Jak na střih hudby v GarageBandu? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Jak na střih hudby v GarageBandu?

24. září 2009, 00.00 | Už jste určitě někdy řešili problém jak rozdělit mp3, či jiný hudební soubor, na více částí. Já jsem si tím také prošel a po pokusech s audacity, QTPro a jiných různých aplikací jsem si řekl “ten zatracenej GarageBand to určitě umí taky!”, načež jsem se vydal zkoumat tuto činnost v GarageBandu. Ne, nepřišel jsem na vše sám, mám tu výhodu, že znám www.google.com a umim trochu anglicky.

Už jste určitě někdy řešili problém jak rozdělit mp3, či jiný hudební soubor, na více částí. Já jsem si tím také prošel a po pokusech s audacity, QTPro a jiných různých aplikací jsem si řekl “ten zatracenej GarageBand to určitě umí taky!”, načež jsem se vydal zkoumat tuto činnost v GarageBandu. Ne, nepřišel jsem na vše sám, mám tu výhodu, že znám www.google.com a umim trochu anglicky...

1. Spusťte GarageBand a vyberte New Project, Loops, Choose viz.

2. Otevře se okno GarageBand, kde je potřeba vybrat v založce v pravém dolním rohu nějaký track pro střih z knihovny iTunes (můžete též track importovat od jinud), můžete použít vyhledávání, poté přetáhněte track do prostředního okna a počkejte na import. Klikněte na ikonu v pravém dolním rohu pro zavření Media Browser, aby bylo více místa pro střih.

3. Po importu můj track, z mě neznámého důvodu, začíná od sedmé vteřiny, stačí ho vzít myší a přetáhnout zcela doleva. Určitě jste si všimli LCD displeje dole uprostřed, klikněte na notu a vyberte zobrazení Time.

4. Můj track je album v jedné stopě, cíl je roztříhat ho na 29 tracků (písniček). Informace o délce písniček jsem našel na netu :-)

5. Klikněte dvakrát na nuly v LCD a napište délku první skladby a potvrďte. Červený ukazatel poskočí na požadované místo. Nyní klikněte na importovanej track (to oranžové nahoře v okně GarageBand :-) ) Všimli jste si změny zabarvení? Zmačkněte command+T a máme první song, což můžete vidět pomocí zaoblených rohů, pokud neni track označen střih nebude proveden.

6. Teď je potřeba první song vyexportovat. Toho docílíme tím, že vedle LCD klikneme na ikonu Loop a nad trackem se nám zobrazí žlutý posuvník (pokud toto neuděláme vyexportuje se song i se čtyřmi vteřinami navíc na konci). Aby jsme se správně trefili přesně na požadovanou “vzdálenost” použijeme zoom celého tracku, který je umístěn pod sloupcem Tracks nalevo dole.

7. Vybereme v menu Share, Export Song to Disk, vybereme požadovanou kvalitu, klikneme na Export a poté na Save.

8. První song je vyexportován, druhý uděláme tak, že ten první jednoduše smažeme. Opět posuneme celý track úplne doleva a pokračujeme bodem 5.

9. Nebojte se neustále zoomovat, usnadní to práci a líp se trefíte na požadovanou vteřinu/setinu.

10. Na konec jeden tip. Když jsem dostříhal celé album, poslední song měl asi o 10 vteřin více než by měl mít, je to tím, že jsem používal přesný čas .např 44 vteřin namísto třeba 44.489. Stříhal jsem DJ album kde mezery nejsou a přechod mezi skladbami neni téměř poznat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Začínáme s  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

A co spojování ?

Autor: ERT Muž

Založeno: 24.09.2009, 10:14
Odpovědí: 0

A co takhle - mám asi 10 stop zvukové knihy a chci je dostat do 1 AAC. Občas musím upravit zvuk či odsumit. Jde to taky simple?

Jinak odstrihavani mezer případně nudnych častí songů z knihovny fachá suprově.

Odpovědět na příspěvek

RE: A co spojování ?

Autor: Irreversible Muž

Založeno: 24.09.2009, 23:16

Erte, Erte, to jsi takove jelito? Tak vezmu tech deset tracku (a nikoliv stop) a naskládám je za sebe, ne? A co se ptas na odsumovani, kdyz na tuto otazku jsi pred casem odpovidal nekomu ve foru? Garageband jsem doposud nezkousel, ale pokud to umi pluginy ve formatu AU, tak si "sezen" iZotope RX a pomoci soucasti jmenem Denoiser krasne odsumis i Niagarský vodopad (alespon me se podarilo dostat bordel z dialogu az o 22dB, aniz by se ten dialog nejak po****il).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: A co spojování ?

Autor: ERT Muž

Založeno: 24.09.2009, 23:25

tak například z důvodu,že někteří nečtou forum a tak by se to hodilo i tu a taky to bylo trochu jako jízlivá poznámka, že je to málo obsáhlé. :-P

Každopádně je tahání za sebe mírně zdlouhavé.
Ale díky, dyž mám asi chřipku, tak mi to hůř myslí.

Odpovědět na příspěvek

toto nemyslite vazne

Autor: martin Muž

Založeno: 24.09.2009, 23:29
Odpovědí: 0

tusim ste zabudli ze tuto oblast zmapoval pan kakaxa uz davno a omnoho profesionalnejsie.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: