Sleva 98,5%? Jen u Apple !! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Sleva 98,5%? Jen u Apple !!

26. května 2000, 00.00 | Čeho se tak razantní sleva týká, i to se dozvíte ve slíbeném pokračování článku z úterý.

A když jsme už čtenáře nalákali (blíže viz ZDE), pustíme se do té slevy hned na úvod. Nemusíme prý Stevovi Jobsovi věřit, ale podle statistických údajů je šedou eminencí světového Internetu, číslem jedna mezi platformami pro tvorbu Webowských aplikací software WebObjects. Na mysli máme samozřejmě aplikace rozsáhlé a náročné, povětšinou ze sféry e-commerce. Kompletní softwarový balík, ve kterém podle Jobse probíhá tvorba webovských aplikací desetkrát rychleji, než v čemkoli jiném na světě, stál doposud 50.000 USD, a od Apple si jej za tuto cenu pro své WWW projekty pořídily 3.000 zákazníků. A jsou mezi nimi jména, jako AT&T, SONY, AAA, Mercedes, British Telecom, Disney, Nissan, Toyota, GE Capital, na WebObjects je postavena on-line registrace proguktů Adobe, stejně jako mega projekt informačního webu Berlína, www.berlin.de. A samozřejmě, stránky Apple.
Těším se na první aplikace v tuzemsku, protože pozor, nová cena vyráží dech - 699 USD, to už je nějaká sleva, co k tomu více říci. A pozor, žádné platformní boje, WebObjects běží na MacOS X server, ale i na Windows 2000, Solarisu, HP-UX a brzy bude za stejnou cenu k dispozici i v Javě. Webdesignéři, startujte své stroje!

Dalším velkým tématem probíhající konference je bezesporu multimediální technologie QuickTime a nová internetová strategie Apple. QuickTime 4 je dnes opravdový multimediální gigant. S desítkami implementovaných formátů zkrátka otevře téměř všechno, třeba Photshopový obrázek ve vrstvách, Flash 3, a brzy i Flash 4 a snad i krabičku olejovek. Technologie QuickTime 4 zavedla živý internetový streaming, přesně v duchu (nebo spíš jako předznamenání) velké Jobsovy internetové ofenzívy. Všude kam se podíváme, je okolo Apple v poslední době vidět (mimo jiné) výrazný, nápaditý a hlavně úspěšný marketing. Co udělali u Apple, když už měli streamované video? Přece s velkou slávou (a třeba i někdy s větší, než by si zasloužila realita, proč si to nepřiznat) rozjeli streamované kanály televizních stanic, implantované přímo do prohlížeče. Prohlížeč QuickTime si zatím stáhlo 36.000.000 lidí, s dalšími zdroji to bude dohromady tak kolem 50.000.000 uživatelů. Ve skutečnosti, říká Jobs, ztratí Apple brzy přehled. Posuďte, QT je na novém CD Brittney Spears (12 mil ks), a takových titulů přibývá přes 10 denně. Ale nejen, že už najdete CD s QT a Toy Story 2 v kdejaké krabici s vločkami (opravdu), ale QT na druhé straně třeba i v nově chystaných digitálních kamerách od Kodaku. Kodak QuickTime licencoval, takže jeho přístroje budou moci rovnou ukládat v meziplatformním formátu QuickTime.

A aby toho nebylo málo, vyprofiloval se postupně a nenápadně web Apple v zřejmě jednoho z největších poskytovatelů multimediální zábavy vůbec. Přímo na stránkách Apple najdete desítky filmových trailerů (ty nejlepší na základě exkluzivních smluv JEN zde), videoklipy pop i rock, odkazy na koncerty a je toho každý týden pořádná dávka - cokoliv od Magic Johnsona po živý koncert Yoko Ono ze Sydney. Koneckonců, něco si těch 10.000.000 unikátních návštěvníků týdně na Apple.com prohlédnout musí, že. Jen klip k filmu Lord of the Rings si za poslední měsíce stáhlo 12 milionů lidí, a z toho 7 milionů v té naprosto super verzi, která má kolem 30MB. To znamená, že jen na Lordech protočili návštěvníci Apple webu kolem 200 terabajtů. Takový objem už něco požaduje, a tak si můžete všimnout, že datové soubory jdou vždy ze serverů firmy Akamai, se kterou má Apple smlouvu o celosvětovém pokrytí.

Když to sečteme a podtrhneme, uvidíme, odkud se berou ta čísla o obratech, ziscích a ceně akcií. Apple propojuje prodej svých počítačů s rostoucím počtem dalších aktivit, které k němu přitahují další a další uživatele, nehledě na platformu, na které zrovna pracují - a to mi připadá, jako jeden z největších gólů, které se Jobsovi povedly.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: