VMware Fusion 1.1 - další dílek do skládačky s názvem virtualizace - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Software

VMware Fusion 1.1 - další dílek do skládačky s názvem virtualizace

15. listopadu 2007, 12.00 | Začínat článek tím, že na Intel Macích můžete provozovat Windows je asi zbytečné a bezpředmětné. Všichni to víme a to, co potřebujeme vědět, je jaké řešení z nabízených možností je nejlepší. Vedle často zmiňovaných Parallels existují i další možnosti, jak dostal Windows prostředí do OS X. Konkurenční řešení nese název VMware Fusion 1.1.

Produkt na testování nám dodala společnost Cables and Simms, spol. s r.o., provozovatel obchodu maczone.cz, kde si VMware můžete pořídit za 1760,- Kč bez DPH.

Zatímco Boot Camp (zdarma s Leopardem) umožňuje provozovat na Macu Windows přímo (uživatel může mít spuštěn Mac OS X nebo Windows), tzv virtualizační řešení dovolují provozovat Mac OS X i Windows (nebo Linux) souběžně. To je jednou z hlavních výhod virtualizace a do této kategorie patří i VMware Fusion, který si dnes představíme.



VMware Fusion podporuje více než 60 operačních systémů, přičemž řadu z nich si můžete stáhnout v předinstalované podobě přímo z webu, jiné je nutné instalovat. Do druhé kategorie spadají i Windows XP, které jsem pro tento test použil.

Po prvním spuštění programu jste vyzváni k výběru systému, který chcete instalovat. Fusion je dopředu připraven na různé varianty a při volbě Windows vám rovnou umožní zadat sériové číslo, jméno uživatele a velikost pevného disku. Samotná instalace Windows XP je nakonec jednodušší, než když tento OS instalujete na klasickém PC. Za několik desítek minut máte Windows XP nainstalované a celé prostředí vidíte v samostatném okně v rámci Mac OS X.

Po chvíli práce s Fusion zjistíte první rozdíl oproti Parallels (srovnání těchto dvou programů se v článku neubráním). VMware Fusion totiž podporuje obě jádra procesoru, tudíž při náročnějších operacích bude Fusion reagovat rychleji, než Parallels. Samotná technologie virtualizace je u Fusion velice dobře řešena a i výše uvedený fakt mi dává za pravdu. Fusion vám na stejné hardwarové konfiguraci dá lepší uživatelskou odezvu, než Parallels. Zatímco po zapnutí Parallels ihned pocítíte větší zátěž počítače, Fusion pracuje lépe a odezva je lepší (Testováno na MacBook C2D 2GHz, 2GB ram). Fusion má dobře vyřešenou podporu více spuštěných operačních systému najednou a je schopen sdílet RAM mezi prostředími. Totéž je vidět i pokud nechat třeba Windows na pozadí a nevypnete je. V takovém okamžiku nedochází ke znatelnému zpomalení.



Stejně jako u Parallels, po instalaci operačního systému je nutné spustit instalaci tzv. VMware tools, což je sada doplňků, které jsou po spuštění instalovány do systému a vylepšují uživatelský zážitek. Ten se projevuje tak, že můžete přetahovat soubory mezi Mac OS X a Windows, přenášet obsah schránky, můžete snadný přechod myší mezi oběma prostředími a podobně. Nutno podotknout, že i Parallels nabízí podobné řešení.

VMware Fusion vám umožní použít již nainstalovaná Widnows pomocí Boot Campu (tedy celou parition vyhrazenou pro Windows), což je ideální, pokud máte jednu licenci Windows XP a např. hry chcete řešit přes Boot Camp, zatímco klasickou kancelářskou práci raději souběžně v Mac OS X (stejnou funkci mají i Parallels). Pokud jste si navíc pořídili Parallels a chcete přesedla na Fusion, můžete překonvertovat OS z Parallels pro Fusion (není to zcela triviální záležitost, ale jde to).



Pokud se zaměříme na samotnou práci s Fusion, nebudete mít problém do Windows instalovat klasické aplikace, používat internet a stejně bezproblémově funguje i komunikace s USB zařízeními. Přímo z Windows tak můžete synchronizovat mobilní telefon, tisknout na tiskárně či pálit DVD. Sdílení dat lze řešit pomocí Drag and Drop, tedy přetáhnutím souborů z plochy OS X na plochu Windows, nebo přes sdílení dat přímo ve Windows (zvolené složky z Mac OS X se objeví jako sdílené složky ve Windows).

Práci v prostředí Mac OS X vylepšují dvě funkce. První z nich je "Take Snapshot/Revert to Snapshot", která vám umožní uložit stav systému a následně se k němu vrátit. Funguje zcela stejně jako u textového dokumentu. Když kliknete na Take Snapshot, přesný stav systému se uloží, vy pak můžete třeba nainstalovat libovolný program a testovat jej. Pokud se objeví nějaký problém, nebo se prostě nechcete zabývat odinstalováním, zvolíte volbu Revert to Snapshot a celé Windows se vrátí "v čase zpět" a k uloženému stavu.



Druhou příjemnou funkcí je vedle volby Full Screen, tedy práce s Windows přes celou obrazovku (ideální v kombinaci se Spaces v Leopardu!) i tlačítko Unity, které odstraní plochu na pozadí a okna z Windows můžete používat přímo v Mac OS X - oceníte, pokud používáte ve Windows pouze jednu aplikaci. V docku se vám následně zobrazí Windows aplikace pro jednodušší přepínání. I tuto funkci naleznete v Parallels.



3D

Častou otázkou u virtualizace je podpora 3D, aktuální verze Fusion 1.1 nabízí podporu DirectX 9, čímž se podpora her rozšiřuje. Papírově se ale v tomto směru jeví Parallels jako lepší řešení, neboť současný seznam podporovaných her je delší. Verze Fusion 1.1 byla vypuštěna 12.11.2007 a tak na webu zatím není žádný seznam informující uživatele o podporovaných hrách a spíše se čeká na první ohlasy hráčů. Navíc na mém testovaném stroji je podpora 3D vypnuta kvůli integrované grafické kartě GMA 950. Nechám tedy na čtenářích a jejich reakcích v diskuzi pod článkem, aby uvedli, jakou mají zkušenost s hraním ve virtualizačním prostředí a jaké hry jsou ve Fusion/Parallels podporovány. Nutno ovšem podotknout, že pro seriozní hraní je bezpochyby nejlepší použít Boot Camp a využít hardware počítače naplno, Fusion či Parallels se hodí spíše pro starší či méně náročné hry.



Závěr

VMware Fusion mohu jako řešení virtualizace v prostředí Mac OS X vřele doporučit. V průběhu čtyř týdnů testování nedošlo k žádným komplikacím a program se choval stabilně a především rychle. Oproti Parallels, což je také kvalitní řešení a navíc známější, nabízí Fusion lepší odezvu a rychlejší práci. Na druhou stranu pro hráče může být zajímavější širší podpora her, kde má Parallels náskok. VMware Fusion je také nabízen za nižší cenu v případě přechodu z konkurenčního řešení (např. Parallels), nebo při použití ve školství. Pokud jsou hry mimo váš zájem, nebo je provozujete v Boot Campu, nemáte pravděpodobně jediný důvod, proč neinvestovat do VMware Fusion.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Je to pravda

Autor: MiroR Muž

Založeno: 15.11.2007, 13:00
Odpovědí: 0

Dva mesiace som používal Parallels, keď som prešiel na MAC a teraz mám dva mesiace Fusion. Rozdiel je badateľný a nielen vo využívaní dvoch jadier, ale ak Windows nemá svoju partíciu (boot camp), je znateľne pomalšia aj komunikácia so súborom s obrazom disku pri parallels a teda všetko trvá akosi dlhšie pri čítaní alebo zapisovaní na disk. Pri Fusion to bolo rýchlejšie, ale aj tak som prešiel na Boot CAmp a spúšťam cez Fusion - to je asi najrýchlejšia alternatíva, teda okrem samotného bootovania cez Boot camp.

Odpovědět na příspěvek

RE: Je to pravda

Autor: Pavel Kout Muž

Založeno: 15.11.2007, 15:32

Opravdu? O VMware Fusion toho poslední dobou slýchávám stále víc dobrého a na Parallels 2.5 (neupgradoval jsem na trojku) mě nejvíc štve, jak sdílení konektivity téměř zablokuje procesy v Safari apod. Myslím, že do VMF teď navíc přidali možnost importu virtuálního stroje s nainstalovanými, nakonfigurovanými a aktivovanými Windows, že ano? Docela mě to láká.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Je to pravda

Autor: Radek Hulán Muž

Založeno: 15.11.2007, 18:38

On VMware přišel s virtualizací v roce 1999, zatímco uspěchaný Parallels je nováček...

VMware je řádově stabilnější prostředí, používá totiž pro virtualizaci hardwarové instrukce Intel Core 2 Duo / Quad procesoru, není to v žádném případě emulace, ale nativní běh, a umožňuje tak například spouštět i x64 hostované aplikace na x86 (32bitovém) systému. Rovněž případný pád hostovaného OS (ať už je to Windows XP, Ubuntu Linux, BSD, Solaris či třeba mírně upravený OS X) neohrozí nikdy mateřský OS.

Z článku: "Oproti Parallels, což je také kvalitní řešení a navíc známější" -- tato věta je absolutní nesmysl, možná pro pár uživatelů OS X, ale zatímco celosvětově je VMware pojem pro jeho ESX server, Parallels je opravdu nic.

Dělal jsem i nějaké testy na VMware 5.5 a zpomalení oproti nativnímu běhu bylo cca 2-3%, nic:
http://radekhulan.c
z/item/top-software-vmwar
e-workstation-5-5

A VMware Workstation 6 je na tom ještě lépe:
http://radekhulan
.cz/item/vmware-workstati
on-6-virtualni-zazrak


Jinak virtualizace je samozřejmě úžasná věc, dříve měl člověk pracovní stanici s Windows, jeden server s Linuxem, druhý se Solarisem, dnes na quadcore procesoru to šlape vše na jednom stroji a doslova to letí.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Je to pravda

Autor: Pavel Kout Muž

Založeno: 15.11.2007, 21:54

Díky Radku, ale mě zajímaly praktické zkušenosti s porovnáním PD a VM na Mac OS X. Jak to funguje jinde, to je mi úplně putna, což jistě pochopíš.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Je to pravda

Autor: Radek Hulán Muž

Založeno: 15.11.2007, 22:38

VMware běží na Windows (deset let), OS X (2 roky), Linuxu, atd., a tipoval bych si, že všude používá +/- stejnou technologii, je to identický Intel procesor a Intel chipset. Proto je povídání pro Windows relevantní i pro OS X.

Pokud mohu soudit podle Windows verzí VMware a Parallels, tak VMware je technicky mnohem pokročilejší. Parallels například stále nepodporuje (pokud se nepletu, 3.0 na Windows není, jen 2.x) x64 hostované stroje a jeho "podpora" pro Vanderpool je pouze papírová.

Rovněž výkon Parallels byl na Windows mizerný, zatímco OS ve VMware běžel na 97-98% rychlosti nativního běhu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Je to pravda

Autor: Pavel Kout Muž

Založeno: 15.11.2007, 22:53

Pokud se nemýlím, ony virtualizační instrukce obsahují až nové procesory a chipsety Intelu, ne?

Výkon Parallels až tak dokonale posoudit neumím — používám Paralles a Windows XP jen jako relativně drahý launcher pro IE (kdyby ti redmondští experti uměli udělat korektní browser, nepotřeboval bych ani to), jinak nemám nejmenší potřebu na Windows cokoliv dělat. Akorát registruji, že při spouštění virtuálního stroje a načítání webových stránek si citelně usurpuje konektivitu, která je mu sdílena systémem. Proto mě zajímá, jestli se v tomto ohledu chová VM lépe?

Ale když se už takhle bavíme — hrozí nějaká možnost nákazy Windows bez antiviru, když mám firewall u providera, další na vlastním routeru (AirPort Express), a systémové v Leopardu i Windows? Součástí PD byla instalace AV-řešení, ale po půl roce to vyexpirovalo a kupovat AV mi připadá docela úchylné. Používám jen IE pro testování na localhost a mnou používaném externím serveru.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Je to pravda

Autor: Radek Hulán Muž

Založeno: 16.11.2007, 00:31

Virtualizační instrukce jsou tu asi 2 roky, předtím se virtualizace dělala mnohem složitěji, hypervisor musel "projít" kód programu a upravovat jej, a to nebylo 100% stabilní, teď ano.

Používám VMware stabilně každý den (vývoj na Windows Vista, server, z důvodu kompatibility, na virtualizovaném Linux, případně Solarisu), a s výkonem jsem po všech stránkách spokojen. Tím myslím přístup na disk, reakce na myš/klávesnici, a síťové rozhraní. Viz můj test, 98% výkonu pod VMware oproti 100% na nativním stroji, to je skvělé.

Takto to vypadá: http://radekhulan.cz/img/
vmware6/vmware6-full.jpg



Na Windows je VMware Server dostupný zdarma, Fusion bude určitě jako trial také, ne? Vyzkoušej to, VMware je na virtualizaci gigant, věřím, že i na OS X udělali parádní produkt.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Je to pravda

Autor: blob Muž

Založeno: 16.11.2007, 09:39

stejne jste blb vazeny pane

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Je to pravda

Autor: Lukáš Kuča Muž

Založeno: 16.11.2007, 13:40

Tak to bylo trochu zbytečné, ne?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Je to pravda

Autor: Petr Mára Muž

Založeno: 16.11.2007, 08:14

Pokud větu "Oproti Parallels, což je také kvalitní řešení a navíc známější" vztáhnete na uživatele OS X, tak to absolutní nesmysl není. Parallels mají v OS X delší historii, VMware přišel se svým řešením později (pro Mac, o kterém ten článek je) a řada uživatelů poznala nejdříve Parallales.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Je to pravda

Autor: Radek Hulán Muž

Založeno: 15.11.2007, 18:45

Ještě poznámka, nevím jak na PC od Apple (Mac Book Pro), ale na PC od HP či Dellu je potřeba v BIOSu (či EFI) povolit virtualizační instrukce procesoru (Vanderpool), až poté je VMware umí používat.

Implicitn
bývá Vanderpool zakázaný, na notebooku se virtualizace moc nepředpokládá (pomalý pevný disk).

Odpovědět na příspěvek

RE: Je to pravda

Autor: janyka Muž

Založeno: 15.11.2007, 20:06

Presne takto to mam aj ja
Je to zatial asi nalepsia varianta
Bootcamp s Fusion
skoda ze este tienovanie nie je dotiahnute..ale som uplne spokojny...

Odpovědět na příspěvek

RE: Je to pravda

Autor: Petr_W Muž

Založeno: 15.11.2007, 20:56

Parallels (nyní 3.0) používám skoro rok, po "dětských" potížích se celkem rozběhl do fungujícího stavu (na MBP), ale po upgrade na Leoparda je to hrůza k nevydržení, běží to pomalej naž pomalu, zbrzdí to vše pod únosnou míru. USB periferie se prakticky nechytají. Čekám na update jako na smilování boží, pokud nebude do týdne, sbohem Parallels, vítej Fusion!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Je to pravda

Autor: martin Muž

Založeno: 15.11.2007, 22:06

Pouzival sem parallels. Po prechodu na Leoparda se to neda ... ( zlatej tigr) Přešel sem na VMware. O neco rychlejsi a pro me prijemnejsi.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Je to pravda

Autor: Pavel Kout Muž

Založeno: 15.11.2007, 22:16

Je to stejně přátelské pro nás lamy jako PD? Myslím instalaci a konfiguraci virtuálního stroje.

Ale PD 2.5 (3214) se mi subjektivně zdá na 10.5 (teď už 10.5.1) svižnější než na 10.4.10.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Je to pravda

Autor: Petr_W Muž

Založeno: 25.11.2007, 15:17

Tak dal jsem jim dokonce 10 dnů a pořád nic. Nainstaloval jsem Fusion, přešel jsem pomocí VMware Importeru, nic až tak složitého, i já - laik jsem to zvládnul, vše funguje.

Odpovědět na příspěvek

Qemu resp "kju" :)

Autor: mexi Muž

Založeno: 15.11.2007, 13:07
Odpovědí: 0

qemu umi v podstate to same, je zadarmo a hlavne bezi i na PowerPC strojich :), cozneni vubec na
skodu.

http://www.kj
u-app.org/kju/

dalsi moznost pro beh win32 applikaci je crossover alias wine. Vetsina her a jinych win aplikaci bezi naprosto perfektne, nicmene je naopak jen pro intel.



http://www.
codeweavers.com/products/
cxmac/

Odpovědět na příspěvek

RE: Qemu resp

Autor: Vitt Muž

Založeno: 15.11.2007, 14:28

Ale neni Q nahodou jen emulace?

Odpovědět na příspěvek

RE: Qemu resp

Autor: Pavel Kout Muž

Založeno: 15.11.2007, 15:28

Qemu neběží, ale vleče se pomaleji než šnek. Ani pro spuštění IE kvůli testování webů nebylo použitelné (G5 1.6). S virtualizací na IntelMac se to nedá srovnat v při nejvyšším stádiu opilosti ;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Qemu resp

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 16.11.2007, 10:18

Namiesto Qemu by som volil VirtualBox:
http://www.v
irtualbox.org/

Sice zatial slaba USB podpora na Mac OS X ale je to (podla vsetkeho) vcelku kvalitne riesenie (vzhladom na to, ze je zdarma). Qemu a Q su pomale sneky

Odpovědět na příspěvek

Pochvala

Autor: Petr Muž

Založeno: 15.11.2007, 20:00
Odpovědí: 0

Bravo! Pěkný a potřebný článek.Děkuji.

Odpovědět na příspěvek

článek pěkný

Autor: J.P. Muž

Založeno: 15.11.2007, 22:30
Odpovědí: 0

dobře představuje produkt Fusion.

Ovšem nevím, zda je to dostatečný produkt pro provoz virtualizovaných serverů na HW Apple například v rámci lokálních sítí. VMware má jiné produkty pro PC platformu, (včetně VMware serveru který je zdarma v jednoduché verzi) kde je virtualizace SW i HW řešena dost komplexně.

Provoz Windows na Apple nemusí být pouze úchylka, ale pro některé systémové integrátory by to mohla být zajímavá výzva. Mít možnost běžet více OS, migrovat je na jiný HW za běhu, restartovat služby bez toho aby to uživatelé poznali.. to vše na virtualizovaných serverech s VMware a Windows jde...

Takže mě mrzí, že Apple v Leopardu nedořešil možnost virtualizovat OS a cizí SW tomu taky moc nepřispějí.

Odpovědět na příspěvek

Ziram - RH umi i prekvapit

Autor: juramac Muž

Založeno: 15.11.2007, 23:34
Odpovědí: 0

Ziram - RH umi i mile prekvapit, ve svych prispevcich k tomuto tematu si poprve od doby, co vim o jeho existenci ,odpustil sve obvykle duchaplne invektivy do tabora uzivatelu macintoshu a pomerne slusne zhodnotil VM Ware. To se casto opravdu nevidi. Urcite pocitacum rozumi,vice, nez mnozi z nas a pokud se zacina chovat slusne, pak se clovek i neco zajimaveho dozvi. Jen tak dal pane RH .Ze by jste sel do sebe ? Verim, ze takovy pristup oceni vice lidi, nejenom ja, ktery o viry a zabezpecenim ? Myslite, ze k zabezpeceni macu proti virum , ktere se tam mohou dostat prostrednictvim windu, postaci standartni systemovy firewall ? A nebo i ve virtualizovanych windech doporucujete nejaky z mnoha antiviru ? Viry jsou totiz jednim z nejvetsich duvodu, proc mnozi prechazeji k Macum, Mac je prakticky nezna....Diky za slusnou odpoved , pokud mozno opet nez invektiv...

Odpovědět na příspěvek

RE: Ziram - RH umi i prekvapit

Autor: juramac Muž

Založeno: 15.11.2007, 23:42

Nejak mi vypadl konec vety, takze doplnuji ....." Verim, ze takovy pristup oceni vice lidi, nejenom ja, ktery o virtualoizaci toho moc nevi"....A druha ...." A co si myslite, jak je to s viry a zabezpecenim ".......

Odpovědět na příspěvek

RE: Ziram - RH umi i prekvapit

Autor: Radek Hulán Muž

Založeno: 17.11.2007, 16:31

"A nebo i ve virtualizovanych windech doporucujete nejaky z mnoha antiviru " -- záleží na uživateli. Osobně používám mozek místo antiviru, a poslední vir jsem viděl *na svém PC* někdy v roce 1996.

Osobně nerozumím tomu, proč dnes lidé ještě používají antivirové programy. Jakýkoliv takovýto software je totiž principiálně škodlivým zásahem do operačního systému, kde může způsobit jeho nestabilitu a celkové zpomalení počítače.

Normáln
člověk dnes virus na PC nemůže dostat.

Jednou z hlavních cest přenosu virů byl dříve email. Jenže pokud máte dnes email u téměř libovolného providerova, vir se k vám nemůže dostat, takového emaily jsou mazány hned POP3/IMAP serverem. Neznám významnějšího poskytovatele emailu, který by antivirovou ochranu standardně nenabízel.

Stejná ochrana je nakonec praktikována i proti SPAMu a phishingu, u lepších poskytovatelů emailů je i takováto korespondence rovnou mazána či přesunována do speciální složky, a uživatel se s ní nesetká.

Pokud se tedy viry nešíří emailem, musí si hledat jinou cestu. Například spamovat ICQ účty a zasílat na ně zprávy s odkazem na EXE soubor, spoléhajíce se na hloupost některých uživatelů a špatný návrh ICQ protokolu. Nicméně, zde opět není potřeba antivir, stačí aby uživatel nebyl naprostý idiot, který kliká na cokoliv, co mu přijde pod ruku.

Extrémně riskatní je samozřejmě stahovat různé neznámé soubory a cracky na warézáckých stránkách, hromada těchto webů nenabízí nic jiného než slušnou sbírku trojanů a spyware. Člověk, který si software kupuje, a freeware si stahuje na seriózních webech se virové nákazy opravdu nemusí bát. Osobně jsem opravdu virus na Windows stroji neviděl již 2-3 roky, na desítkách PC, a mám pocit, že tato etapa vývoje je dávno za námi, a viry se vyskutují jen v ústní dutině, když máte chřipku.

Nejdůležit
ější a jedinou opravdu nutnou ochranou počítače tak zůstává firewall. Opět ovšem není nutno jej mít aktivovaný na každém počítači, dnešní připojení do internetu je totiž typicky realizováno routerem, s NATem, a s funkčním firewallem. Na vlastních PC tak nemusí běžet žádné zpomalovací procesy, ať už je to antivir, firewall, antispyware či antispam. Méně procesů = vyšší stabilita a vyšší výkon.

V roce 2007 zjevně stupidní teenageři tvořící viry prohráli a nikoho už nezajímají (kromě osamocené skupinky "security" firem, jejichž existence se stává zcela zbytečnou).


http://
radekhulan.cz/item/ma-dne
s-jeste-vubec-smysl-antiv
irus/category/security

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Ziram - RH umi i prekvapit

Autor: juramac Muž

Založeno: 17.11.2007, 17:05

Diky za vycerpavajici odpoved i za velmi radikalni zmenu Vaseho chovani. Nakonec si Vas mozna zacnu i vazit, protoze vase znalosti v oblasti pocitacu jsou urcite nezanedbatelne a pro spoustu beznych uzivatelu prinosne.Preji Vam i uzivatelum pocitacu macintosh, aby Vam to vydrzelo. Krasny vikend.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Ziram - RH umi i prekvapit

Autor: Pavel Kout Muž

Založeno: 18.11.2007, 03:49

Díky, Radku. Přesně tohle jsem si myslel a potřeboval jsem si to potvrdit.

Odpovědět na příspěvek

Boot Camp a Fusion dohromady?

Autor: Tomas B. Muž

Založeno: 29.11.2007, 11:32
Odpovědí: 0

Chci se zeptat jak to je?
V clanku se pise, ze pro VMware je mozne pouzit soucasnu BootCamp partition.

Rozumim to spravne tak, ze pokud mam odladene WinXP-Pro v BootCamp, tak ty Windows muzu pomoci Fusion pouzivat bez restartu a kdyz budu chtit 100%vykon pro nejakou gamesku, tak primo nabootuju pres BootCamp a pri bezne praci budu ty stejne WinXPpro pouzivat pres Fusion.

Odpovědět na příspěvek

Cez Fusion na MacOS 10.2.8

Autor: jano_s Muž

Založeno: 16.03.2008, 22:34
Odpovědí: 0

Potreboval by som info, ci nebude nejaky problem pri virtualizacii, ked na Leoparde cez Fusion nainstalujem starsi system MacOS 10.2.8 (je to kvoli jednej starsej aplikacii, ktora ma problem uz na Pantherovi)

Odpovědět na příspěvek

HULAN je debil

Autor: Petr FAKOF Muž

Založeno: 20.05.2008, 18:34
Odpovědí: 0

HULAN je debil

Odpovědět na příspěvek

RE: HULAN je debil

Autor: Radek Hulán Muž

Založeno: 13.07.2009, 15:39

S tim souhlasim Radek Hulán je naprosty negramot!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Opravdu? O VMware Fusion toho poslední dobou slýchávám stále víc dobrého a na Parallels 2.5 (neupgradoval jsem na trojku) mě nejvíc štve, jak sdílení konektivity téměř zablokuje procesy v Safari apod. Myslím, že do VMF teď navíc přidali možnost importu virtuálního stroje s nainstalovanými, nakonfigurovanými a aktivovanými Windows, že ano? Docela mě to láká.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: