Apple koupil reklamní firmu Quattro Wireless - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple koupil reklamní firmu Quattro Wireless

6. ledna 2010, 00.00 | Apple by měl brzy oznámit převzetí mobilní reklamu dodávající firmy Quattro Wireless, zřejmě v reakci na nedávný obdobný krok Googlu, Quattro Wireless již transakci potvrdila.

Na to, jak obrovskou hotovostní zásobou Apple disponuje (nyní už hodně přes 30 miliard USD), nepřebírá jiné firmy příliš často, ale občas přece jenom „vyrazí na nákupy“.

A to udělal také v těchto dnech, již brzy by měl oznámit převzetí Quattro Wireless za 275 milionů USD, firmy poskytující reklamu pro chytré telefony a jejich aplikace. S touhle informací přišel v pondělí web All Things Digital.

Quattro Wireless své převzetí již potvrdila

A následně včera převzetí potvrdila samotná Quattro Wireless, na jejím webu se objevilo oznámení jejího teď už bývalého generálního ředitele, z něhož se stal viceprezident Applu pro mobilní reklamu.

Reklamní síť Quattro Wireless podporuje aplikace pro iPhone (a iPod touch), pro Android a další chytré telefony a také pro tisíce mobilních webů, k jejím klientům patří řada známých firem, jsou mezi nimi taková jména jako Disney, Visa a Ford.

Apple reaguje na převzetí AdMob

Nepochybně jde o reakci Applu na převzetí obdobné reklamní firmy AdMob Googlem. Ten za AdMob zaplatil 750 milionů USD a brzy poté se objevily zprávy, že o ni usiloval též Apple, protože AdMob patří k největším prodejcům reklamy pro iPhone a zná tak mnohé podrobnosti o fungování obchodu App Store.

Přednost však nakonec dostal Google, transakce se ale ještě neuskutečnila, americký antimonopolní úřad FTC zkoumá, zda by tak Google nemohl získat monopolní postavení na trhu mobilní reklamy, když by služby AdMob propojil se svými reklamními programy AdSense a DoubleClick.

Další důsledek soupeření mezi Applem a Googlem

Apple však zjevně nehodlá čekat na výsledky tohoto šetření a rozhodl se opatřit si protizbraň v podobě vlastní reklamní firmy. Jak vidět, rivalita mezi oběma dřívějšími blízkými spojenci nadále sílí, Apple očividně nehodlá spoléhat na služby, které by byly nějak spojené s Googlem (ačkoli Google tvrdí, že hodlá iPhone podporovat i nadále).

Už loni na podzim Apple koupil firmu Placebase, jež by mohla nahradit mapy Googlu a teď zřejmě bude následovat další podobný krok.

Trh mobilní reklamy v poslední době prudce roste s tím, jak přibývá aplikací pro nejpoužívanější mobilní platformy, to samozřejmě platí zejména pro iPhone OS, ovšem docela slibně se rozbíhá také Android. Jeho aplikační obchod Android Market sice nadále dost zaostává za App Store, ale též již nabízí tisíce titulů.

A soupeření obou mobilních platforem nejspíš dále zesílí po úterním uvedení telefonu Nexus One, který by měl Google sám prodávat (vzhledem k časovému posunu nebyly v době vzniku tohoto článku ještě dostupné bližší podrobnosti).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: