Apple drží skoro 4 % mobilního trhu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Apple drží skoro 4 % mobilního trhu

7. prosince 2011, 00.00 | Poslední týdny přinesly hrst analytických údajů kolem jednotlivých mobilních platforem. Zatímco Android svůj podíl za poslední rok zdvojnásobil, iOS klesá.

Podle odhadů společnosti Gartner za třetí čtvrtletí letošního roku, klesl podíl zařízení s iOS na trhu všech mobilních telefonů na 3,9 %. Přitom loni činil 4,6 %. Apple měl za třetí čtvrtletí prodat více než 17 milionů přístrojů.

O mnoho veselejší není ani situace mezi smartphony. Zde má ovocnářská firma z Cupertina aktuálně podíl 15 %, což znamená pokles o 1,6 % proti stejnému období loni. Apple sice prodal za poslední čtvrtletí o 3,8 milionu telefonů více, ale konkurenti prodávali ještě rychleji.

Čísla za Českou a Slovenskou republiku už tradičně nejsou známa (Apple je neuvádí a analytické společnosti se na takto malé trhy příliš nezaměřují). Nicméně v rámci východní Evropy (bez Ruska) má Apple mezi smartphony s bezmála 200 tisíci prodanými přístroji za třetí čtvrtletí podíl 6,5 %. V rámci všech mobilních telefonů pak jde o 1,1 %.

Proč Apple klesá

Přes neustálý pokles podílu na trhu se na prvním nebo druhém místě ve všech kategoriích stále drží tradiční Nokia, kterou střídá Samsung. Pokud jde o jednotlivé operační systémy, prim hraje Android s více než plovičním podílem na trhu. O druhé a třetí místo se přetahuje Symbian a právě iOS.

Pokud si kladete otázku, co stojí za raketovým růstem Androidu, odpověď je nejspíš jednoduchá. Zatímco Apple je stále producentem jednoho, a ještě poměrně drahého, telefonu (byť s uvedením iPhone 4S zůstaly poprvé v prodeji hned dvě starší verze iPhone 4 a 3Gs), přístrojů využívajících Android jsou na trhu stovky a jejich ceny začínají už na 3000 Kč s DPH. Takový telefon je samozřejmě pomalý, s méně kvalitním displejem a bez některých funkcí, ale přesto si najde nemalou skupinu zákazníků. Pro nás je ovšem jen dobře, že Apple místo honby za podílem na trhu, stále tvoří vyladěné produkty, které se dají dobře používat. A pochopitelně si za ně také nechá dobře zaplatit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

iFoon

Autor: MrMysak Muž

Založeno: 07.12.2011, 23:11
Odpovědí: 0

A da se s nim i volat. Pokud Vam neumre baterka nez vymackate cislo.

Odpovědět na příspěvek

RE: iFoon

Autor: Jirka Muž

Založeno: 12.12.2011, 07:18

Anebo vam nevypadne signal..

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iFoon

Autor: Tomas Muž

Založeno: 12.12.2011, 10:04

Ale no tak, ani s jednim problem nemam, aktualne iPhone 4S... Ani nikdo jiny koho znam v okoli tento problem nema.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: iFoon

Autor: MrMysak Muž

Založeno: 13.12.2011, 09:41

Samozrejmne to bylo mineno jako sarkazmus, ale ze zacina Apple ujizdet vlak jako kdysi u pocitacu po prvnim docasnem odchodu Jobse je fakt.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: iFoon

Autor: JKr Muž

Založeno: 14.12.2011, 22:29

Ale no tak... Tady pořád někdo nechápe že Apple nechce být chrličem jakéhokoliv zařizení za cenu vysokého podílu na trhu a malého výdělku. To že se mu povedlo změnit svět mobilů a dostat se tak procenty výše je logické. Po adaptaci konkurence se jen začíná usazovat ve své jediné kategorii a v té je stále na výši, a je smad logické že si výkonný smartfon nebude kupovat každý ale vetšina kupuje průměr či podprůměr. Tam ale Apple nemíři.

Odpovědět na příspěvek

to nic neznamená

Autor: RD Muž

Založeno: 13.12.2011, 16:38
Odpovědí: 0

a dá se to očekávat, že díky ceně a tím že se tratar od Samgungu v něčem vyrovnal IPh. Co vážně nechápu, je to množství uživatelů Shitbyanu. Soukromě mám IP4, služebně N E52 právě se zmíněným OS. IP4 slouží funguje, Nokia E52 je koncentrovaný mobilní prů er. Pokud jej 1x týdně nerestartuji může přestat zvonit a vibrovat, každý tak 20. příchozí hovor okamžitě po příjmu vypne, případně restartuje telefon. Někdy se telefon zasekne, některé funkce reagují až třeba po 5 vteřinách. No nic mohl bych tu kňučet ještě dlouho. Nevím, jak může mít toto mobilní neštěstí jménem Symbian tolik uživatelů ...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: