Keep It Up - jistota pro váš MacOS - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Informace

Keep It Up - jistota pro váš MacOS

27. prosince 2000, 00.00 | Chytrá utilitka, která zajistí, aby na vašem Macu běžely všechny důležité aplikace nonstop i bez vaší kontroly. Pojistěte se proti pádu serveru či důležité aplikace!

I když o většině Mac aplikací můžeme s klidem hovořit jako o stabilních a kvalitních, přesto se může stát, že některá z nich havaruje nebo je omylem ukončena. Pokud někdo u počítače sedí, nejde o žádný velký problém, protože aplikace jsou napsány tak, že se prakticky nesetkáváme se ztrátou dat při havárii. Co dělat, když hovoříme o serveru nebo počítači, na kterém vyžadujeme trvalý běh aplikací i bez přítomnosti obsluhy?

Keep It Up (KIU) (http://www.vl-brabant.be/mac) je utilitka, která se stará o běh klíčových aplikací za vás. Hlavní funkcí je monitoring vybraných programů. V případě, že aplikace "spadnou", případně jsou ukončeny zásahem obsluhy, KIU je znovu nastartuje. Zástupce KIU umístíme do složky "Po zapnutí", start ostatních aplikací již necháme na KIU (KIU si za běhu vytvoří malé okno, které můžete překrýt, ale nezavírejte ho, zabraňuje ukončení KIU při nedostatku paměti).

Po prvním spuštění si KIU vytvoří v systémových Preferencích adresáře, mj. KIU StartUp Items. Sem ukládáme zástupce aplikací, které má KIU hlídat a spouštět. Lze sem uložit i zástupce dokumentů, pak již ale zástupce příslušné aplikace nevkládáme.
Aplikace se spouští v abecedním pořadí zástupců, pokud na konec názvu některého přidáme jedničku, bude aplikace po spuštění udržována v popředí.

KIU všechny spouštěné aplikace sleduje, a když neběží, automaticky je spustí znovu. V okně preferencí najdeme možnost nastavit tři různá zpoždění.
Jako první nastavíme prodlevu v minutách, po kterou se čeká na akci z klávesnice nebo od myši - pokud je zde nula, sledované aplikace nelze prakticky ukončit, protože jsou ihned, bez čekání, spuštěny znovu.
Druhá v pořadí je prodleva, kterou KIU vkládá mezi jednotlivé spouštěné aplikace - tak vytvoříme rezervu pro aplikace, které se po spuštění konfigurují. Poslední okénko udává prodlevu, po kterou KIU oznamuje, že bude restartovat počítač - po tuto dobu má obsluha možnost případně restartu zabránit.

Může se stát, že aplikaci nelze opětovně spustit. V tom případě může KIU počítač restartovat (lze nastavit počet neúspěšných pokusů o restart aplikace). Clean Restart je sice bezpečnější, KIU se pokusí všechny aplikace ukončit, ale případné dialogové okno ukončované aplikace může celý proces zastavit. Druhou možností je Forced Restart, kdy se KIU sice o ukončení aplikací pokusí, ale v případě potíží restartuje počítač po zadané době "natvrdo".

Restartovat počítač je možné i pravidelně, podle zadaného kalendáře, podobně je možné stanovit i periody, kdy KIU nebude aktivní.

Pro vzdálenou správu je v KIU vestavěn i "mini" web server - v reálném životě ale doporučujeme nastavit heslo a nějaký vhodný port. Heslo ostatně můžeme nastavit i pro ochranu preferencí KIU a pro možnost ukončení této aplikace.



KIU je jednou z řady užitečných utilit. Určitě sem patří ještě AutoBoot a Okey DoKey, o kterých si povíme příště.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Stabilita aplikací v Mac OS? Ha ha ha!

Autor: Filip Blažek Muž

Založeno: 28.12.2000, 12:35
Odpovědí: 0

Pane Třešňáku,
já vás obdivuji. Píšete s klidem tak odvážné fráze, jako že "o většině Mac aplikací můžeme s klidem hovořit jako o stabilních a kvalitních". Pokud tou většinou myslíte Zápisníky a Poznámky na ploše, tak to chápu. Ale jinak váš názor považuji za absloutní nesmysl. Stačí srovnat stabilitu kancelářského balíku MS Office na obou platformách nebo Internet Exploreru. Tady jednoznačně vyhraje verze pro Windows. Aby browser na PC spadnul, to se opravdu nestává tak často, jako v Mac OS! Explorer mi spadnul hned po spuštění grafiky.cz, a to na počítači, na kterém teď píši, není NIC jiného, než prodejcem předinstalovaný systém!!!! Je něco hodně shnilého ve státě jablečném!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: