Bezplatný RIP pro Epsony - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Bezplatný RIP pro Epsony

28. srpna 2000, 00.00 | Společnost YARC SYSTEMS CORPORATION uvolnila k bezplatnému downloadu RIP The Xtreme pro řízení tiskáren Epson Stylus Pro 3000 a 7000 z macovské platformy.

Společnost YARC SYSTEMS CORPORATION uvolnila k bezplatnému downloadu RIP The Xtreme pro řízení tiskáren Epson Stylus Pro 3000 a 7000 z macovské platformy.

Xtreme je softwarový RIP pro řízení tiskáren připojených k počítačům Apple Macintosh přes USB port. Xtreme zmíněný v upoutávce umožňuje tisknout PostScriptem na tiskárnách Epson Stylus Pro 3000 a 7000 a ve své funkčnosti není nijak omezen. Oproti dalším prodávaným RIPům firmy Yarc (Yarc EZ) je však Xtreme připojen přes zmíněný USB a ne přes hardwarový akcelerátor. Stejně jako YARC EZ používá bezplatný Xtreme správu barev prostřednictvím ColorSyncu. RIP zvládá nejen správu barev prostřednictvím ICC profilů, ale umožňuje i simulaci různého rastrování.

Xtreme je tedy plnohodnotný produkt, který pracuje jen pomaleji než např. EZ prodávaný s hardwarovým akcelerátorem. Pro provoz RIPu Xtreme doporučuje výrobce počítač G3 nebo G4 s minimální frekvencí 400 MHz a 128 MByte RAM. Bezplatným uživatelům neposkytuje Yarc uživatelskou podporu (k produktům je však možné si zdarma stáhnout PDF manuál). Yarc proto Xtreme stále prodává a to za cenu cca 300 dolarů (v ceně je instalační CD, manuál a uživatelská podpora). I z ceny samotné je vidět, že máte-li Epson Stylus Pro 3000 či 7000 a počítač G3 či G4, stojí stažení bezplatné verze RIPu jistě minimálně za zkoušku. Bezplatnou verzi Xtreme je možné legálně provozovat i v síťovém prostředí - podle licenčních podmínek však jeden subjekt může mít legálně nainstalovanou pouze jednu kopii software, tedy jen na jednom počítači.

Blíže viz http://www.yarc.com/xtreme.htm

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: