Tisková konference Apple v Praze - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPočítače

Tisková konference Apple v Praze

G4_MP

7. září 2000, 00.00 | Dnes proběhla tisková konference věnovaná novým produktům Apple v Praze. Na její realizaci se podílela celá řada společností a k vidění bylo několik opravdu zajímavých věciček.

Dnes proběhla tisková konference věnovaná novinkám poslední doby z oblasti počítačů Macintosh. Akce se konala v nových prostorách společnosti MacSource, ale na jejím průběhu se podílela nezvykle bohatá paleta společností. Kromě zástupců MacSource se aktivně účastnili společnosti CDS, Microsoft, Apple Europe, Amos Software a Adobe Systems. Pro zasvěcené fandy Maců nepřinesla tiskovka v podstatě žádné nové informace, ale pro méně zběhlé kolegy novináře šlo jistě o prospěšné opakování. Všechny potěšila opravdu špičková hardwarová výbava, která byla naživo k dispozici. V praxi bylo možné vidět skoro všechny produkty Apple (iMac, iBook, PowerBook G3, G4, G4 MP, G4 Cube, Cinema Displey, Studio Displey).

Cube + Cinema Displey

Technika
IT novináři věnovali největší pozornost několika kouskům G4 Cube. Jsou to úžasné mašinky určené pro střední segment trhu. Pan Lang pozicoval Cube zejména pro kreativce a ty uživatele co vyžadují výkonnost a netrvají na rozšiřitelnosti. I přes sugestivní uspořádání na stole, při kterém vedle Cube stál 22" Cinema displej, nešlo o zapojení těchto dvou zařízení dohromady. Konektory jaksi trochu nesedí. Fotografie Cube najdete ZDE.
Možnost sledovat právě na Cinema displeji DVD Metrix se nenaskytne v ČR příliš často. Zážitek je to opravdu silný, obraz brilantní, jen ten viditelný úhel by mohl být o něco větší. Ono 22" je už opravdu hodně velká plocha i pro špičkový displej. Zato takový Studio displej, který byl také k vidění je pěknou alternativou pro nás, běžné "ne-bohaté" uživatele. Studio displej je ultra plochý monitor s nádherným průhledným krytem. Právě průhledný monitor se stal námětem několika vášnivých kuloárových diskusí. Většina přítomných se klonila k názoru, že po půl roce běžného provozu se nutně musí naplnit prachem, což by jaksi poškodilo jeho působivost. I přes všechny sázky a silná slova ukáže pravdu až praxe.
Dojem udělal i iMac "Snow", tedy sněhově bílý a řádně nadupaný stroječek pro domácí uživatele. Nejen propagační klip je super, ale i počítač samotný je opravdu dobrým řešením pro takzvané "SOHO" nasazení. Tedy pro běžné uživatele s relativním dostatkem prostředků.

G4 MP + Studio Displey

Dual-procesorové dostihy
Hašteření mezi uživateli Maců a PC dříve nebo později končí u porovnávání výkonu nebo v lepším případě rychlosti konkrétních aplikací. Jakékoli srovnávání parametrů nebo čistého výpočetního výkonu procesoru, disku apod. je prakticky nesmyslné, protože operační systémy jsou velmi rozdílné. Smysl má porovnání stejné akce v určité aplikaci, která je k dispozici na obě platformy. Přesně to demonstroval pan Metlička u nové G4ky MP. Na přinesené G4 MP (2x450Mhz) a pamětí doplněnou na 384 MB operační paměti spustil pověstný test v Adobe Photoshopu 5.5. Výsledný čas 1 minuta 13 sekund, který jsme ověřili pomocí stopek na PALM V, je opravdu špičkový a překonává všechny známé rekordy z PC světa. Netvrdím, že rychlejší PC neexistuje, ale prostě o něm zatím nevíme. Uvítáme jakékoli komentáře a případné další výsledky. Více o testu na URL : http://members.xoom.com/powercheck/index.html.

TK

Čísla a zase čísla
I když většina novinářů nevydržela až do konce, právě ke konci došlo na to nejzajímavější z prezentovaných informací. Pan Lang z Apple Europe během několika minut zahrnul přítomné oslnivými výsledky Apple. Nejzajímavější údaj byl, že Apple předpokládá ve střední Evropě prodej zhruba 6.000 kusů počítačů v roce 2000. To zhruba odpovídá neoficiálním odhadům hovořícím o cca 1.000 - 1.500 kusech pro ČR ve stejném období. Další zajímavou informací bylo, že skladové zásoby se pohybují zhruba na úrovni 5 mil. USD což představuje asi 3 hodiny celosvětového prodeje. Tomu říkám skvěle zvládnutá logistika!
Následovala celá řada dalších čísel, která se dají shrnout velice jednoduše. Apple se daří skvěle a bude to pořád lepší a lepší.

Studio Displey

Závěr
Celá akce byla přímo prošpikována optimizmem. Adobe si libuje, že konečně skončil propad prodeje licencí aplikací pro MacOS. Microsoft vesele programuje Office a už to "skoro nepadá". Pan Hasek, majitel společnosti MacSource, se rozhodl otevřít další maloobchodní prodejnu Apple, což je jistě dobrá zpráva. A pánové z CDS si mnou ruce, protože Apple žije a mezi uživateli to vře. Uvidíme, co přinese AppleExpo, které proběhne příští týden v Paříži. Když to všechno dobře dopadne, budeme přímo na místě a vám se dostane on-line zpravodajství.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: