Nové softwarové aktualizace Applu pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůSoftware

Nové softwarové aktualizace Applu pro Macy

18. května 2011, 00.00 | Aktualizace Digital Camera RAW Compatibility Update 3.7 přidává podporu pěti dalších fotoaparátů. A dále vyšla aktualizace ProKit 7.0 pro společné komponenty profesionálních aplikací Applu.

Včera Apple vydal dvě nové softwarové aktualizace pro Mac OS X:

Aktualizace Digital Camera RAW Update 3.7 doplňuje podporu pěti fotoaparátů

Profesionální fotografové, ale i náročnější amatéři stále více pracují se snímky ve formátu RAW. Avšak ten se pro jednotlivé fotoaparáty liší, proto software pro práci s RAW fotografiemi vyžaduje průběžné aktualizace doplňující podporu nových typů fotoaparátů.

Apple řeší podporu formátu RAW již na úrovni Mac OS X, což využívají především jeho programy Aperture 3 a iPhoto '11. Pochopitelně i tato podpora vyžaduje průběžné aktualizace přidávající nové typy fotoaparátů, ty se nazývají Digital Camera RAW Update (občas bývá podpora nových typů zahrnuta přímo v nové podverzi Mac OS X).

Včera takto vyšla verze 3.7 aktualizace Digital Camera RAW Update, jež doplnila podporu pěti nových fotoaparátů. (Předchozí verze 3.6 přišla v únoru, tehdy přidala 6 fotoaparátů.)

Konkrétně jde o typy Fujifilm FinePix X100, Nikon D5100, Olympus E-PL2, Olympus XZ-1 a Samsung GX-1S. Nikon a Samsung jsou digitální zrcadlovky (přičemž ta od Samsungu byla uvedena na trh už v roce 2006, takže Apple s její podporou zrovna nespěchal), Olympus E-PL2 patří k fotoaparátům typu Micro 4/3 (s výměnnými objektivy), zbývající dva přístroje jsou kompaktní fotoaparáty.

Seznam všech fotoaparátů, jejichž formáty RAW se nyní podporují pod Mac OS X 10.6 Snow Leopard, najdete v tomto podpůrném dokumentu.

Aktualizace Digital Camera RAW Update 3.7 se nabízí přes Software Update, případně se dá stáhnout z webu Applu (má velikost 6,62 MB), vyžaduje Mac OS X 10.5.8 nebo Mac OS X 10.6.6 či vyšší.

ProKit 7.0 aktualizuje společné komponenty profesionálních aplikací Applu

Včera se též objevila verze 7.0 aktualizace ProKit 7.0. Jak napovídá její název, týká se především profesionálních aplikací Applu, aktualizuje jejich společné komponenty. (Intervaly mezi jednotlivými verzemi téhle aktualizace bývají dost dlouhé, předchozí verze 6.0 vyšla loni v říjnu.)

ProKit 7.0 zasahuje do aplikací Final Cut Pro, Motion, Soundtrack Pro, DVD Studio Pro, iPhoto, Aperture, Final Cut Express, Logic Pro, MainStage, Logic Express a iAd Producer. Řeší jak chyby a problémy společné pro všechny z nich, tak také potíže jednotlivých aplikací.

Ve všech výše vyjmenovaných aplikacích má ProKit 7.0 zlepšit podporu nápovědných bublin typu PopOver a podporu vyhlazování písem. A navíc v nich opravuje chybu, jež způsobovala nechtěnou mezeru mezi menu a podmenu.

V programech Final Cut Pro a Motion by měla zlepšit stabilitu prvku pro výběr barev a rozhraní časového kódu. Dále ProKit 7.0 zlepšuje kompatibilitu při importu dat ze starších verzí Soundtrack Pro, v programech Logic Express a Logic Pro opravuje chybu zobrazování lišty pro procházení zvukových klipů (takzvaného „scrubberu“) a řeší pády aplikace Motion související s AppKitem.

Instalace aktualizace ProKit 7.0 se doporučuje uživatelům všech výše uvedených aplikací, vyžaduje Mac OS X 10.6.6 nebo vyšší. Opět se dá získat přes Software Update, nebo si ji lze stáhnout ručně odtud (jde o 15,7 MB).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: