentinem a CDS, tak vsichni ocenili pouze snizeni cen, ale zadny z dealeru verejne svou podporu Quentinu neprojevil, protoze si to nechtel rozhazet s CDS.") - to jsem se snazil vysvetlit v mem prispevku, ze to nebylo o rozhazeni si to s CDS, ale o preziti.

- stejne tak veta "Kdyz uz je treba najit vynika soucasne situace, hledejte mezi nize jmenovanymi dealery, kteri prijali potupnou roli vazalu CDS - ta je celkem v pohode, 100 tisícové sročko to zabalí, az se to nebude rentovat. " mi prijde jako napadani dealeru a zaroven kritika toho, ze CDS je s.r.o. Pokud neni, tak jsem to spatne pochopil.

- Kdyz se podivate na jine konference, napriklad na Zive, na Rootu nebo na nejakem zahranicnim serveru zjistite, ze vulgarita a primitivnost neni znakem ceskych uzivatelu Macu, ale pouze primitivu. Za to, ze jich je ve spolecnosti velke procento, ale prece nemuze pouzivany operacni system ci cokoliv jineho, nemyslite? Nebo mate snad nejaky napad, jak je odfiltrovat? Ja sice ano, ale to by nemohly vyjit ani vase prispevky - zverejnovaly by se prispevky pouze registrovanych pisatelu.

V kazdem pripade ale s vami v mnoha vecech souhlasim a mrzi me, ze jste se uz neozval.

Odpovědět na příspěvek

jeste jednou uroven diskuse (pro Jaroslava)

Autor: Valda Muž

Založeno: 22.06.2001, 09:29
Odpovědí: 0

Musim s Vami souhlasit s nazorem na uroven nekterych prispevku.

ALE!

Mus
im take rict (a to je pouze muj nazor), ze uroven nekterych prispevku neni tak chaba proto, ze jsme CESI. Myslim si totiz, ze je to problem vsech podobnych diskusnich for kdekoliv na svete at uz do nich pisi AMERICANE, JAPONCI, ...

Pred nejakym casem jsem na jednom anglicky mluvicim-pisicim serveru sledoval diskusi, ktera se rozpoutala pote co vysla kniha Linuse Torvaldse a nekdo z ni (a naprosto z kontextu) vytrhl asi dve vety o MACH kernelu (asi tu kauzu vsichni znate).

Na tomto serveru bylo do te doby na kazdy prispevek maximalne 10 reakci. Na ten vyse zmineny pres 300. Zacal jsem se jimi prokousavat a bylo to neco podobneho jako zde - kazdy mel potrebu sdelit, ze Linus je ... a at jde do ...

ALE (a to je dulezite a proto vubec tento prispevek pisi)
Kdyz jsem si ty prispevky prochazel nasel jsem nekolik, ktere naprosto objektivne hodnotily situaci a byly napsany lidmi, kteri presne vedeli v cem je problem, co Linusova vyjadreni vlastne znamenala a ze byla vytrzena z kontextu.
Takze vysledek ze cteni teto diskuse byl nakonec pro mne pozitivni. Z techto nekolika fundovanych prispevku jsem se nakonec dovedel o co jde. Ty sproste zkratka clovek musi odfiltrovat (ale nesmirit se s tim).

Stejne mohu hodnotit vysledek teto diskuse: dozvedel jsem se pro sebe spoustu dulezitych veci. Sam jsem do teto diskuse prispet prilis nemohl, protoze jsem o danem problemu nic nevedel (proto byly me otazky asi hodne naivni).

Pro mne z toho tedy vyplyva, ze lide, kteri o problemu o kterem se diskutuje neco vedi a maji moznost to sdelit, tak by se nemeli nechat odradit a meli by ostatni tak trochu vychovavat (coz vy jste udelal).

Diskuse na Mujmacu bude tak kvalitni jakou si ji udelame. :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: jeste jednou uroven diskuse (pro Jaroslava)

Autor: realista Muž

Založeno: 22.06.2001, 10:42

... kazda diskuse (nejen na Mujmacu), je tak kvalitni, jakou si ji lide udelaji! Kultivovany a vecny projev muze byt urcite ku prospechu veci. Nevadi pritom ani to, ze nazory diskutujicich jsou nekdy zcela odlisne (vzdyt na kazdy problem lze pohlizet z ruznych uhlu). Ti, kterym opravdu jde o vyreseni nejake zalezitosti, rozhodne nepotrebuji sve argumenty podpirat vulgaritami! A ti ostatni ? Vetsinou nemaji o diskutovanem problemu ani poneti, takze jejich prispevky lze v klidu IGNOROVAT.

Odpovědět na příspěvek

RE: Reknete jim to z plnych plic!!!

Autor: J. Muž

Založeno: 22.06.2001, 10:01
Odpovědí: 0

Uz se tady v nekterem prispevku psalo o "male ceske svini",jak je ovsem videt z tohoto prispevku, existuji i "velke ceske svine"! Pan Steve patri do kategorie malych ceskych krysicek, ktere se sice trochu boji vylezt ze sve smradlave diry, ale vzdy budou mit plnou hubu kecu!(...a pritom myslim, ze mu ani o jadro problemu nejde:-(

Odpovědět na příspěvek

Uvidi tuto diskusi nekdo z CDS?

Autor: Jirka Muž

Založeno: 25.06.2001, 00:27
Odpovědí: 0

Doufam, ze nekdo da razantne vedet CDS aby se aspon na tuto diskusi ti lenosi lini poradne podivali!

Odpovědět na příspěvek

RE: Uvidi tuto diskusi nekdo z CDS?

Autor: Ales Muž

Založeno: 25.06.2001, 08:39

Ne nediva.
a) jsou to debilni negramoti
b) je jim jedno co se deje, hlavne kdyz nemusi hnout prdeli

Pro neduvtipne: oboji je spravne, jinak by nam ti hajzlove uz davno nepili krev.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Uvidi tuto diskusi nekdo z CDS?

Autor: Harry Garfield Muž

Založeno: 27.06.2001, 12:05

Jsi můj člověk!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Uvidi tuto diskusi nekdo z CDS?

Autor: Ales Muž

Založeno: 05.07.2001, 19:09

Garfielde, ty jsi muj clovek take! Hledam partu dobrovolniku, kteri se neboji a pujdou se mnou rozbit tem svinim z CDS tlamy. Snad to ty kurvy zpamatuje, ze udelaji misto schopnejsim. Je to v Kobilisich kousek od Bulovky, takze je potom aspon budou mit kam odvest! CDS jsou fasisticky svine ktery tady delaji genocidu na applovskejch uzivatelich. Svinim svinskou smrt!

Odpovědět na příspěvek

RE: Uvidi tuto diskusi nekdo z CDS?

Autor: realista Muž

Založeno: 26.06.2001, 09:16

... urcite uvidi. Ale asi se nelze divit tomu, ze prispevky jake posilaji do tohoto fora Stevove, Alesove, nasrani uzivatele apod., zustavaji ze strany CDS bez jakekoliv odezvy! Nebudou to zrejme takovi pitomci jak se zde prezentuje:-}

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: