Apple očekává prodej milionu Apple TV - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple očekává prodej milionu Apple TV

22. prosince 2010, 00.00 | Ještě tento týden by se měl prodat milion kusů nové Apple TV, druhá generace tohoto zařízení zřejmě již bude obchodně úspěšná.

Teď před Vánoci už nelze od Applu čekat nějaké zásadní novinky, včera se však alespoň pochlubil dalším svým obchodním úspěchem. Týká se nové Apple TV druhé generace, v téhle tiskové zprávě oznamuje, že ještě tento týden očekává prodej jednoho milionu kusů.

Podrobnosti tiskové zprávy

Zpráva uvádí, že Apple TV představuje nejlepší způsob, jak si přehrávat oblíbené HD filmy a televizní pořady a také obsah webových streamingových služeb Netflix, YouTube, Flickr a MobileMe (s čímž ovšem asi nebude souhlasit každý).

A současně zpráva též prozrazuje nové údaje o využívání videonabídky mediálního obchodu iTunes Store, říká, že jeho zákazníci si každý den vypůjčí a zakoupí více než 400 000 epizod televizních seriálů a přes 150 000 filmů.

Navíc ještě připomíná, že s funkcí AirPlay, zavedenou v iOS 4.2, lze do tohoto zařízení bezdrátově vysílat hudbu, videa a fotografie z iPhonů, iPodů touch a iPadů.

Milion kusů prodaných za 12 týdnů

Novou Apple TV představil Apple veřejnosti 1. září na akci k novým iPodům, prodávat se ovšem začala až v říjnu.

Brzy se zjistilo, že používá upravenou variantu iOS (jeho poslední aktualizace na verzi 4.1.1 vyšla minulé úterý) a rozebrání nové Apple TV ukázalo, že vnitřním hardwarovým uspořádáním se hodně podobá WiFi iPadu, samozřejmě ovšem bez displeje a bez dotykového ovládání.

A již koncem října, při oznámení finančních výsledků Applu za čtvrtletí, Steve Jobs prozradil, že se prodalo 250 000 kusů tohoto zařízení, tedy zhruba za 3 týdny po jeho příchodu na trh. Včerejší zpráva tak naznačuje, že si takovéto tempo odbytu nová Apple TV udržela i nadále, protože milion kusů se prodal (vlastně teprve prodá) za dvanáct týdnů po jejím příchodu na trh.

Druhá generace Apple TV už zřejmě bude obchodně úspěšná

Apple TV druhé generace tak očividně u zákazníků narozdíl od své předchůdkyně zaznamenala úspěch (Apple nikdy nezveřejnil přesnější údaje o počtu prodaných kusů původní Apple TV, takže asi příliš valné nebyly), k čemuž jistě napomohla především cena snížená na 99 USD (v USA).

Uspěl též nový hardware odvozený od mobilních přístrojů Applu. Mnozí navíc novou Apple TV zřejmě vnímají jako přirozený doplněk přístrojů s iOS, což se nepochybně dále prohloubí s uvedením iOS 4.2 a funkce AirPlay. (Apple TV by vlastně mohla fungovat jako jejich „mediální nástavec“.) Když uvážíme, kolik je dnes v provozu přístrojů s iOS 4.2, jde o opravdu veliký potenciální trh.

Nová Apple TV se zejména v USA prodává velmi dobře (svou roli jistě hraje i její těsné napojení na iTunes Store, v tiskové zprávě uvedená čísla o počtech stahovaných filmů a epizod se týkají hlavně USA) a příští rok to nejspíš bude podobné.

Pomohou vazby na iTunes Store a na zařízení s iOS

Samozřejmě lze očekávat, že se objeví další podobná konkurenční zařízení, hodně se čekalo hlavně od Google TV, avšak první dostupná zařízení s mediálním softwarem Googlu nevzbudila zvlášť velké nadšení a dokonce se objevily pověsti, že Google požádal výrobce, kteří chtěli předvést své nové televizory s Google TV na lednové výstavě CES, aby s tím počkali, dokud svůj software nevylepší.

Na trhu se ostatně již teď nacházejí multimediální přehrávače, jež v některých ohledech Apple TV překonávají (především nemají tolik omezení, co se týče podporovaných formátů a použitelných zdrojů obsahu). Apple TV ovšem zejména na americkém trhu může těžit z těsné vazby na iTunes Store a na svět iOS, díky tomu má velkou šanci vydobýt si na něm nezanedbatelný podíl.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: