Předaprílové novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPolemiky

Předaprílové novinky

29. března 2006, 00.00 | Co se děje nového za mořem? Co Apple chystá na Apríla? Připravili jsme pro vás sumu toho, co se povídá na zahraničních novinkových stránkách a fórech.

Avie Tevanian opouští Apple

Apple potvrdil, že Avie Tevanian, zastávající pozici „Chief Software Technology Officer“, v březnu společnost opustí. Tevanian byl jedním z hlavních návrhářů jádra Mach, na kterém byl založen operační systém společnosti NeXT a následně i Mac OS X.

Adobe CS3 v polovině roku 2007

Ve středu 22. března společnost Adobe oficiálně ohlásila, že příští verzi Creative Suite mají uživatelé očekávat až ve druhé čtvrtině roku 2007. Creative Suite 3 má, kromě integrace s aplikacemi balíku Macromedia Studio, také obsahovat první verze vlajkových produktů Adobe, zkompilované jako Universal Binary. Důvodem pro delší vývojový cyklus má být údajně kompletní přepis rozsáhlých částí jednotlivých programů, zejména pak rychle stárnoucích technologií použitých Photoshopu a Illustratoru.

Steve Jobs prodává 45% svého podílu v Apple

Jobs prodal 45% svých akcií společnosti Apple. Výdělek, $295 milionů čistého, pak údajně použil na zaplacení svých daní.

Apple Computer v. Apple Corps

Podle TimesOnline se Apple Corps chystá jít k soudu se společností Apple Computer. Obě společnosti se už dříve soudily kvůli narušení obchodní známky; kromě finančního vyrovnání musela ještě kalifornská firma přislíbit, že nikdy nebude působit v hudebním průmyslu. Hudební vydavatel Apple Corps, který mimochodem vlastní práva na hudební skupinu Beatles, nedávno obvinil Jobsovu společnost z porušení této dohody – trnem v oku je jim tentokrát iTunes Music Store.

Obří vesmírná reklama na iPod!

Zdá se, že Steve Jobs chystá na 30. výročí založení Apple skutečně megalomanský aprílový žert. Kdesi v rozsáhlé australské poušti Apple vlastní poměrně rozsáhlý pozemek, který Steve Jobs koupil/vyhrál v pokeru zhruba před dvěma lety. Když na tento pozemek  zaměříte Google Earth nebo Google Maps, spatříte zatím nedokončený model bílého iPodu o velikosti 8 fotbalových hřišť. Jedná se o první reklamu viditelnou z vesmíru? Nebo se pod iPodem skrývá baterie nukleárních raket? Když jde o Apple, možné je všechno… Nechme se překvapit :-)

Windows Vista opět odloženy, zaměstnanci Microsoftu volají po změně

Podle prosakujících informací od zaměstnanců Microsoftu prochází společnost vnitřní krizí, jakou ještě nezažila. Programátoři, testeři i designéři volají po personálních změnách ve vedení firmy a reorganizaci vývoje, ale během let vybudovaná masivní a komplexní administrativní struktura se očividně mění jen velmi obtížně. Problémy vyvrcholily v dalším odložení vydání Windows Vista a následně také nových Microsoft Office 2007. Sami autoři nových Windows pak mají, velmi slabě řečeno, pochybnosti o kvalitě vlastního produktu.

„Vista bych si nekoupil ani za cizí peníze. I když, co já o tom vím, vždyť ten systém testují jenom 3 roky,“ prohlásil jeden ze zaměstnanců. Jiný si nepotrpí na eufemismy: „Jediný rozdíl mezi Vista a předchozími verzemi windows (aspoň do NT4/Win 2000) je velikost hromady [cenzura].“ Microsoft oficiálně prohlásil, že zdržení vydání produktů vyplývá ze snahy o vyladění bezpečnosti a stability, ale zdá se, že i se zbytkem systému jsou potíže. Jmenovitě má problémy způsobovat například Windows Media Centre, jak prohlásil jeden ze zaměstnanců.

Ať už je pravda kdekoliv, zdržení Windows Vista způsobilo také posunutí dat vydání dalších produktů, zejména pak vlajkového balíku Microsoft Office, jehož verze 2007 má být vydána současně s novými Windows.

MacBook Pro je nejrychlejší notebook… s Windows XP

Podle testů uvedených na RegHardware.co.uk jsou Windows XP na MacBook Pro poměrně citelně rychlejší než na ostatních noteboocích, vybavených stejným procesorem. Ačkoliv na počítači dosud nefungují 3D ovladače pro Ati Radeon, ve většině testů celkem suveréně poráží ostatní notebooky; světlou výjimkou je zde nový Acer TravelMate, jehož časy jsou s MacBookem obvykle srovnatelné.

Simultální běh Windows a OS X v Leopardu

Podle MacOSXRumors.com Apple plánuje v Leopardu představit podporu pro simultální běh více operačních systému, především Windows XP a Mac OS X. Přepínání mezi prostředími obou systémů by pak mohlo probíhat podobně, jako dnes funguje rychlé přepínání uživatelů. Nakolik je něco podobného pravděpodobné přenechám vašemu posouzení, ale rozhodně by to bylo lepší, než běžný dualboot.

Microsoft dodá WPF pro Mac OS X

Microsoft nedávno oficiálně oznámil, že vytvoří port Windows Presentation Foundation, nového toolkitu pro tvorbu grafických aplikací, i pro Mac OS X. WPF toolkit je zaměřen především na programátory platformy .NET; jeho kompatibilita s Mac OS X by měla značně zjednodušit portování Windows aplikací na tuto platformu.

Zdroje
ThinkSecret.com
LoopRumors.com
macosXrumors.com
AppleInsider.com
MacRumors.com
MacOSRumors.com
PhotoshopNews.com
ForeverGeek.com
digg.com
Slashdot.org
MacAddict.com
Spymac.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: