Jak na vlastní muziku v GarageBandu (pro hudební laiky) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Jak na vlastní muziku v GarageBandu (pro hudební laiky)

15. prosince 2009, 00.00 | Kolikrát se nám stalo, že máme super video, ale nemáme k němu muziku. Nebo si nemůžeme dovolit kvůli autorským právům dát do klipu již složenou muziku. Ukažme si, jak vytvořit vlastní skladbu.

Ano, ani já nejsem takový hudebník abych si složil či dokonce zkomponoval muziku na pozadí k vlastnímu videu. Jenže k čemu by nám byl náš intuitivní Apple, když by nám s takovou malou drobností neuměl pomoci? Všichni máme na Applu nainstalovaný Garadge band, což je základní program pro práci s muzikou. No ale my nejsme hudebníci, můžete namítnout. GaradgeBand je i právě pro takové uživatele, co si nejsou jistí svými hudebními možnostmi.

Spusťte GaradgeBand a vyberte Loop muziku. V následujícím okně uvidíte napravo všechny možné zvuky z Vaší knihovny. Ujistěte se, že máte zakliklé dvě notičky na horní části okna a nyní začneme vybírat jednotlivé části naší virtuální skupiny.

Klikněte například na Jazz. V dolní části okna vidíte všechny možné jazzové skladby. Ještě vyberte piano. To nám udělá vlastně složený dotaz a výsledek dole jsou skladby jen odpovídající tipu Jazz a současně piano.

Klikem v dolní části se Vám spustí daná muzika. Vyberte jednu, co vám nejvíce lahodí, a přetažením ji potáhněte do prostřední části okna.

Nyní vsuvka pro nehudebníky. Snažte se vybírat muziku se stejným Tempem a stejně naladěnou „Key“. Když toto dodržíte, budou Vaše skladby znít v podstatě vždy správně a ne falešně.

Dále nahoře klikneme na RESET výběru a jdeme odzačátku, Jazz a nyní Bass. Teď si můžeme spustit mezerníkem námi již vybrané nástroje a jen zkoušet v pravé části vybírat basy, které by se nám líbily. Až jsme s výběrem spokojeni, tak zase potáhněme nástroj do prostřední části okna. Tento postup lze opakovat, dokud nebudeme spokojeni s výsledným zvukem.

Takto lze generovat jak muziku na pozadí Vašeho videa, tak vyzvánění muziky do telefonu. Fantazii se meze nekladou.

Máte foťák a několik zajímavých fotek, či dokonce celou sekvenci fotek, a rádi by jste z nich udělali krátké video. No i na toto je MacOS X nachystaný.

I v tomto návodu nebudeme potřebovat nic víc než náš Mac OS X a v něm QuickTime. Spusťte Quicktime a hned v prvním menu pod File je Open image Sequence. Nyní najděte adresář, kde máte uložené obrázky. Vyberte první obrázek a potvrďte jej kliknutím na Open.

V následujícím okně musíte vybrat, kolik obrázků se má naskládat do jedné sekundy, či naopak jak dlouho má být zobrazený každý obrázek. V případě, že se chcete dobrat skoro plynulého filmu, musíte zvolit číslo podobné 24 obrázkům za sekundu.

No a nyní máte video hotové. Stačí vybrat, jak jej uložit, či poslat emailem a jste hotovi.

Dnešní fotoaparáty umí dělat automaticky fotky v různých časových intervalech. Zkuste si foťák namířit jen tak z okna a nechat jej celý den fotit každých 10 sekund jeden snímek. Pak jej dejte do zrychlené sekvence a uvidíte, budete-li mít štěstí a trošku oblačnou oblohu, jaké krásné pohyby vytváří mraky.

Rád zveřejním nejlepší sekvence na našem webu, proto neváhejte a podělte se o své zkušenosti a umělecké výtvory.

Pokud se chcete dozvědět více či shlédnout videonávod k výše zmíněnému postupu, nebo se podívat na víc jak 50 dalších videonávodů k produktům Apple, navštivte nás na stránkách jaknaapple.info.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

GARADGE BAND

Autor: karaho Muž

Založeno: 15.12.2009, 16:18
Odpovědí: 0

Není to třeba GARAGEBAND ?

Odpovědět na příspěvek

RE: GARADGE BAND

Autor: Pavel Muž

Založeno: 15.12.2009, 17:14

trochu trapna chyba, pry garaDge band, co to znamena to garadge? zni to jak gorazde :D

Odpovědět na příspěvek

No

Autor: PVa Muž

Založeno: 15.12.2009, 22:03
Odpovědí: 0

No tak s takhle debilnima clankama ze bysme ten mujmack od novyho roku zrusili ne? Jeste ze tu je dostatek kvalitnich alternativ...

Odpovědět na příspěvek

Trochu trapna reakce

Autor: Pawel Muž

Založeno: 16.12.2009, 05:39
Odpovědí: 0

Prilis povyku pro 1 preklep.
A clanek je urcen pro zacatecniky. Me nikdy nenapadlo si hrat s GarageBand a tak je navod pro me inspirujici a uzitecny. Diky za nej. Jen vice!

Odpovědět na příspěvek

překlep

Autor: PetrG5 Muž

Založeno: 19.12.2009, 16:31
Odpovědí: 0

Překlep se stane, podle Parinsona nejspíše v titulku, za to bych autora nevěšel. Ale psát o GarageBandu pro totální začátečníky a nezmínit se o funkci Garage Band Magic, kterou se dá vytvořit perfektně znějící muzika i s totální absencí hudebního sluchu, to chyba určitě je a svědčí o tom, že autor píše o něčem co nezná.
Dále je nesmyslné dělat slideshow pomocí Quick Time, když lepší aparát na to má iPhoto. Popsaná funkces QuickTime by se spíš hodila pro tvorbu animovaných filmů.

Odpovědět na příspěvek

RE: překlep

Autor: Karel Muž

Založeno: 19.12.2009, 22:49

Zdravím,
1. za překlep se omlouvám.
2. ano pro začátečníky to je pravda, ale zde je to vytržené z kontextu. Na sém webu mam i další návody a ty tvoří nějaký celek.

Beru to jako vítku k mé práci a rozhodně se toto již nezopakuje. Do budoucna se zamyslím jaké návody pouštět na MujMac, tak aby dávaly smysl, i když budou presentovány jenotlivě.

Karel

Odpovědět na příspěvek

Jak znovu nainstalovat

Autor: az Muž

Založeno: 13.03.2010, 16:27
Odpovědí: 0

Ahoj nevíte někdo jak znovu naistaluju garage band když sem ho vymazal

Odpovědět na příspěvek

RE: Jak znovu nainstalovat

Autor: Sellweek Muž

Založeno: 05.04.2010, 23:00

K počítaču si dostal 2 príručky: Everything Mac a Everything else. V everything else máš 2 DVD: OSX install DVD a applications install DVD. Na tom applications ho máš

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: