Apple Store v Londýně - přišel jsem, viděl jsem, nakoupil jsem! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple Store v Londýně - přišel jsem, viděl jsem, nakoupil jsem!

22. listopadu 2004, 00.00 | Sobota 20. listopadu byl skvělý den. Zvláště pro Mac fanoušky, mezi které se tak trochu počítám. Hlavním úkolem dne pro mě bylo vystát dlouho frontu v Regent Street, dostat se do Apple Storu a nasát atmosféru prvního obchodu tohoto druhu v Evropě. Tyto řádky píši několik kilometrů nad zemí cestou zpět do Prahy. Powerbook G4 Titanium pomalu přijímá odezvy klávesnice, iPod přehrává mé oblíbené Brand New Heavies a já se pomalu v myšlenkách vracím ke všemu, co se před odletem událo.

Sobota 20. listopadu byl skvělý den. Zvláště pro Mac fanoušky, mezi které se tak trochu počítám. Hlavním úkolem dne pro mě bylo vystát dlouho frontu v Regent Street, dostat se do Apple Storu a nasát atmosféru prvního obchodu tohoto druhu v Evropě. Tyto řádky píši několik kilometrů nad zemí cestou zpět do Prahy. Powerbook G4 Titanium pomalu přijímá odezvy klávesnice, iPod přehrává mé oblíbené Brand New Heavies a já se pomalu v myšlenkách vracím ke všemu, co se před odletem událo.


Zmrzlí fanoušci

Pátek 19. listopadu, večer

Pomalu balím zavazadla a připravuji se na spánek. Na internetu se objevují zpravodajství přímo z Regent Street a já sleduji, jak fronta pomalu narůstá a doufám, že bude stačit dorazit ve 3.00 ráno, abych získal Lucky Bag. Ve 22.00 lze ve zpravodajství BBC vidět další zmínku o zálesácích čekajících před obchodem. Nařizuji budík na 2.00 ráno a jdu zkusit spát.

Sobota 02.00

Po chvíli se probouzím a snažím se vzpomenout, kde jsem a co se děje. Po pár minutách už jsem v obraze a kontroluji stav účastníků neohlášené party před Apple Storem. Necelých 300 lidí již kempuje a má šance na Lucky Bag pomalu mizí v nenávratnu. Při pohledu na teploměr, jež ukazuje teplotu lehce pod nulou, si začínám uvědomovat, že má příprava nebyla dostatečná a vydržet 7 hodin v této zimě by nebyla procházka růžovým sadem. Přecházím na plán B - místo cesty do chladné noci se vracím do postele a usínám. Místo Lucky Bagu se soustředím na zpravodajství přímo před vchodem, fotografování, natáčení a posléze se pokusím zaútočit alespoň na tričko. Nebudu mít Lucky Bag, ale alespoň vám, našim čtenářům, přinesu přesnější popis toho, co se před Apple Store bude dít.

Sobota 08.00

Po rychlé snídani sedám do DoubleDeckeru a z horního patra sleduji dění na ulicích Londýna. Pravděpodobně poslední chvíle, kdy mohu jakž takž odpočívat a nabírat síly. Před samotným Apple Store je již pěkně rušno a já začínám nekompromisně okupovat pozici necelé dva metry před hlavním vchodem. Všude kolem je vidět televizní kamery a kolemjdoucí, kteří se nechápavě ptají, proč je zde tolik lidí ve frontě. Po obdržení odpovědi se výraz v jejich obličejích příliš nemění a pokračují dál za svými povinnostmi. Stejně nechápavý pohled můžete sledovat i ve tvářích policistů a ochranky postávající před obchodem. Celá řada se v tento okamžik line několik stovek metrů a končí o pár bloků dál. Fanoušci ve frontě jsou ze všech konců světa a vzhledem k blížící se hodině H začíná stoupat i nálada a notně unavení zástupci na prvních místech začínají dostávat trošku přirozenou barvu v obličeji. Nic jiného jim nezbývá - všude kolem nich jsou novináři a zpovídají je.

VIDEO - Celá fronta, 35 MB, QT

09.23

Přímo před obchodem začíná být poněkud těsno a ochranka začíná třídit postávající a na místě nechává jen zástupce tisku. Svou pozici jsem udržel, i když o MujMACu z nich pravděpodobně nikdo nikdy neslyšel. Následně se snaží přede mě nastrčit kameramany ze Sky NEWS a BBC, neustupuji, trochu nevybíravě se s nimi chvíli šťouchám, ale zůstávám v první řadě. Když už nebude Lucky Bag, budou alespoň fotky z nejlepší možné pozice. S touto myšlenkou v hlavě se dále strkám s ostatními, většinou o hlavu menšími novináři. Ve frontě je nyní přes 1 000 lidí a její konec je až o pár bloků dál.

VIDEO - Pár minut před otevřením, 3 MB, QT

09.50

Personál s obchodu vyráží na ulici zadním vchodem a zdraví se se všemi návštěvníky, kteří jsou ve frontě. Celkem má celý obchod 130 (!) zaměstnanců. Atmosféra je báječná a všichni se již těší dovnitř, aby se trochu ohřáli.

09.58

V Apple Storu je již pěkně rušno a zaměstnanci obchodu jsou vidět u vchodu a podél schodiště. Ron Johnson (Senior vice-president of Retail) si již připravuje nůžky na přestřižení stuhy. Krabičky s tričky jsou také na svém místě po levé straně vchodu. Uvnitř obchodu hraje hudba, hlavní vchod se otevírá a personál Applu začíná tancovat do rytmu písně Vertigo od U2. Nálada stoupá a táborníci z fronty již vypadají vcelku zdravě a připraveni vystartovat pro své zasloužené Lucky Bagy. John O’Grady (šéf obchodu) vychází ven a ptá se "Are You Ready?". V odpověď mu přichází hlasitá odpověď všech, kteří jeho otázku slyšeli a stojí ve frontě. VIDEO - Tančící personál, 10 MB, QT

10.00

Ron Johnson přestřihává stuhu a oficiálně otevírá první evropský Apple Store v Regent Street a zve návštěvníky dovnitř. Ti do obchodu vbíhají za stálého potlesku zaměstnanců. Atmosféra graduje, všichni se smějí, tančí, tleskají a blahopřejí nocležníkům. První do Apple Storu vchází Stormy Shippy, 19-ti letý nadšenec (nebo už spíše fanatik) z Dallasu, který před obchodem strávil dvě noci ve svém stanu. Stal se v těchto dnech menší superstar Mac-komunity a zmínka o něm a rozhovory se objevily ve většině medií. Spouště fotoaparátů cvakají, lidé na Regent Street se zastavují a snaží se skrz masu těl zjistit, co se uvnitř děje. Apple Store se rychle zaplňuje a uvnitř se tvoří další fronta - na Lucky Bag. Dělám maximum fotek a snažím se natočit pár minut videa. Podmínky nejsou ideální, mrznou mi prsty a celá masa novinářů se pohybuje ze strany na stranu a udržet foťák je čím dál tím těžší.

VIDEO - Vcházející fanoušci, 4 MB, QT

VIDEO - Vcházející fanoušci II, 10 MB, QT

10.32

Snažím se dostat z chumlu fotografů, dělám posledních pár fotek a co nejrychleji se přesouvám a konec řady. Fronta je ještě delší než v 8 hodin ráno a šance na získání trička jsou ne zcela optimistické. Totéž si myslí i Musa Bawa Garba, se kterým jsem se ve frontě dal do řeči. Musa je fanoušek z Nigerie, a pokud si občas myslíte, že to máme v Čechách těžké, věřte, že v Nigerii je situace mnohem horší :-). V celé frontě se tvoří skupinky diskutujících fanoušků a jen díky povídání si s dalšími účastníky se dá vydržet pekelná zima. Je lehce nad nulou a přemýšlím, jak bych zvládl celou noc postávat na Regent Street bez výbavy polárníků. Není to moc hezká vyhlídka a čest všem, kteří to vydrželi a neumrzli. Ti byli narozdíl od Musy na toto počasí připraveni, zatímco on stojí vedle mě v lehké podzimní bundě a tričku a při životě ho drží snad jedině entuziasmus. Přeci jenom, v Africe jsou zvyklí na jiné počasí.

11.56

Fronta se pomalu posouvá dopředu a my začínáme míjet místa, kde spali nocležníci. Hezký pohled to věru není, všude poházené kelímky od kafe, zbytky jídla a spousta kartonu od krabic, který sloužil jako matrace. Jedna z nich je opravdu vyvedená a nese název iBox :-). Vidět ji můžete v samostatné galerii.

12.43

Jsme u posledního roku a již je vidět vlajku s logem Apple nad vchodem. Zima je příšerná a pomalu necítím nohy. Musa vypadá, že již dlouho nevydrží, ale fronta se dál posunuje a vše nasvědčuje tomu, že trička ještě nedošla. Začínají nás míjet nocležníci nesoucí si Lucky Bagy a mezi nimi je i zmiňovaný Stormy Shippy. Jeden fanoušek se snaží udat svůj Lucky Bag. Snažím se s ním usmlouvat cenu za samotnou tašku (bez obsahu), ale bohužel chce prodat pouze komplet.

VIDEO - Pár minut před vstupem, 1 MB, QT


Je libo jeden Lucky Bag?

12.57

Jsme tu, za potlesku personálu a hlasité hudby se dostáváme dovnitř a já nenasytně sahám po jedné z posledních krabiček s tričkem. Nálada uvnitř je absolutně skvělá a vše funguje tak, jak má. Personál je profesionální, přátelský, snaží se se vším pomoci. Všude je moře lidí a chvíli trvá než se k samotným produktům dostanu a mám možnost si s nimi pohrát. Před kasami je další fronta. Všemožné doplňky a příslušenství mizí z polic rychlostí blesku a tak rychle koukám po možnostech, za co utratit peníze vyhrazené na Lucky Bag. Nakonec jsem se rozhodl udělat radost svému iPodu a připravuji se investovat stylového koženého pouzdra incase (omezená série 1 000 kusů), sluchátek (in-ear), Armbandu a dálkového ovládání. Takže se můžete v dohledné době těšit na recenzi.


Středem obchodu prochází široké skleněné schody, které spojují přízemí a první patro. Za nimi se nacházejí pokladny a po stranách jsou velké dřevěné stoly s počítači. Vše je upraveno, nikde se naválí po zemi kabely a každý produkt má své přesně definované místo. Žádný detail nebyl ponechán náhodě. Celý obchod je rozdělen do menších sekcí, které se zaměřují na jednotlivé oblasti práce s Macem - video, fotografie, zábava, muzika, kancelář a podobně. Veškerý nábytek a příslušenství je totožný s tím, který se nachází i v ostatních Apple Storech po celém světě (respektive USA a Japonsku).


13.14

V horním patře je ještě rušněji než dole. Přímo proti schodišti můžete usednout před projekční plátno a sledovat prezentace, workshopy či koncerty (v neděli zde hráli Steriogram). Před pódiem je DJ a stará se o hudební podkreslení. Vlevo je pak 14 metrů dlouhý Genius Bar a spousta návštěvníků zde konzultuje své problémy s odborníky na druhé straně baru. Na druhé straně tohoto patra je Studio - menší kruhový bar, kde naleznete profesionální kreativce, jež vám rádi pomůžou s vašimi projekty a nápady.


Opodál je sekce věnovaná hudbě - všude je iPod ve všech variantách s připojenými sluchátky - Apple v tomto směru vsadil na Sennheiser a Bose. Snažím se dostat k příslušenství pro iPod, ale nejde to tak rychle, jak bych si představoval. Všude je mnoho lidí, kteří do sebe navzájem narážejí a omlouvají se. Zaměstnanci Apple Storu se pořád usmívají a snaží se všem vyhovět a pomoci, i přes rozruch, který je kolem nich.


13.44

Kontroluji hodinky a pokud chci stihnout letadlo, je nejvyšší čas zaplatit a pospíšit si do hotelu pro kufry. Fronta před kasami taktéž neutíká příliš rychle a je možnost diskutovat s dalšími návštěvníky. Všichni okolo mají dobrou náladu a je vidět, že pro většinu je Apple více než jen značka počítačů, ale spíše součást životního stylu. Vesměs jsou zde především velcí fandové a nadšenci, jež si, stejně jako já, toto slavnostní otevření užívají.


Apple Store v Regent Street je nádherný, pekelně velký a rozhodně se jedná o místo, které byste si při návštěvě Londýna neměli nechat ujít. Je v samém centru města, pár metrů od zastávky metra Oxford Circus a cca 5 minut chůze od Piccadilly Circus. A nemusíte se bát, že jej minete, patří k těm větším obchodům na Regent Street. Osobně se moc těším, až budu mít možnost jej navštívit v méně rušnější den a vychutnat si prostředí a atmosféru uvnitř v klidu. Celá akce byla ze strany Applu zvládnuta a návštěvníci odcházeli z obchodu uspokojeni a s úsměvem na tváři, jež neznalí kolemjdoucí nemohli pochopit. Vedle krásného prostředí a skvělého designu je potřeba vyzdvihnout přístup personálu k návštěvníkům, který tvoří důležitou součást návštěvy a atmosféry. Snaží se na vás jako zákazníka soustředit a maximálně pomoci. A správný výběr zaměstnanců tvoří klíčovou podmínku úspěchu, aby Apple Store nebyl jen obchod, ale místo, kde je vám příjemně a kam se rádi vracíte. A do této kategorie Apple Store na Regent Street rozhodně patří.


A jen na závěr, Steve Jobs se (jak jinak) neukázal.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Skvela reportaz

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 22.11.2004, 18:18
Odpovědí: 0

Vyborny clanek, diky.

Odpovědět na příspěvek

RE: Skvela reportaz

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 22.11.2004, 21:42

Jsem moc rad, ze se vam clanek libi, byl to skvely den a snazil jsem se jej maximalne priblizit ctenarum MujMACa. A snad se mi to povedlo :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Skvela reportaz

Autor: rve Muž

Založeno: 22.11.2004, 22:56

Jo jo souhlasim, skvela prace! Diky za subjektivni pohled!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: Skvela reportaz

Autor: spiny Muž

Založeno: 23.11.2004, 09:12

... vsechny tri clanky (foto reportaze) jsou fakt super. DIKY. Jdu stahovat video ukazky :)

Odpovědět na příspěvek

dik

Autor: iMacek Muž

Založeno: 22.11.2004, 22:59
Odpovědí: 0

Take diky, skoda jen, ze nemam k NETu to nejstasnejsi pripojeni, neco z videa bych okusil.
Diky

Odpovědět na příspěvek

uff

Autor: claire Muž

Založeno: 23.11.2004, 02:24
Odpovědí: 0

Takhle bych nevyvadel ani kdyby tam misto tricek rozdavali mini iPody. Zajimavy pohled do sveta 'vybrane' (ci snad elitni?) spolecnosti ... A pritom je to v Evrope vsechno podstatne drazsi nez v USA.

Odpovědět na příspěvek

RE: uff

Autor: Martin Muž

Založeno: 23.11.2004, 06:32

V Evropě je většina věcí z USA dražších - od počítačů Apple přes digitální fotoaparáty až po např. auta. Ale s tím nic neuděláme, prostě to musíme zaplatit. Kvůli tomu, že je Nikon D70 v US levnější, tak si ho nemám kupovat?

Známý byl v USA. Nový Chrysler (už nevím typ), co stál v USA cca 25.000 USD (=650 tisíc Kč) stojí u nás v autosalonu (Hradec Králové) přes 2 miliony!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: uff

Autor: claire Muž

Založeno: 23.11.2004, 17:18

Ta cena byla jen poznamka na okraj. Spise koukam, jak se nam ta Mac komunita meni ...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: uff

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 23.11.2004, 18:10

Co myslite tim, ze se komunita meni? Urcite fandovstvi je kolem Applu jiz od pocatku vzniku spolecnosti a proste k ni patri. Nejedna se o "vybrane" ci elitni jedince, pouze tu znacku maji radi a libi se jim filozofie a pristup spolecnosti k technologiim, pocitacum apod. - celkem dobre to mapuje kniha Cult of Mac. Samozrejme u nekterych muze hranicit az s fanatismem :-) ale silna komunita fanousku proste k Applu patri. Vetsina lidi ma sve konicky (rybareni, auta, fotografovani) a nekdo si proste oblibil Apple :-).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: uff

Autor: imacek Muž

Založeno: 23.11.2004, 20:25

...nehlede na to, ze tady by ve fronte stal kdekdo, jen kvuli pripadnemu kseftu a to by o Apple vedel pouze to, ze to neni zelinarska firma. Nedelam si iluze, ale zaroven klidne priznam, ze bych do te fronty stoupnul take, ackoli bych nejspis vsechno z "tasky" vyuzil pouze pro sebe. Kecy o elitni spolecnosti si nech od cesty, narozdil od CR verim, ze 90% z pritomnych lidi o Apple vedeli rozhodne vic, nez ze neni zelinarska firma.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: uff

Autor: Garfield Muž

Založeno: 24.11.2004, 21:45

Ja to porad rikam, ze ti applari jsou podivna parta spiklencu...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: uff

Autor: claire Muž

Založeno: 24.11.2004, 12:39

Ta posledni veta je pekna. Tema zmenama jsem sledoval nasledky 'switch' kampane a iPod manie. Komunita se rozrusta o 'ruzne' uzivatele ... Nicmene to by bylo na dele a nejspise mame kazdy jine zkusenosti.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: uff

Autor: kiff Muž

Založeno: 10.04.2006, 10:17

Nejspis myslis Chrysler 300C. Taky jsem se napred vydesil, kdyz jsem videl ten rozdil, ale pak jsem zjistil ze v USA ta cena je za model 300, kterej ma zakladni vybavu, plechovy kola, V6 motor atd. Verze 300C je mnohem luxusnejsi a s V6 stoji cca 1,1mio

Odpovědět na příspěvek

RE: uff

Autor: Jirka Muž

Založeno: 23.11.2004, 09:49

No, je to trochu bezdůvodné nadšení...

Odpovědět na příspěvek

Byl jsem tam

Autor: Pavel Muž

Založeno: 23.11.2004, 10:14
Odpovědí: 0

Tak jsem tam tedy byl, lip atmosferu asi nepopisu. Mozna bych mohl popisovat atmasferu ve fronte od 8 hodin od vecera, ale radsi ne. Byla to nejdelsi noc a nejzmrzlejsi co jsem zazil... S kamaradem jsme nebyli tak pripraveni jak vsichni, tudiz kratke posezeni na zem, nebo treba i na krabici bylo osudne. Ihned jsme byli promrzli. Diky lidem ve fronte kteri nam drzeli misto jsme se sli celkem casto projit do ulic a rozproudit krev.
Bylo to i tak silny. Byli jsme 120. ve fronte, takze cekani stalo za to a Lucky Bag mame oba a shodou nahod, zcela ten stejny. Budem prodavat. Urcite se obevi na Bazaru, co nejdrive. prominte ale nebude nejlevnejsi..
Jinak rozhodne tohoto vyletu nelituju, bylo to spojeni mnoha peknych veci a na cekani ve fronte jsem zapominal asi tak, jak kdyz zapominate na sen co se vam tu noc zda.

Odpovědět na příspěvek

RE: Byl jsem tam

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 23.11.2004, 10:28

Tak to si zaslouzi gratulaci. Vydrzet ve fronte 12 hodin v te pekelne zime, to si zaslouzi obdiv. Pravdopodne jedine dva lucky bagy, ktere se dostaly do Cech.. nebo je tu jeste nekdo? A byl v Lucky Bagu iPod? Nebo jinak, co vse jste meli v Lucky Bagu? :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Byl jsem tam

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 23.11.2004, 10:39

Spletl jsem se, nebylo to 12, ale 14 hodin...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Byl jsem tam

Autor: Pavel Muž

Založeno: 23.11.2004, 10:49

Dekuji. Bylo to fakt drsny..
Tak v bagu mame: Airport Espress, iSight, Klavesnice, mys, d-link, iLife, Garage Band, Keynote, karticku ProCare, 10% sleva do regent street a predplacene .Mac ktere si mozna necham. nevim nevim..
Moc rad bych si to vsechno nechal, ale potrebuju penize. Snad se zadari to prodat....

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Byl jsem tam

Autor: juramac Muž

Založeno: 23.11.2004, 11:00

No, tak jestli budes prodavat tu kamerku iSight, tak se ozvi. nejaky cas uz o ni uvazuji...... Mozna se domluvime.......Pokud tedy nelezis nekde se zapalem plic ve spitale. Ta noc musela byt stavnata. Vzpomel jsem si na to, kdyz mu tatinek za komunistu takto cekal v noci na prvniho favorita a nebo na kombinovanou lednicku s oddelenym mrazakem........brrrrrrr

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Byl jsem tam

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 23.11.2004, 11:06

No mel bych event zajem o tu samotnou tasku, mozna mys, jestli je bezdratova a mozna 10% slevu - zalezi na cene, urcite se mi pls ozvete.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Byl jsem tam

Autor: Pavel Muž

Založeno: 23.11.2004, 11:16

Vite.nejradsi bych prodal cely Lucky Bag dohromady, takze to zkusim na eBay atd. a kdyby nic tak bych zacal rozprodavat po kusech, pokud mate zajem pockat nejakou dobu tak mi napiste na praev@seznam.cz o co byste meli zajem a ja bych se ozval.
Berete?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Byl jsem tam

Autor: juramac Muž

Založeno: 23.11.2004, 11:28

No, co se tyka prodeje celeho bagu pres ebay, tak bych nebyl az takovy optimista. Mozna tak jeste samotnou tasku, ta je jiste unikatni a nejakou cenu ma, ale obsah tasky jsou bezne dostupne veci, za ktere nikdo moc nepreplati......Takze jestli chces, koupim tu kamerku iSight za 2000, o nic jineho zajem nemam. Muj e-mail je juramac@mac.com

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Byl jsem tam

Autor: juramac Muž

Založeno: 23.11.2004, 11:36

jen pro tvou info, apple lucky bag se na ebay nabizi za cenu kolem 250 liber, coz je cca 12000.Jsou tam i pozadavky na 450 liber ale to je unreal... Vic za nej nedostanes. S ohledem na obsah je ta cena odpovidajici, ale mozna by jsi dostal pri prodeji po castech .....No, je to na Tobe

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Byl jsem tam

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 23.11.2004, 11:32

Rozumim, pro me je to ok, kdyz se vam to nepodari, tak se mi kdyztak ozvete. Diky

Odpovědět na příspěvek

Powerbook a letadlo

Autor: petr Muž

Založeno: 23.11.2004, 14:51
Odpovědí: 0

Pane Maro jakou litate spolecnosti do londyna, ze muzete pouzivat power booka v letadle. Vzdyt je v tom samej vysilac , CD, blue tooth a airport extreme. To vam to dovolej vzdyt muzete ohrozit leteckej provoz

petr

Odpovědět na příspěvek

RE: Powerbook a letadlo

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 23.11.2004, 15:41

Letel jsem s Easyjet.com a nemohl jsem ho pouzivat pri startu a pristani, jinak bez problemu. WIFI, bluetooth a cd jsem nepouzival, ale je pravda ze me nikdo v tomhlel smeru neomezoval. Zeptat jsem se, zda muzu pouzivat laptop a letuska mi to bez problemu povolila. Nemyslim si, ze by bylo pouzivani prenosnych pocitacu v dnesni dobe extremne zakazovano (nemluvim samozrejme o pristani a vzletu). Jedine u Smartwings mi to snad nechteli povolit. Vy mate opacnou zkusenost?

Odpovědět na příspěvek

RE: Powerbook a letadlo

Autor: jerry Muž

Založeno: 23.11.2004, 20:06

pouzivat laptopy, ipody, gameboys, cd prehravace a podobne jine veci se muze, paklize neni rozsviceno svetlo "fasten your belts". kazda slusna letecka spolecnost to tak ma zarizeno.

cell phones a cb transmitters (vysilacky) se nesmi pouzivat za zadnych okolnosti a behem letu museji byt vypnute.

Odpovědět na příspěvek

RE: Powerbook a letadlo

Autor: paddy Muž

Založeno: 08.12.2004, 15:30

Podle poslednich mereni u je vetsiny novych letadel mozne pouzivat jakykoliv pristroj, vcetne mobilu nebo cd prehravace. Ukazalo se, ze to jsou jen povery...

Odpovědět na příspěvek

Super Clanok

Autor: karibu Muž

Založeno: 23.11.2004, 16:09
Odpovědí: 0

Aj ja dakujem za tento clanok muselo tam byt super.
Este, ze mam aDSL idem stiahnut videa :-)
Dakujem !!!!!!!!!

Odpovědět na příspěvek

:-) paráda

Autor: starik Muž

Založeno: 26.11.2004, 17:18
Odpovědí: 0

dva dny služebkuju a málem o to příjdu:-) fakt díky!!!! až Steve pochopí, že nejskalnější fandové jablek jsou u nás, tak tu frontu taky vystojím!!!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: