3x – Tool Force Software - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

3x – Tool Force Software

Forever Save

17. června 2010, 00.00 | Firma Tool Force Software má ve svém portfoliu pouze tři aplikace. Jednou je nástroj DVD Snap 2, který poslouží uživatelům k tvorbě screenů z videí, o kterém se také zmíním. A především Forever Save a Forever Save Lite, které usnadňují život s ukládáním rozpracovaných dokumentů.

ForeverSave a ForeverSave Lite už jsou podstatně propracovanější aplikace, které zvýší bezpečnost i produktivitu při práci.

ForeverSave
stránky výrobce/ke stažení
14.95 USD

ForeverSave je důvodem, proč se produktům firmy Tool Force Software věnuji. Je totiž velmi užitečný nástroj, zvyšující produktivitu práce a také bezpečnost při práci s dokumenty.


Hlavním úkolem je zajistit uživateli vždy uložený soubor s aktuálními daty. ForeverSave jednoduše zajistí uložení souboru i když od něho odejdete v rozpracovaném stavu, a tak zálohuje vaši práci. Výhodou je zde především ukládání všech otevřených dokumentů z asociovaných (uživatelem nastavených) aplikací. Taková činnost by zabrala více času. Nastavit lze i ukládání dokumentů při ukončení aplikace, před vypnutím počítače atd.


Ovšem aplikace jde ještě dál.

Backup – funkce zálohování verzí dokumentu. U nastavení ukládání lze určit maximální počet verzí souboru a také maximální velikost souboru, který bude ukládán. To je důležité hlavně u aplikací, ve kterých se zpracovávají i velké dokumenty. Vytvářejí se tak krom samotného pravidelného ukládání i další zálohy souboru a jeho verzí. Vše je ukládáno do databáze aplikace. ForeverSave umožňuje díky tomu verze dokumentů procházet a obnovovat je na jedno kliknutí.


Propracovaný asistent pro nastavení způsobu ukládání, který obsahuje i nastavení pro backup, ulehčí práci s definováním pravidel. Mezi pravidla patří také časový interval ukládání v rozsahu 20 sekund až 10 hodin, a způsob ukládání uložení+záloha, pouze uložení či pouze záloha. nastavit lze také mazání verzí v backups každý den, týden či měsíc a nebo při ukončení aplikace ForeverSave.

Přímo při prohlížení záloh souborů lze využít prohlížení v QuickLook stejně jako to umožňuje Finder. Také lze určit chování ForeverSave při vypnutí aplikace či počítače a jedním kliknutím uložit a zálohovat všechny otevřené dokumenty.


Databázi se zálohami souborů lze dál sdílet a umožnit i práci dalších uživatelů na dokumentech. Dále lze nastavit důležité klávesové zkratky a "hotkeys".

ForeverSave není kompatibilní s některými aplikacemi. Backup neprobíhá například v aplikacích FinalCut Pro, iWeb, Coda, Open Office (Neo Office kompatibilní je), Corel Painter. Automatické ukládání a backup nefunguje s Adobe Flash CS4, Gimp a ArchiCAD.


ForeverSave není laciná aplikace, ale cenu obhájí svými schopnostmi. Je skvělým doplňkem TimeMachine (který standardně zálohuje každou hodinu), při pádu aplikace či nechtěném ukončení díky krátkému intervalu ukládání/zálohování.Výrobce umožňuje bezplatné vyzkoušení na celých 30 dní. Verze pro OS X Snow Leopard je 64 bitová.


Pokud nevyužijete všechny funkce ForeverSave a postačí vám prosté automatické ukládání otevřených souborů, můžete ještě zkusit ForeverSaveLite, která je zdarma.

ForeverSave Lite
stránky výrobce/ke stažení
freeware

ForeverSave je nabízen také v ořezané verzi. Tedy nutno podotknout, že opravdu ve velmi ořezané. Ze všech vlastností zde zůstala pouze základní funkce ukládání dokumentů z aplikací (prostá automatizovaná náhrada cmd+S/Apple+S). Vše ostatní naleznete pouze ve verzi plné. Tuto funkci plní samozřejmě velmi dobře. Ovládání je jednoduché. Zvolíte v panelu ForeverSave Lite aplikaci a nastavíte pomocí průvodce v několika krocích pravidla ukládání. Vše už je pak automaticky prováděno bez dalšího zásahu uživatele. Namapování klávesových zkratek pro zapnutí/vypnutí ForeverSave, zobrazení Control Center a uložení všech otevřených dokumentů je umožněno i v Lite verzi.Aplikace je plně kompatibilní s OS X Leopard i OS X Snow Leopard a běží na Intel i PPC strojích.

DVD Snap 2
stránky výrobce/ke stažení
12.95 USD

Aplikace DVD Snap 2 slouží k zachycování snímků a sérií snímků z Apple DVD Player. Umožňuje tak získat fotografie z DVD disků ve vysokém rozlišení (maximálním rozlišení videa). Vstupními formáty jsou videa, která lze přehrát v Apple DVD Player, tedy DVD disky a složky VIDEO_TS.

Výstupními formáty jsou obvyklé PDF, TIFF (s možností nastavení komprese), PNG a JPEG, dalšími JPEG-2000, GIF, BMP. Volit lze kam se budou snímky ukládat a pod jakým jménem, včetně číslování snímků pro lepší orientaci při práci s nimi.


Ovládání je jednoduché. V preferencích se nastaví požadovaný druh snímání, prodleva mezi jednotlivými snímky, výstupní formát fotografií, jeho jméno a cílový adresář. DVD Snap 2 umí spustit Apple DVD Player a zahájit snímání. Po ukončení snímání lze snímky prohlédnout v galerii, kterou program nabízí a následně vybrané snímky exportovat. Snímek zde, krom exportu, lze pouze oříznout a zkontrolovat.

Bohužel jsou schopnosti DVD Snap 2 velmi omezené. Prvním je možnost snímat pouze DVD disky a VIDEO_TS složky, které lze přehrát v Apple DVD Player. Nespolupracuje s dalšími přehrávači. Nasnímané fotografie nelze exportovat jako sreeny (sada snímků z časosběrného snímání v jednou obrazu, sloužící k rychlému náhledu scén filmu), které se používají u náhledů videí, ale pouze jako samostatné snímky. K jejich složení do jedné fotografie by bylo nutno přizvat na pomoc grafický editor. Navíc export lze provést jen v nasnímané originální velikosti videa. Také zde nelze získat časový kód v obraze, což využití ještě ztěžuje.

DVD Snap 2 nenabízí za třináct dolarů moc muziky, i když to málo, co umí, dělá dobře. V demovezi se musíte smířit především s ošklivými vodoznaky v otiscích.

Aplikace je plně kompatibilní s OS X Leopard i OS X Snow Leopard, dokonce lze získat verzi pro OS X Tiger a běží na Intel i PPC strojích.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: