Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Začínáme s

Soubor, jméno, URL, jak se to rýmuje...

25. února 2010, 00.00 | V Mac OS X 10.6 se programátoři Apple rozhodli zavést nový, plně konsistentní systém odkazů na objekty na disku. Ačkoli by v zásadě bylo možné na to navrhnout novou třídu nebo služby připojit k třídě NSString, obě řešení by nesla poměrně podstatné nevýhody; proto byly nové služby "naroubovány" na třídu NSURL.

 

 

 

Kde jsou má data? V NSCache!

2. února 2010, 00.00 | Na dnešek jsme si pak nechali nový kontejner, určený právě pro ukládání dočasných objektů, jež podporují protokol NSDiscardableContent – třídu NSCache.

 

 

 

Kde jsou má data?

19. ledna 2010, 00.00 | Používání cache – dočasné paměti – je samozřejmě prastarý programátorský trik. Programujeme tak všichni už léta a léta; Irbis to ale usnadňuje pomocí nových tříd a služeb; na ty se podíváme právě dnes.

 

 

 

Irbis a Foundation Kit

8. prosince 2009, 00.00 | Nyní postoupíme o kousek dál a ukážeme si, co je nového v knihovně základních tříd, ve Foundation Kitu.

 

 

 

Bloky jsou i v AppKitu

13. října 2009, 00.00 | Předminule jsme si vysvětlili, co to bloky jsou a jak se používají; minule jsme si ukázali nejdůležitější z nových „blokových“ služeb, s nimiž se setkáme ve Foundation Kitu, a dnes sérii zakončíme tím, že si ukážeme nové „blokové“ služby v aplikačních knihovnách.

 

 

 

Jak na střih hudby v GarageBandu?

24. září 2009, 00.00 | Už jste určitě někdy řešili problém jak rozdělit mp3, či jiný hudební soubor, na více částí. Já jsem si tím také prošel a po pokusech s audacity, QTPro a jiných různých aplikací jsem si řekl “ten zatracenej GarageBand to určitě umí taky!”, načež jsem se vydal zkoumat tuto činnost v GarageBandu. Ne, nepřišel jsem na vše sám, mám tu výhodu, že znám www.google.com a umim trochu anglicky.

 

 

 

iCollage

20. srpna 2009, 00.00 | Nejste grafik? Nemáte grafické cítění či si prostě na grafická díla netroufáte? Možná vám při tvorbě přání, pozvánek či kalendářů pomůže aplikace iCollage.

 

 

 

Popis grafického rozhraní Mac OS X.

9. června 2009, 00.00 | Tento článek je zaměřen především na úplné začátečníky a velmi zjednodušeně popisuje jednotlivé prvky v grafickém rozhraní Mac OS X, které standardně vidíme po spuštění systému.

 

 

 

RSS sem, RSS tam, co já s nimi udělám?

25. května 2009, 00.00 | Odběry RSS kanálů nabízí dnes prakticky každý server a pro ty, kdo čerpají většinu informací z internetu, se jejich využívání rovná nutnosti. Nehledě na to, že kromě přehlednosti, které RSS čtečky nabízí, nám odběry poskytují rapidní úsporu času. Odběr lze provádět pomocí internetových prohlížečů, těm ale tento článek věnován není. My se zaměříme právě na programové RSS čtečky.

 

 

 

Tip: Kde je co na klávesnici?

12. května 2009, 00.00 | Mac OS X nabízí možnost psaní speciálních a málo obvyklých znaků pomocí klávesových zkratek. Uživatel nemusí spouštět žádnou speciální aplikaci či komplikovaně odněkud znaky kopírovat. Stačí znát klávesové zkratky. Kde je najdete?

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: