Apple drží skoro 4 % mobilního trhu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple drží skoro 4 % mobilního trhu

7. prosince 2011, 00.00 | Poslední týdny přinesly hrst analytických údajů kolem jednotlivých mobilních platforem. Zatímco Android svůj podíl za poslední rok zdvojnásobil, iOS klesá.

Podle odhadů společnosti Gartner za třetí čtvrtletí letošního roku, klesl podíl zařízení s iOS na trhu všech mobilních telefonů na 3,9 %. Přitom loni činil 4,6 %. Apple měl za třetí čtvrtletí prodat více než 17 milionů přístrojů.

O mnoho veselejší není ani situace mezi smartphony. Zde má ovocnářská firma z Cupertina aktuálně podíl 15 %, což znamená pokles o 1,6 % proti stejnému období loni. Apple sice prodal za poslední čtvrtletí o 3,8 milionu telefonů více, ale konkurenti prodávali ještě rychleji.

Čísla za Českou a Slovenskou republiku už tradičně nejsou známa (Apple je neuvádí a analytické společnosti se na takto malé trhy příliš nezaměřují). Nicméně v rámci východní Evropy (bez Ruska) má Apple mezi smartphony s bezmála 200 tisíci prodanými přístroji za třetí čtvrtletí podíl 6,5 %. V rámci všech mobilních telefonů pak jde o 1,1 %.

Proč Apple klesá

Přes neustálý pokles podílu na trhu se na prvním nebo druhém místě ve všech kategoriích stále drží tradiční Nokia, kterou střídá Samsung. Pokud jde o jednotlivé operační systémy, prim hraje Android s více než plovičním podílem na trhu. O druhé a třetí místo se přetahuje Symbian a právě iOS.

Pokud si kladete otázku, co stojí za raketovým růstem Androidu, odpověď je nejspíš jednoduchá. Zatímco Apple je stále producentem jednoho, a ještě poměrně drahého, telefonu (byť s uvedením iPhone 4S zůstaly poprvé v prodeji hned dvě starší verze iPhone 4 a 3Gs), přístrojů využívajících Android jsou na trhu stovky a jejich ceny začínají už na 3000 Kč s DPH. Takový telefon je samozřejmě pomalý, s méně kvalitním displejem a bez některých funkcí, ale přesto si najde nemalou skupinu zákazníků. Pro nás je ovšem jen dobře, že Apple místo honby za podílem na trhu, stále tvoří vyladěné produkty, které se dají dobře používat. A pochopitelně si za ně také nechá dobře zaplatit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: