Blíží se také uvedení nových MacBooků - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Blíží se také uvedení nových MacBooků

30. září 2009, 00.00 | AppleInsider tvrdí, že vedle inovovaných iMaců Apple uvede též modernizované a zlevněné polykarbonátové MacBooky.

Minulý týden server AppleInsider informoval, že se údajně již začaly vyrábět nové iMacy, které by měly na trh dorazit během několika málo týdnů.

A minulý pátek k tomu doplnil zprávu, že se zároveň přibližuje uvedení nových plastových MacBooků. Už v srpnu AppleInsider psal o tom, že Apple hodlá tuhle řadu nejlevnějších přenosných Maců zachovat, ale chystá její výraznou inovaci.

A právě k tomu by mělo dojít v nejbližší budoucnosti, pravděpodobně budou uvedeny společně s novými iMacy. Tak jako v případě iMaců se ani o nových plastových MacBoocích zatím mnoho neví, kromě náznaků, že by měly získat nové štíhlejší bílé polykarbonátové pouzdro a stejnou integrovanou baterii, jakou používají současné hliníkové MacBooky Pro.

A zároveň by se měla jejich cena dále snížit (očekává se uvedení několika modelů pokrývajících širší cenové rozpětí), díky čemuž by Apple do nadcházející vánoční sezóny vstupoval s novými, levnějšími modely, jimiž hodlá dále posílit poptávku zákazníků (v reakci na stále ještě dosti nejasnou ekonomickou situaci).

A podobně jako v případě iMaců se již začaly vynořovat zprávy, že se nové modely MacBooků v bílém polykarbonátovém pouzdře objevily před několika týdny a teď údajně už nabíhá jejich výroba.

iMacy a MacBooky již teď představují nejprodávanější stolní a přenosné Macy a lze předpokládat, že pokud se naplní zmíněné pověsti, jejich odbyt ještě dále stoupne.

A to, že takovéto inovace přijdou, je opravdu dost pravděpodobné, protože k významnější změně vnějšího vzhledu iMaců došlo naposledy v srpnu 2007 a design MacBooku se nezměnil dokonce od května 2006.

A tak zatímco září bylo ve znamení nových iPodů (které však vyvolaly, zejména v případě iPodu touch, dost smíšené reakce), nadcházející měsíc říjen by naopak (podobně jako loni) mohl přivítat inovované Macy. Zřejmě však ještě nemůžeme čekat výraznější změny vnitřní architektury, hlavně co se týče procesorů, přechod na čipy s architekturou Nehalem nejspíš bude až záležitostí příštího roku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: