Adobe předvedla chystané nové vlastnosti svých aplikací - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Adobe předvedla chystané nové vlastnosti svých aplikací

11. dubna 2011, 00.00 | Adobe ukázala připravovaný nástroj tvorby interaktivních prvků v InDesignu, který se pravděpodobně objeví v jeho příští verzi. A dále předvedla nový stabilizační filtr Warp Stabilizer pro budoucí verzi After Effects.

Adobe na svém webu minulý týden zveřejnila videa ukazující připravované nové funkce jejích aplikací, dvě z nich se zřejmě dostanou do příštích verzí programů InDesign a After Effects. Nepochybně budou dostupné jak pod Windows, tak pod Mac OS X a vzhledem k tomu, že aplikace Adobe stále patří k nejpoužívanějším nástrojům tvorby obsahu, zasluhují si zmínku:

Příští verze InDesignu bude zřejmě zahrnovat funkce pro tvorbu interaktivního obsahu

Adobe InDesign sice již nyní poskytuje docela rozsáhlé možnosti elektronického publikování, ale jeho příští verze (pravděpodobně označená „CS6“) asi půjde ještě dál a dovolí přímo v této aplikaci vytvářet další interaktivní prvky. Jak si všiml web DigitalArts, na webu Adobe se objevilo video, v němž Colin Fleming z vývojového týmu InDesignu předvádí nové nástroje běžící v InDesignu.

Už teď se pro elektronické verze některých časopisů, jako je například Wired, využívají nástroje Adobe, konkrétně aplikace the Interactive Overlay Creator (dosud se nacházející ve stádiu beta verze). To sice zatím je samostatná aplikace pro prostředí AIR, ale Adobe již loni v létě slíbila, že nakonec bude integrována do InDesignu a k tomu nyní zjevně spěje. V InDesignu se objevil nový panel Overlay Creator, umožňující vytvářet a přidávat k publikaci takové prvky jako ovladatelné video, obrazové prezentace, panoramatické snímky a webový obsah.

Zatím ovšem jde pouze o „technologický náhled“, takže Adobe nemusí přesněji sdělit, kdy bude nový panel dostupný v ostré verzi, lze ovšem předpokládat, že příští verze InDesignu by už mohla tyto funkce zahrnovat.

Trend k větší podpoře elektronických publikací je naprosto zřejmý (souvisí to do značné míry s šířením tabletů, zejména iPadu), dá se proto očekávat, že se i DTP programy budou rozvíjet tímto směrem. Teoreticky by tak nakonec mohlo být možné vytvářet elektronické verze časopisů a jiných publikací obohacené o interaktivní a multimediální prvky přímo v InDesignu bez dalších nástrojů.

After Effects dostane nový stabilizační filtr

Adobe minulý týden zveřejnila řadu videoukázek předvádějících připravované nové funkce jejích aplikací, pro After Effects takto nabídla letný předběžný pohled na nový efekt stabilizace videa (opět na to upozornil web DigitalArts).

Nový filtr Warp Stabilizer v daném videu předvádí produktový manažer After Effects Steve Forde, filtr umožňuje stabilizaci obrazu bez předchozího ručního vybírání sledovacích bodů. Pro oblasti, jež chybí na konci sledu snímků, dokáže tento filtr zvětšit obraz, aby je ořízl, anebo takové oblasti zrekonstruuje z dat ostatních snímků. A dále Warp Stabilizer umí odstraňovat pohybem generované artefakty.

Opět se jedná o „technologický náhled“ bez bližšího určení data provozního nasazení, ale i v tomto případě se dá čekat, že by nový stabilizátor mohla zahrnovat již příští verze After Effects.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: