Opera uvedla revoluční internetový prohlížeč Coast - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůSoftware

Opera uvedla revoluční internetový prohlížeč Coast

10. září 2013, 07.00 | Norská společnost Opera, tvůrce stejnojmenného desktopového a mobilního internetového prohlížeče v průběhu pondělka uvedla nový prohlížeč určený výhradně pro iPad. Jmenuje se Coast, už na první pohled je jiný a sama Opera jej považuje za „internetový prohlížeč, který si váš iPad zaslouží.“

Prohlížeče Opera byly vždy tak trochu jiné. Někdy inovativní, někdy neskutečně hloupé a nefunkční a někdy naopak plné příjemných překvapení. Norská Opera se rozhodně nebojí experimentovat a i když se tržní podíl prohlížeče Opera v oblasti desktopů pohybuje jen těsně nad hranicí jediného procenta, může se pochlubit velmi stabilní uživatelskou základnou. Před pár dny Opera vypustila internetový prohlížeč určený výhradně pro iPad, který je velmi inovativní a zároveň překvapivě dobře funkční.

 

 

Za jménem Coast se skrývá jednoduše designovaná a přehledná aplikace. Hlavní obrazovka obsahuje jen nezbytné minimum informací a po otevření vás uvítá nabídkou doporučených webových stránek (v základu je Google +, Gmail, YouTube, Grooveshark a třeba Digg) a jednoduchým polem pro vyhledávání á la Google. Posunem prstů po obrazovce vlevo nebo vpravo se od doporučených webových stránek přesunete ke zpravodajským serverům, informačním webům (počasí, Google Maps, Wikipedia a další) a zábavě. Seznam doporučených webových stránek je samozřejmě možné upravit.

 

   

 

Samotné otevření webové stránky pak probíhá buď kliknutím a některou z doporučených stránek nebo vyhledáním prostřednictvím vyhledávacího pole. Jakmile do něj začnete psát, bude vám Coast současně jak výsledky vyhledávání na Google, tak i rovnou webové stránky, jejichž adresa odpovídá vepsanému textu.

 

Kromě pole pro vyhledávání a předvolených webů obsahuje Coast v podstatě jen dva další aktivní prvky – uprostřed stránky vespod se jedná o tlačítko v podobě devíti do čtverce uspořádaných čtverečků, v pravém dolním rohu pak o trojici vedle sebe poskládaných obdélníků. Zatímco první zmíněné slouží k návratu na hlavní plochu aplikace Coast, stisknutí druhého vyvolá přehled otevřených webových stránek, z nichž každá se zobrazuje v separátním okně. Tedy žádné záložky ani nic podobného. Kliknutím se okno maximalizuje na celou stránku, přetažením k hornímu okraji obrazovky se pak zavře. Gesta jsou v Coast vůbec velmi využívána.¨

 

   

 

Coast je tím, čím by měl být především, tedy internetovým prohlížečem bez jakéhokoliv doprovodného balastu. Žádné RSS čtečky, emailové klienty, manažery stahování nebo widgety, jednoduše jen procházení internetu hezky přehledně a nic víc. Někomu to možná bude vadit, část majitelů iPadu to ale nejspíš uvítá. Zážitek z procházení internetu prostřednictvím Coast je přeci jen o dost jiný, než ze Safari.

 

Aplikaci můžete stahovat prostřednictvím App Store.

 

 

Už jste internetový prohlížeč Coast vyzkoušeli? Jak vás zaujal? Podělte se s námi o své zkušenosti a názory v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: