iPhone by se brzy mohl začít prodávat také v Jižní Koreji - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

iPhone by se brzy mohl začít prodávat také v Jižní Koreji

20. listopadu 2009, 00.00 | iPhone překonal poslední legislativní překážku vstupu do Jižní Koreje, ale zatím se neví, kdy na tamní trh skutečně přijde.

iPhone v poslední době v zesílené míře proniká do Asie, 30. října se začal oficiálně prodávat v Číně, tam ovšem zatím zůstávají výsledky prodeje dost chabé.

V Asii však existují i jiné významné trhy, kam by ještě mohl Apple se svým telefonem vstoupit, už delší dobu se mluví o tom, že další zemí, v níž by se mohl iPhone začít prodávat, je Jižní Korea. Ta dnes představuje jeden z technicky nejvyspělejších trhů mobilních telefonů na světě, takže příchod na něj bude též otázkou prestiže.

Avšak v této zemi zároveň platí dosti složitá legislativa regulující prodej a provoz mobilních telefonů, s níž si musel pochopitelně poradit i Apple. A ve středu se dosáhlo důležitého mezníku, Apple získal od jihokorejských regulátorů obchodní licenci, jež mu tam dovoluje kdykoli zahájit prodej iPhonu.

Licence povoluje Applu provozovat v Jižní Koreji služby využívající geografické polohy (GPS vybavený iPhone samozřejmě takové služby nabízí) a odstraňuje tak poslední regulační překážku vstupu iPhonu na jihokorejský trh, řekl k tomu Oh Sang-jin, ředitel sekce ochrany soukromí a etiky korejského telekomunikačního úřadu KCC.

Už dříve tento úřad Applu dovolil, aby o licenci požádal sám, místo aby to svěřil některému místnímu operátorovi, tenhle krok regulační úřad odůvodnil tím, že tak chce zákazníkům zajistit širší výběr, protože místní výrobci LG Electronics a Samsung pochopitelně mají na jihokorejském trhu převahu (dobře si ovšem vedou po celém světě, patří k největším světovým výrobcům mobilních telefonů).

Zatím se přesně neví, kteří z jihokorejských operátorů budou iPhone prodávat, probleskly pověsti o tom, že s Applem jedná operátor KT a mluví se též o operátorovi SK Telecom, ale nic určitějšího se dosud neví. Mluvčí Applu rovněž odmítla jakkoli blíže komentovat plány na uvedené iPhonu do téhle země, a tak bude třeba počkat na další vývoj, dá se ovšem předpokládat, že již brzy se v Jižní Koreji začne okolo iPhonu něco dít.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: