Když je Apple nemocný 3. - služby pro firmy a prodejce - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Když je Apple nemocný 3. - služby pro firmy a prodejce

Servis Mac

29. července 2011, 00.00 | Doteď jsme v našem seriálu probírali opravy produktů Apple především z pohledu koncového uživatele. Stále více firem je však kompletně vybavených technikou z Cupertina a přibývá také jablečných prodejců.

Poměrně konzervativní firemní zákazníci se zatím drží osvědčených značek jako je HP, Dell nebo Fujitsu, s nimiž jsou často spojeni dlouhodobými smlouvami. Zejména díky iPhone a iPadu se však Apple pomalu dostává i do tohoto segmentu. Firmy však při nákupu nezvažují jen cenu za samotný hardware, ale operují také s náklady na vlastnictví a samozřejmě také s dostupností servisních služeb.

Do druhého dne

Pro firmy je tak prakticky nutností zajistit servis svých počítačů prostřednictvím smlouvy s prodejcem nebo autorizovanou opravnou. Důvodem je pouze roční záruka při nákupu zařízení podnikatelem, ale také garantovaná doba opravy počítače. Každý den výpadku totiž obvykle znamená nezanedbatelné ztráty.

V těchto situacích je smysluplné uzavírat smlouvu přímo s autorizovaným servisem, protože i velcí prodejci stejně techniku jen přeposílají tamtéž. Opravna může navíc mnohem lépe zvládat tzv. Next Bussines Day servis (do druhého pracovního dne), protože disponuje dostatkem náhradních dílů i kapacit.

Ostatně, situace s dodávkami náhradních dílů se u nás v posledních dvou letech výrazně zlepšila. Autorizovaná opravna dostane většinu z nich přímo z centrálního evropského skladu v Holandsku do druhého dne.

Nejen firma ale i soukromý uživatel si může za necelých 700 Kč bez DPH objednat také výjezd servisního technika přímo na místo. To je někdy levnější než vysílat vlastního zaměstnance do servisu na druhém konci města. Většinu věcí je možné opravit přímo u vás a pokud ne, opravený počtač dostanete zpět v maximální možné době a na náklady servisu.

Prodám i opravím

Už jsme se zmínili o prodejcích. Ti samozřejmě potřebují nějak vyřizovat záruční i pozáruční opravy, ale zároveň nemohou nebo nechtějí posílat zákazníky přímo do servisu. A vzhledem k velikosti tuzemského trhu s produkty Apple se obchodníkům většinou nevyplatí provozovat vlastní plně vybavenou opravnu.

Řešením je smlouva s autorizovaným servisem, který prakticky vše vyřeší za prodejce. Ten nemusí rozbitou techniku ani odvážet nebo posílat. Zaměstnanec servisu si vše vyzvedne při dohodnutých pravidelných svozech a naopak zpět vrátí opravená zařízení z minula.

Obchodníci tak mohou nabízet prakticky stejné služby, jako autorizovaná opravna, na jejíž straně však stojí jedna nezanedbatelná výhoda - rychlost.

Než se v našem seriálu dostaneme k nějčastějším problémům konkrétních produktů Apple a specifikům jejich oprav, podíváme se v příštím díle na možnosti upgradů. Protože i ty patří mezi servisní zásahy.

Partnerem seriálu je iOpravna zajišťující od roku 2009 záruční i pozáruční servis počítačů, periferií a mobilních zařízení Apple včetně iPhone a iPadu. Svým zákazníkům nabízí upgrady, servisní výjezdy, smluvní opravy firemního hardwaru a další nadstandardní služby.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Potvrzuji

Autor: HonzaD Muž

Založeno: 29.07.2011, 08:44
Odpovědí: 0

Ano s tim se ted docela potykame. A zhanime intenzivne servisniho partnera, kerej by nam servisoval asi 30 macbooku v Praze a v Brne.

Zatim moc uspesni nejsme :(

Spatny je taky fakt, ze v CR si neni mozne legalne priplatit za 3letou zaruku a napriklad mame jeden MacBook Pro 15\" asi 1rok a 3mes stary a odesla u neho sitova karta = vymena zakladni desky, cena 12.000 Kc bez DPH.

A jen pro porovnani:
Dokoupeni 3lete zaruky on-site NBD u Lenova stoji 700kc
Dokoupeni 3lete zaruky u Apple bez on-site a NBD stoji 8.000Kc

Takze Apple v CR pro firmy je stale dahy spaz.

Odpovědět na příspěvek

copak doba opravy...

Autor: milosb Muž

Založeno: 29.07.2011, 19:52
Odpovědí: 0

tenhle článek mi připomněl, že jsem do iOpravny posílal 6.7. e-mail s dotazem na cenu opravy a zatím jsem nedostal odpověď :(

Odpovědět na příspěvek

Kde koupit 3 letou zaruku?

Autor: Adam Muž

Založeno: 30.07.2011, 07:59
Odpovědí: 0

A kde muzu koupit 3 letou zaruku? V istylu tvrdi zr je jen rok

Odpovědět na příspěvek

RE: Kde koupit 3 letou zaruku?

Autor: HonzaD Muž

Založeno: 30.07.2011, 08:27

No v CR prave nikde. Musi se pro ni zajet do Rakouska a nebo Nemecka.
To je prave to, co u Applu nechapu.
Vcera jsem se take v iStylu dozvedel, ze se do CR nedovazi ani Bomber obaly pro iPhone 4, takze iStyle je kupuje kdesi na sedym trhu a defaktoje prodava za dvojnasobnou cenu.

Jsou veci mezi nebem a zemi, ktere proste nechapu.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: