App Store nabízí již 20 000 aplikací - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

App Store nabízí již 20 000 aplikací

13. února 2009, 06.00 | Počet softwarových titulů obchodu App Store překonal hranici 20 tisíc.

Explozivní růst počtu aplikací na webovém obchodu App Store Applu, nabízejícím aplikace pro iPhone a iPod touch, zatím stále pokračuje, dokonce exponenciálním tempem, tento týden už překročil hranici 20 000. Překonání nové meze však tentokrát neohlásil Apple, ale vyplývá ze sledovacích statistik pořizovaných serverem Apptism.

03mm12022009f.jpg

Přitom hranice 15 000 aplikací obchod dosáhl v polovině ledna, tedy před necelým měsícem, zatímco 10 000 softwarových titulů Apple ohlásil 5. prosince. Jak ukazuje tenhle diagram, to skutečně odpovídá exponenciální křivce, při spuštění před sedmi měsíci obchod obsahoval jen několik stovek aplikací, nyní však počet prudce stoupá.

Apptism ovšem nemůže znát počty jednotlivých stažení aplikací, lze ale předpokládat, že vzrostl úměrně počtu nabízených titulů (při překonání hranice 15 000 aplikací činil počet jednotlivých stažení 500 milionů).

02mm12022009f.jpg

Podle některých analytiků právě App Store přispěl k úspěchu iPhonu a iPodu touch na trhu, protože konkurenční platformy zatím nemají odpovídající nabídku aplikací, jež by dovolila jejich přístroje natolik personalizovat, to je však značně diskutabilní tvrzení, navíc většina ostatních významných mobilních platforem již spustila obdobné webové obchody s aplikacemi anebo je chystá.

A pochopitelně zde pořád zůstává otázka, zda je skutečně tak důležité samotné množství aplikací (takováto čísla se ovšem hezky vyjímají v médiích a dobře poslouží marketingu), které jen málo vypovídá o jejich kvalitě (i když v tak ohromném počtu by se snad mělo objevit alespoň pár kvalitních titulů, jde však o to, jak je najít).

Prudký růst App Store nejspíš také přispívá k růstu příjmů Applu, ale to záleží na tom, jak velký počet stažení aplikací tvoří bezplatné tituly a kolik si zákazníci stáhli placených programů (z jejichž ceny si Apple bere 30 procent). Na provoz obchodu to nepochybně stačí, avšak pouze cupertinští účetní znají výši případných zisků.

Rozhodně bude zajímavé sledovat další vývoj App Store, jak dlouho ještě tento růstový trend vydrží (exponenciální růst je už z principu dlouhodobě neudržitelný) a kam vůbec se aplikační obchod Applu vydá dále.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

opravdu?

Autor: http://hledamte_najdute Muž

Založeno: 13.02.2009, 10:37
Odpovědí: 0

Počkal bych na oficiální oznámení Apple. Můj odhad překonání hranice 20 000 aplikací je pátek večer nebo sobota ráno.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Počkal bych na oficiální oznámení Apple. Můj odhad překonání hranice 20 000 aplikací je pátek večer nebo sobota ráno.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: