Airfoil Speakers Touch přijímá na iPhonu zvukové proudy z počítačů - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Airfoil Speakers Touch přijímá na iPhonu zvukové proudy z počítačů

20. dubna 2009, 04.00 | Rogue Amoeba vydala aplikaci pro iPhone, jež dovoluje přijímat zvukové proudy aplikace Airfoil z Maců a PC.

Už delší dobu firma Rogue Amoeba nabízí aplikaci Airfoil, jež umožňuje z Macu či PC vysílat přes WiFi připojení zvukové proudy do různých jiných zařízení - do AirPortů Express, na Apple TV či na jiné počítače, takto lze přesměrovat prakticky libovolný zvukový výstup. (Tenhle článek popisuje Airfoil 3.2 a zde najdete informace k verzi 3. Dnes již Airfoil pro Mac existuje ve verzi 3.3, Airfoil pro Windows dosáhl verze 2.7.0.)

V pátek Rogue Amoeba navíc uvolnila Airfoil Speakers Touch, doplňkovou aplikaci pro iPhone a iPod touch, která zajišťuje, že zvukové proudy vysílané programem Airfoil bude možné přijímat na těchto přístrojích (jeho nejnovější verze obsahují příslušnou podporu).

01mm20042009f.jpg

Airfoil z Macu či z PC bezeztrátově přenáší stereofonní zvuk, ten se dá současně vysílat do více zařízení, v takovém případě aplikace zajistí synchronizaci přehrávání na všech přijímačích.

V Airfoil Speakers Touch je možné nastavit, zda pro příjem přenášeného zvuku bude třeba zadat heslo, lze v ní zadat název, pod nímž se přístroj zobrazí v seznamu přijímačů aplikace Airfoil a dále se dají vypnout ukazatele hlasitosti (implicitně se při přehrávání zvukového proudu na displeji budou zobrazovat ukazatele hlasitosti v jednotlivých frekvenčních pásmech - levelmetry - což je sice efektní, ale přispívá to k vybíjení baterie).

Aplikace Airfoil je komerční software, jak verze pro Mac, tak verze pro Windows stojí 25 USD (lze si však stáhnout zkušební verze, jež zašumí všechna vysílání delší než 10 minut, ty v plné verze změní zakoupení licenčního klíče). Ale Aplikace Airfoil Speakers Touch se dodává zdarma, dá se stáhnout z obchodu App Store, vyžaduje firmware 2.1 nebo vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

"zvukové proudy"

Autor: Peter Macik Muž

Založeno: 20.04.2009, 10:58
Odpovědí: 0

V prvom rade, Vase clanky citam rad. Avsak, dovolim si jednu malu poznamku - "zvukové proudy" sa mi zda, ze znie trosku zvlastne... V slovencine a v cestine je skor tendencia slovo "stream" neprekladat.

Odpovědět na příspěvek

RE:

Autor: Joudaxx Muž

Založeno: 21.04.2009, 14:11

Ano, jazyk pana Krále se pozná, aniž bych se podíval na jméno autora u článku. Viz. "rozrůzněné ceny" a "zvukové proudy". Posílá to úroveň můjmacu hodně nízko. "Proudy" je vysloveně důsledek doslovného překladu z nějakého zahraničního článku, který autor slepě opapouškoval. Dávám známku 5

Odpovědět na příspěvek

vynikajuce

Autor: erik Muž

Založeno: 20.04.2009, 14:57
Odpovědí: 0

skoda len, ze nemoze bezat na pozadi a iphone by sa dal zaroven pouzivat ako ovladac pomocou remote app.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: