Mac Expo 2004 - Apple středem pozornosti - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Mac Expo 2004 - Apple středem pozornosti

19. listopadu 2004, 00.00 | První, čeho si po vstupu do budovy Design Business Centre všimnete, je stánek Applu. Je nejenom středem výstavní plochy, ale i středem pozornosti návštěvníků. A těch je tolik, že bývá dost obtížné se vůbec dát do řeči se zaměstnanci Applu a pobavit se s nimi o produktech, které na MacExpu prezentují.

První, čeho si po vstupu do budovy Design Business Centre všimnete, je stánek Applu. Je nejenom středem výstavní plochy, ale i středem pozornosti návštěvníků. A těch je tolik, že bývá dost obtížné se vůbec dát do řeči se zaměstnanci Applu a pobavit se s nimi o produktech, které na MacExpu prezentují.

Stánek Applu je na celé ploše největší a vzhledově se příliš neliší od toho, který byl k vidění v Paříži. Velké reklamní plochy upozorňují na iMac G5, Tigera a iPod Photo a převládající barvou je černá. Hned u pomyslného vstupu narazíte na projekční plátno a řadu posluchačů, kteří sledují jednu z přednášek, jež jsou zde k vidění. Hlavními tématy jsou opět iMac G5, Tiger a iTunes, ale na své si přijdou i zájemci o Final Cut, GarageBand a další. Po shlédnutí pár prezentací jsem se zašel podívat na nové iPody. Podařilo se mi nafotit U2 iPod, který v černo-červené barvě vypadá zatraceně dobře. A naštěstí jsem narazil i na iPod ponožku a hned jsem ji na U2 iPodu otestoval. Pouzder pro iPod zde naleznete mnoho, ale žádné není tak originální jako barevné ponožky přímo od Applu.

Ačkoliv je na stránkách apple.com uvedeno, že ponožka je určena všem verzím iPodů, není to tak docela pravda. iPod mini v ní lehce "plave", zatímco klasickému iPodu je šitá na míru. Jsem opravdu zvědav, jak se bude prodávat. V USA je cena stanovena na 29 USD, v Londýně je celá sada k dostání za 19 Liber.

Na druhé straně stánku jsem narazil na iPod Photo, který mě příjemně překvapil skvělým barevným displejem a rychlým ovládáním, respektive rychlým prohlížením fotografií. Ačkoliv si nejsem jist, zda bude barevný displej dostatečným důvodem pro nákup iPodu Photo, schopnost pouštět fotografie na televizi mi přijde zajímavější a pro cílovou skupinu uživatelů i důležitější. Jednoduchý způsob, jak přinést ukázat přátelům fotky z dovolené - v iPodu a na televizi či projektoru jim je pustit.

Dodávaný AV kabel se zapojuje do konektoru sluchátek a umí pouštět nejenom obrázky, ale i písničky, takže si můžete vybrat ke svému slideshow i hudební doprovod. Dalším možným způsobem využití jsou firemní prezentace - místo přenosného počítače využijete iPod, i když jednotlivé stránky musíte nejdříve zkonvertovat do grafického formátu. Že by nová verze Keynote měla i export přímo do iPodu? Nechme se překvapit, ale příliš bych se nedivil.

TIger je zde všudypřítomný a druhá polovina prezentace Applu je na něj zaměřena. Zástupci společnosti vám předvedou všechny novinky (ty oficiálně prezentované v médiích) jako je Safari RSS, Spotlight, iChat, Smart Folders a Dashboard. Zde bývá standardně zájem návštěvníků největší a není jednoduché se k PowerMacům s Mac OS X 10.4 dostat a občas jsou potřeba ostré lokty. Zbytek prezentace je zaměřen na další aplikace, jako je GarageBand, Motion, Final Cut, ale i Mac OS X server.

Apple Store

Ačkoliv je oficiální otevření Apple Storu až v sobotu, vybraná britská média měla přístup do obchodu již včera 18. listopadu. Měl jsem večer možnost sledovat reportáž na televizní stanici BBC a zjevně je již Apple Store připraven na sobotní návštěvníky, což ještě ve středu tak jisté nebylo, dle množství pracujících dělníků. V den otevření tu také bude dostupný iPod U2, ale i zde se očekává neuspokojení poptávky po iPodech a na skladě by jich mělo být dostatek pouze pro první "nápor" zájemců, jak přiznal Ron Johnson (senior vice-president of retail) pro BBC. Apple má v tomto směru problémy již přes deset měsíců od uvedení iPodu mini a dodnes není poptávka po iPodech zcela uspokojena. Ron Johnson také potvrdil otevření dalších dvou Apple Storů ve Velké Británii v roce 2005, konkrétně v Kentu a Birminghamu.

Celé MacExpo působí velice příjemným dojmem a pro uživatela Maců obzvlášť. Většinou zde na jiné počítače, než ty od Applu, nenarazíte. Jenom Sony tu vedle displejů vystavuje i své Vaio notebooky, na kterých Mac OS X rozhodně nerozeběhnete. Ale o dalších vystavovatelích a jejich produktech si povíme příště. A mimo jiné se můžete těšit na lahůdky od společností El Gato, Bose a Roku, které jsou zaměřeny na domácí zábavu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Vystava

Autor: Kristian Muž

Založeno: 19.11.2004, 11:53
Odpovědí: 0

No, nesuhlasim s tym, ze prva vec, ktoru si clovek vsimne je stanok Apple - hned za hlavnym vchodom maju stanky Microsoft a HP. Ale pravdou je, ze nad nimi troni Apple:-)
Anyway, po vcerajsej navsteve musim konstatovat, ze vlani tam toho bolo viac. Apple je standardny, ale zvysok... Ako regionalna vystava je to OK, ale nazov Mac Expo je vyrazne nadneseny.

Odpovědět na příspěvek

iPod

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 19.11.2004, 14:11
Odpovědí: 0

Tak neviem, lebo u nas som kupil iPod 20 GB bez problemov a chalani ich mali skladom este par kuskov. A v ten den som rozhodne nebol jediny...

V centralnom sklade v Madarsku su vraj tiez v pohode dostupne, tak neviem, co ti anglani robia :)
Mozno iPod mini

Odpovědět na příspěvek

RE: iPod

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 19.11.2004, 14:24

:-) priznam se, ze jsem jiz taky povazoval nedostupost iPodu za historii a trochu me vyrok Rona Johnsona prekvapil. Na druhou stranu tady potkate uzivatele iPodu na kazdem rohu a je zde po nem mnohem vetsi poptavka nez u nas... A pred Vanoci obzvlast.

Odpovědět na příspěvek

draha ponozka

Autor: Tomas Bartusek Muž

Založeno: 19.11.2004, 17:39
Odpovědí: 0

Ta ponozka je docela draha. Par by stal 60 dolaru? Kvalitni ponozky se daji koupit za 20 dolaru... Ale tahle je ovsem specialni na ipod, ja vim... A tak staci jedna...

I kdyz je draha prodava se bude asi dobre... Bude barevne silenstvo...

Odpovědět na příspěvek

RE: draha ponozka

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 19.11.2004, 20:25

Niee, balik sa predava za 29 dolarov, v baliku je 6 ponoziek, kazda inej farby

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: draha ponozka

Autor: tbart Muž

Založeno: 19.11.2004, 21:20

Tak to je jina, uz jsem se podival. Docela se mi libi...

Odpovědět na příspěvek

proflaknuta ponozka

Autor: peta Muž

Založeno: 19.11.2004, 22:32
Odpovědí: 0

biju se do hlavy, ze jsme si pred sesti lety nenechali ponozku patentovat, pac jsme v nich nosili s kamosem nokie:)) ted sme se mohli valet v thajsku :))

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: