Adaptér z Mini DisplayPortu na HDMI se začíná prodávat - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Adaptér z Mini DisplayPortu na HDMI se začíná prodávat

3. dubna 2009, 05.00 | Americký prodejce kabeláže Monoprice.com zahajuje dodávání již dříve ohlášeného adaptéru z Mini DisplayPortu na HDMI.

Už v únoru oznámil americký internetový prodejce nejrůznější kabeláže Monoprice.com, že v březnu spustí dodávky adaptéru umožňujícího připojit zařízení s HDMI vstupem na Mini DisplayPort.

Bude tak například možné napojit nové MacBooky a MacBooky Pro, vybavené pouze tímto zobrazovacím rozhraním (totéž platí pro inovované iMacy, modernizovaný Mac mini a nové Macy Pro poskytují současně i DVI výstup), k plochým velkoformátovým televizorům, jež prakticky všechny nabízejí právě rozhraní HDMI.

03mm03042009f.jpg

Monoprice.com sice sliboval prodej tohoto adaptéru již od poloviny března, ale to nestihl, nyní udává, že jeho dodávky začnou ode dneška, slibovaná cena 14,25 USD zůstala zachována. (Monoprice.com také prodává adaptéry z Mini DisplayPortu na DVI a na VGA, za 15, respektive 19 USD, ty už má na skladu. Stejné adaptéry sice dodává i Apple, ale ten za ně chce po 29 USD.)

A server Gizmodo již tento adaptér dostal k otestování. Zjistil, že dělá přesně to, co má, Mac s Mini DisplayPortem připojí k monitoru nebo k televizoru s HDMI vstupem.

Je však třeba dát si pozor na dvě věci. Za prvé, budete-li chtít přehrávat obsah s ochranou HDCP (tedy nejspíš filmy v HD rozlišení na příslušných médiích anebo z iTunes), musí připojená zobrazovací periférie HDCP podporovat (většina použitelných televizorů takovou podporu má, avšak v případě levnějších či starších monitorů s rozhraním HDMI tomu tak vždy být nemusí, v takovém případě se chráněný obsah odmítne přehrávat), adaptér tuhle ochranu samozřejmě neodstraní.

A za druhé adaptér nezajistí přenos zvuku z nových Maců. Zde je však na vině Apple, ačkoli jak rozhraní HDMI, tak DisplayPort ve svých specifikacích zahrnují vedle přenosu videa též přenos zvuku, Apple do svého Mini DisplayPortu zvukový výstup prostě neimplementoval, takže třeba do televizoru napojeného na MacBook bude nutné zvuk přivést samostatným kabelem (adaptér samotný umí do HDMI přivést zvuk z Mini DisplayPortu, pokud tam ovšem vůbec bude).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: