Dění okolo prodeje přístrojů s iOS - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Dění okolo prodeje přístrojů s iOS

6. srpna 2010, 00.00 | iPhone 4 se začne prodávat v Jižní Koreji nejspíš v září. iPad se brzy oficiálně objeví v Izraeli a v Číně získal první potřebnou certifikaci. A rozruch okolo antény iPhonu 4 pomalu utichá, Apple nenápadně odstranil svá srovnání s konkurenčními telefony.

Zde se podíváme na zprávy týkající se prodeje přístrojů Applu s iOS. Postupně se zvětšuje počet zemí, v nichž se prodává iPhone 4 a také iPad, další země jim navíc pomalu otvírají cestu na svůj trh:iPhone 4 se brzy dostane i do Jižní Koreje

Od pátku 30. července se začal v dalších zemích prodávat iPhone 4, což však už mnoho rozruchu nezpůsobilo, i když se pochopitelně vyskytovaly obvyklé průvodní jevy (viz třeba tento článek Mobilu.cz). Avšak telefon zjevně pořád zůstává nedostatkový, jak naznačují též reakce našich čtenářů, v řadě z nových zemí bylo záhy dost obtížné přístroj vůbec sehnat, Apple očividně stále nedokáže plně uspokojovat poptávku.

Mezi novými zeměmi však chybí Jižní Korea, oficiální vysvětlení říká, že iPhone 4 včas nezískal patřičná úřední povolení. Ale to se již vyřešilo, operátor KT, který tam iPhone jako jediný prodává, oznámil, že jihokorejská komunikační komise iPhone 4 nakonec schválila. Zahájení vlastního prodeje si však vyžádá ještě asi jeden či dva měsíce, KT očekává, že to bude někdy v září, tedy necelý rok po uvedení iPhonu 3GS na tento trh.

iPhone 3GS si v Jižní Koreji, přestože tam čelil silné konkurenci, nevedl vůbec špatně, podle KT se ho prodalo 840 000 kusů. iPhone 4 by to mohl zopakovat, bude však muset soupeřit s řadou vyspělých telefonů užívajících systém Android, které teď na jihokorejský trh uvádějí domácí výrobci (hlavně Samsung, například model Galaxy S se tam prodává skutečně dobře).

iPad se začne prodávat v Izraeli

Do nových zemí míří též iPad. Spíše mediálně zajímavé je, že se asi brzy počne oficiálně prodávat v Izraeli, tamní distributor produktů Applu iDigital tvrdí, že se tak stane za pár týdnů, jeden řetězec s elektronikou však má iPad nabízet už tento týden, jenže bez podpory.

V dubnu Izrael na několik týdnů dovoz iPadů zakázal, což vyvolalo značný rozruch, oficiální zdůvodnění tvrdilo, že nesplňuje standardy pro WiFi zařízení, to se ale všeobecně zpochybňovalo a zanedlouho byl zákaz zase odvolán.

iPad získal certifikaci v Číně

Izrael je velice významný jako vývojová základna, ovšem vzhledem k počtu obyvatel to nemůže být nijak masový trh. Tím by naopak mohla být Čína (i když v případě iPhonu se původní očekávání zatím tak docela nenaplnila), nyní se zvýšila naděje, že by se tam mohl začít prodávat také iPad.

Toto pondělí totiž získal čínskou povinnou certifikaci, od tamního úřadu pro certifikaci kvality. Bez tohoto osvědčení není možné v Číně dané zboží prodávat, jeho udělení naznačuje, že se Apple již připravuje na uvedení iPadu do nejlidnatější země světa, zatím se ale neobjevily žádné bližší informace, kdo by měl být místním distribučním partnerem.

¨

Přístroj bude muset ještě projít certifikací pro telekomunikační zařízení, což též zabere nějaký čas, ale možná už letos iPad pronikne na trh Říše středu. Nepochybně by tam našel dost zájemců, i když bude zřejmě na místní poměry dost drahý, navíc mnozí čínští výrobci začínají nabízet vlastní tablety.

Zatím však má Apple dost potíží s uspokojením poptávky po iPadu na dosavadních trzích, takže je otázkou, jak by si poradil s větším zájmem v dalších zemích, časem se ovšem výroba nejspíš dále posílí (montáž iPadu samozřejmě probíhá právě v Číně).

Rozruch okolo antény iPhonu 4 pomalu utichá

Útlum příjmu signálu iPhonu 4 při jeho uchopení za anténu integrovanou do vnějšího rámečku vyvolal značnou mediální odezvu, jež vedla až ke speciální tiskové konferenci. Na ní Steve Jobs problém označil za značně přehnaný, přesto však Apple začal nabízet k iPhonu 4 zdarma ochranná pouzdra, která problém řeší.

Pouzdra zdarma se skutečně počala dostávat k zákazníkům, stejně jako finanční náhrady těm, kdo si pouzdro koupili již dříve, celkově však mediální zájem o tuhle záležitost postupně opadá, protože se objevila nová, zajímavější témata.

A už ani Apple ji nechce příliš připomínat, o čemž svědčí i to, že ze svého webu odstranil stránku, jež porovnávala příjem signálu iPhonu 4 s konkurenčními chytrými telefony, pomocí fotografií a videozáznamů se snažila dokázat, že ostatní přístroje jsou na tom s útlumem signálu při pevném stisku přinejlepším stejně.

Tahle srovnání se tam objevila záhy po tiskové konferenci a Apple k nim přidával další telefony, avšak minulý víkend je náhle všechny odstranil, zůstal tam pouze popis testů antén, které Apple provádí (testovací komory sice vypadají velice působivě, ale ve skutečnosti obdobné testy musí provádět i ostatní výrobci telefonů), příslušná videa však nadále najdete na YouTube.

Jako obvykle Apple tento svůj zákrok nijak nekomentoval. Konkurenční výrobci telefonů na srovnání přirozeně zareagovali značně nevraživě, pravděpodobnějším důvodem jejich stažení však asi bylo to, že nemá zájem dále na tohle obracet pozornost.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: