Netscape 6 noční můrou - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůSoftware

Netscape 6 noční můrou

Netscape 6

23. listopadu 2000, 00.00 | Redakce serveru MujMAC vyhlašuje pátrání po důvodu časté nekompatibility nového Netscape 6 s převážně českými verzemi MacOS. Pomozte v pátrání ...

Netscape 6 vyvolal neobyčejnou vlnu zájmu jak ve světě, tak i u nás. Je to pochopitelné, jde o produkt který je zadarmo, konkuruje zlému Microsoftu a navíc jej provázelo velké a dlouhé očekávání. Přestože je browser oficiálně přístupný veřejnosti pouze několik dní, rojí se problémy. Na PC se uživatelé zaměřují zejména na bug list a srovnávání s MSIE. Na operačním systému MacOS je situace trochu jiná. Velká část uživatelů totiž bojuje se samotnou instalací. Navíc to vypadá, že jde spíš o problém lokalizovaných verzí MacOS, takže podpora ze strany Netscape pokulhává.

Jak jsme již informovali v prvním článku, na naší redakční G3 s českým MacOS 9.02 se nám instalace na první pokus nepodařila. Po dlouhém experimentování se již jednu chvíli zdálo, že se problém vyřešil, nicméně šlo o zdání klamné a v tomto okamžiku nejsme schopni podat pro danou kombinaci 100% návod. Navíc od čtenářů dostáváme desítky dotazů týkajících se nejrůznějších verzi systému či hardweru a jejich kompatibility s Netscape 6. Všichni popisují zhruba stejnou situaci.

Vše začíná jedním ze tři možných způsobů instalace. Jak to tak vypadá, všechny jsou si ve výsledku rovnocenné, takže v tomto asi zádrhel nebude. Po korektní instalaci nadšení rychle opadá, protože Netscape se po spuštění okamžitě opět zavře a to bez jediné hlášky či známého bug reportu.

Naší současnou snahou je předejít unáhleným závěrům a připravit komplexní rozbor situace. Proto jsme se rozhodli vás požádat o spolupráci. Pokud máte jakoukoli, pozitivní či negativní, zkušenost s Netscape 6 pod systémem MacOS, tak nám pošlete . Uveďte konfiguraci počítače, verzi systému a spuštěné skripty (zejména národní podporu). Nezapomeňte samozřejmě připsat, jak se Netscape chová. V redakci se pokusíme připravit tabulku kompatibility, která jistě ušetří mnoho starostí ostatním uživatelům.

Paralelně samozřejmě budeme na všech redakčních počítačích testovat další kombinace a hledat potenciální problémy a jejich řešení. Velice rádi budeme spolupracovat s každým, kdo projeví zájem, protože věříme, že Apple komunita stále drží při sobě a dokáže si poradit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: