Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Začínáme s

Nastal čas na kakao - Málem bychom zapomněli: NSAutoreleasePool

30. března 2005, 00.00 | Pokud bychom chtěli dodržet pořadí, v němž jsme se o třídách Foundation Kitu zmínili v úvodním přehledovém článku (a to bychom měli, aby bylo snadné se v nich orientovat), neměli jsme začínat kontejnerovými třídami NS(Mutable)Array, ale třídou NSAutoreleasePool, v níž (spolu s některými službami třídy NSObject) je skryto celé kouzlo poloautomatického garbage collectoru firmy NeXT – pardon, firmy Apple .

 

 

 

Nastal čas na kakao - Trocha magie, aneb distribuované objekty

22. března 2005, 00.00 | Dnes nám v přehledu konkrétních tříd Foundation Kitu vyšel čas na skutečnou lahůdku: přeskočíme-li totiž velmi zřídka užívané zámky NS...Lock, je na řadě třída NSConnection (a třídy, jež s ní spolupracují) – budeme se tedy zabývat distribuovanými objekty.

 

 

 

iCal a Address Book - tipy a triky pro dva kancelářské tahouny

16. března 2005, 00.00 | Ačkoliv o iCalu a Address Booku toho již bylo napsáno hodně, stále se objevují nové tipy a triky a nové možnosti využití těchto dvou kancelářských aplikací. Proto se jim budeme věnovat i dnes a zaměříme se především na alarmy v iCalu, vytváření podskupin v Seznamu Adres a sdílení kalendářů na internetu.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Archivace objektů

10. března 2005, 00.00 | Minule jsme se seznámili s objekty třídy NSData a řekli jsme si, že se velmi často užívají pro ukládání a representaci obsahu obecných souborů. To je pravda; existuje ale ještě druhý typ využití těchto objektů, který je – alespoň u složitějších aplikací – velmi častý, a to je archivace a dearchivace objektů.

 

 

 

Krok za krokem - sdílení internetu v Mac OS X

7. března 2005, 00.00 | Poslední dobou se často dostávám do situace, kdy je pohromadě více uživatelů se svými přenosnými počítači, ale jenom jeden má aktivní připojení na internet a potřebuje jej zpřístupnit i ostatním. A Mac OS X je naštěstí navržen tak, aby dokázal sdílet internet během pár okamžiků a je jedno, zda dalšími počítači v síti budou Macy či PC. Jak toho dosáhnout a jaká úskalí toto řešení přináší si povíme v dnešním článku.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Čísla, binární data a další...

3. března 2005, 00.00 | Dnes budeme pokračovat v podrobnějším přehledu tříd Foundation Kitu: po kontejnerech, jimiž jsme začali, a třídách NS(Mutable)String, kterým jsme se věnovali minule, jsou dnes na řadě – v pořadí, v němž jsme se s třídami zběžně seznámili v úvodním článku věnovaném Foundation Kitu – třídy NSValue a NSNumber, jež slouží pro representaci standardních typů "neobjektového" jazyka C v objektovém prostředí.

 

 

 

Úvod do správy paměti v OS X a jak zjistit, kolik paměti dokoupit pro váš systém

28. února 2005, 00.00 | Víte jak funguje správa paměti v Mac OS X? Chcete se více dozvědět o pojmech jako virtuální paměť a swapování? Tomuto tématu se budeme věnovat v dnešním článku a navíc si povíme, jak zjistit, kolik paměti přidat do vašeho stroje pro optimální výkon.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Textové řetězce: NS(Mutable)String

25. února 2005, 00.00 | Minule jsme si začali ukazovat, jak se pracuje s konkrétními objekty z knihovny Foundation Kit – seznámili jsme se především s beztypovými kontejnery NS(Mutable)Array, NS(Mutable/Counted)Set a NS(Mutable)Dictionary. Dnes se podíváme blíže na snad nejpoužívanější třídu vůbec – na třídu NS(Mutable)String.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Třídy Foundation Kitu (2)

9. února 2005, 00.00 | Minule jsme si ukázali přehled všech tříd Foundation Kitu a stručně jsme probrali účel a základní využití většiny z nich. Nyní se soustředíme jen na ty nejčastěji využívané; zato se na ně podíváme podrobněji a ukážeme si i zcela konkrétní příklady použití.

 

 

 

GPRS - Bluetooth - Mac OS X: Internetové připojení vašeho jablečného společníka

7. února 2005, 00.00 | Vzhledem k tomu, že se v diskuzi na “MujMac.cz” stále opakují dotazy ohledně nastavení připojení GPRS s Mac OSX a doposud žádný z článků nepojal tuto problematiku v úplnosti, případně alespoň tak, aby se z nastíněného dalo logicky vyvodit dodatečné, rozhodl jsem se názorným příkladem napomoci všem, kteří ještě zbytečně tápou.

 

 

 

Strana výpisu

... 16

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: