Testy nového 17“ MacBooku Pro - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Počítače

Testy nového 17“ MacBooku Pro

7. května 2010, 00.00 | V rámci recenze provedl Macworld testy výkonnosti a výdrže baterie nové standardní konfigurace 17“ MacBooku Pro, výsledky se hodně podobají hodnotám středního 15“ modelu.

Apple uvedl nové MacBooky Pro na (americký) trh 13. dubna a od té doby se samozřejmě postupně objevují testy a recenze těchto strojů. Testy zkoumající výkon ve skutečných aplikacích přináší především Macworld, o čemž jsme pochopitelně informovali.

Macworld se nejprve pustil do standardních modelů, začal testem základního 15“ modelu, pokračoval výsledky pro oba standardní 13“ MacBooky Pro a nakonec přinesl výkonnostní testy všech 15“ modelů a též testy výdrže baterie těchto notebooků.

Ze standardních konfigurací nových MacBooků Pro tak již zbyl pouze 17“ model a jeho recenzi zahrnující výkonnostní testy a testy výdrže baterie předkládá Macworld nyní, zde se podíváme, k jakým zjištěním dospěl.

Stručná rekapitulace vlastností nového 17“ MacBooku Pro

Nový standardní 17“ model tvoří cenový vrchol základní nabídky profesionálních notebooků Applu (v USA přijde na 2 299 USD). Zevně se přitom tento stroj neliší od svého loňského předchůdce, má stejné hliníkové „unibody“ pouzdro a používá naprosto shodné přípojné porty a rozhraní, totéž platí pro bezdrátové připojení (WiFi 802.11n a Bluetooth 2.1 + EDR).

To mimo jiné znamená, že jako jediný ze současných MacBooků Pro stále nabízí rozhraní ExpressCard/34, poskytující podstatně širší možnosti rozšiřování než zásuvka SD karet ostatních modelů. Stejný je samozřejmě též „skleněný“ trackpad, podsvícená klávesnice a další vlastnosti typické pro nové MacBooky Pro.

Zachován zůstal také 17“ displej o rozlišení 1 920 x 1 200 s LED podsvícením, ve standardní konfiguraci v lesklém provedení (za příplatek 50 USD - v USA – lze ovšem získat jeho matnou verzi). A nezměnila se ani kapacita standardně osazené RAM (4 GB) a pevného disku, stroj stále nese 500GB disk rotující 5 400 otáčkami za minutu.

Uvnitř však došlo k velice podstatné změně, nový 17“ MacBook Pro totiž dostal zcela nový procesor. Zatímco loňský model (prodávaný v USA za 2 499 USD, tedy o 200 USD dráž) používal Intel Core 2 Duo na 2,8 GHz, v novém stroji ho nahradil 2,53GHz procesor Intel Core i5, nový 32nm mobilní Nehalem, stejně jako u 15“ modelů (zatímco 13“ MacBooky Pro si nadále podržely procesory Core 2 Duo).

Změna procesoru si vynutila též změnu grafiky, mobilní Core i5 totiž přímo do sebe integruje grafiku Intel HD, jež sice má nízký příkon, ale nepodává právě oslnivé výkony, proto ji doplňuje samostatná grafika NVIDIA GeForce GT 330M, zatímco loňský model využíval kombinaci integrované grafiky GeForce 9400M (tvořící součást čipové sady MCP79) a samostatné grafiky GeForce GT 9600M.

Oproti loňským strojům se však u nových 15“ a 17“ MacBooků Pro uživatel už nemusí starat o přepínání těchto dvou grafik, nová technologie zajišťuje jejich automatické přepínání sama podle potřeby (aplikace Mac OS X, které používají náročnější grafické vývojové rámce, způsobí, že se zapne samostatná grafika).

Nový 17“ MacBook Pro tak přináší stejné hardwarové novinky jako 15“ modely, jež jsme již popsali v článku o jejich testech, tady proto pouze připomeneme, že procesor Core i5 je sice fyzicky dvoujádrový, ale díky technologii Hyper-Threading dokáže zpracovávat až čtyři programová vlákna současně a zároveň podporuje technologii Turbo Boost dovolující při provozování aplikací neoptimalizovaných pro vícevláknové zpracování přetaktovat aktivní procesorové jádro. A 32nm výrobní proces se postaral o to, že přes vyšší výkon má tento procesor nižší příkon.

Také grafika GeForce GT 330M přináší vyšší výkon a používá 40mn výrobní proces snižující její příkon, Apple proto slibuje, že nové 15“ a 17“ MacBook Pro vydrží na jedno nabití baterie pracovat 8 až 9 hodin (testy výdrže probereme podrobněji níže). A samozřejmě 17“ model stejně jako všechny letošní MacBooky Pro nabízí též inerciální posouvání na trackpadu (po způsobu iPhonu) a jeho rozhraní Mini DisplayPort už podporuje i přenos zvuku (takže třeba k HD televizoru půjde notebook připojit jediným kabelem).

Stroje použité ve srovnávacích testech

Macworld jako vždy podrobil nový 17“ MacBook Pro svým benchmarkovým testům, v nichž ho porovnával s několika jinými Macy. Zde se konkrétně jednalo o dva vyšší letošní 15“ modely MacBooků Pro, o stroje s procesory Core i5 na 2,53 GHz a Core i7 na 2,66 GHz. A přirozeně se srovnával se svým loňským předchůdcem, se 17“ MacBookem Pro osazeným 2,8 GHz procesorem Core 2 Duo (tento stroj Apple představil na loňské konferenci WWDC 2009).

Pohled do srovnávací tabulky technických specifikací nových MacBooků Pro jasně ukazuje, že 17“ model se svým vybavením nejvíce podobá střednímu 15“ modelu (prodávanému za 1 999 USD), shoduje se procesor, kapacita RAM a pevný disk, hlavní rozdíly spočívají v tom, že 17“ stroj používá větší displej a grafiku GeForce GT 330M doplňuje 512 MB RAM (zatímco 2,53GHz 15“ model má jen 256 MB grafické RAM), stejně jako nejvyšší 15“ model (za 2 199 USD), který však navíc používá výkonnější procesor (2,66GHz Core i7).

Výsledky výkonnostních testů

Aby zjistil, jak se toto vybavení projevuje při zpracování skutečných aplikací, užil Macworld na výše popsané stroje své benchmarkové testy Speedmark 6 a jejich výsledky předkládá v podobě diagramu celkových skóre a tabulky výsledků dílčích testů (těch Speedmark zahrnuje celkem 17).

Srovnání letošního a loňského 17“ MacBooku Pro

Nový 17“ stroj sice má procesor taktovaný jen na 2,53 GHz proti 2,8 GHz svého předchůdce, ovšem díky nové výkonnější procesorové architektuře letošní model podal citelně vyšší výkon, jeho celkové skóre v testech Speedmark 6 bylo skoro o 12 procent vyšší (154 bodů proti 138).

Největší rozdíly se pochopitelně projevily v dílčích testech silně využívajících procesor jako je třeba Cinebench, nový 17“ model v něm byl proti svému předchůdci rychlejší o 22 procent a v testu MathematicaMark 7 činil náskok nového stroje dokonce 30 procent. A také import fotografií a tvorba jejich miniatur a náhledů v programu Aperture se zrychlily o 21 procent.

Některé jiné testy, například test Photoshopu, komprese a rozbalování ZIP archívů ve Finderu a export z iMovie, však daly skoro nebo úplně shodné výsledky. To se ovšem mohlo čekat, protože v těchto testech záleží spíše na výkonu disku a ten se nezměnil.

Porovnání nových 17“ a 15“ MacBooků Pro

Jak jsme již zmínili výše, kromě většího displeje a 256 MB dodatečné grafické RAM se svými vlastnostmi 17“ MacBook Pro v podstatě shoduje se středním 15“ modelem, včetně 2,53GHz procesoru Core i5. Sotva proto překvapí, že v testech Speedmark 6 oba stroje předvedly velice podobné výkony – ve více než polovině dílčích testů se jejich časy lišily jen o jednu či dvě sekundy, například v testu Cinebench, v testu Photoshopu, Mathematicy, v importu do iMovie a v testech programů iTunes, iPhoto, Pages a Handbrake.

Největší rozdíl se projevil v testu Compressoru, kde byl 17“ stroj o 19 procent rychlejší než 2,53GHz 15“ model (ten však podával v tomhle testu soustavně nižší výkon, překonal ho dokonce i 2,4 GHz 15” MacBook Pro ve srovnávacím testu 15“ modelů, nelze tak vyloučit nějakou systémovou chybu). Příliš se nelišila ani celková skóre (150 bodů středního 15“ modelu proti 154 bodům 17“ MacBooku Pro).

Avšak nejvyšší výkony v těchto testech předvedl 15” MacBook Pro s 2,66GHz procesorem Core i7, 17“ model překonal poměrně výrazně. Celkové skóre stroje s Core i7 bylo o 5 procent vyšší (161 proti 154 bodům), největší rozdíly se ukázaly v testech Cinebench a MathematicaMark. Ale v testech programů Handbrake, iMovie a iPhoto a při rozbalování ZIP archívů ve Finderu daly oba stroje skoro shodné výsledky (opět důsledek osazení stejným pevným diskem).

Výkon grafiky

Výkon 3D grafiky se měřil pomocí hry Call of Duty 4 a samozřejmě závisel především na užitém grafickém hardwaru. Podle očekávání všechny nové 17“ a 15“ modely dosáhly velice podobných snímkových rychlostí, 17“ MacBook Pro zvládal 68,3 snímku/s, zatímco 2,53GHz 15“ model 69,1 a 2,66GHz 15“ stroj 69,8 snímku/s. Loňský 17“ MacBook Pro proti tomu trochu zaostal s 61,1 snímku/s, rozdíl to však není nijak závratný.

Porovnání se stolním iMacem

Macworld také zkoumá, jak si nové notebooky vedou ve srovnání se stolními modely, nový 17” MacBook Pro proto postavil proti 27“ iMacu s procesorem Core i5 na 2,66GHz, výsledky obou strojů shrnuje samostatná tabulka.

Zde je však třeba připomenout, že zatímco 17“ MacBook Pro používá mobilní verzi Core i5, v iMacu se nabízí stolní verze tohoto procesoru, jež je fyzicky čtyřjádrová, avšak nepodporuje Hyper-Threading, narozdíl od mobilního procesoru (fyzicky dvoujádrového). Oba čipy tak sice mohou zpracovávat až čtyři programová vlákna současně, ale výkon fyzických jader stolního Core i5 je podstatně vyšší (27“ iMac lze osadit též stolním procesorem Core i7, který Hyper-Threading zvládá, takže se bude chovat jako virtuálně osmijádrový).

A dál iMac užívá stolní pevné disky rotující 7 200 otáčkami za minutu, zatímco do MacBooků Pro se standardně nasazují 5 400otáčkové notebookové disky.

V obou případech se ovšem jedná o procesory s architekturou Nehalem a oba podporují technologii Turbo Boost zvyšující taktovací frekvenci aktivních jader, v případě 2,53GHz mobilního procesoru Core i5 se jeho frekvence může zvýšit až na 3,07 GHz, ovšem 2,66GHz stolní procesor Core i5 jde až na 3,2 GHz.

To vše se přirozeně promítlo do výsledků výkonnostních testů, celkové skóre iMacu bylo o 37 procent vyšší (212 bodů proti 154) a také ve všech dílčích testech si iMac vedl lépe, přičemž největší rozdíly se projevily v úlohách závislých hlavně na výkonu procesoru, zejména v testu MathematicaMark 7, kde stolní Mac předčil 17“ notebook o 79 procent. Lepší čísla ovšem pro iMac vyšla též v testech závislých hlavně na disku.

Nový 17“ MacBook Pro tak nadále zaostává za stolními iMacem s Nehalemy, což se však dalo očekávat, protože iMacy narozdíl od notebooků nemusí brát zdaleka takový ohled na příkon hardwarových komponent.

Volitelným vybavením ovšem lze výkon 17“ MacBooku Pro dále zvýšit. Za příplatek 200 USD se nabízí 2,66GHz procesor Core i7 (můžeme předpokládat, že by dával stejné výkony jako nejvyšší 15” model, co ho používá standardně) a jistě by též pomohlo zvětšení kapacity RAM na 8 GB (což ale dovolují všechny nové MacBooky Pro).

K výkonu stolních Maců se zřejmě půjde přiblížit i pomocí rychlejších disků. Za poměrně malý příplatek (50 USD) lze 5 400otáčkový 500GB disk nahradit rychlejším 500GB diskem se 7 200 otáčkami, případně se dá nasadit nemechanický SSD disk, o kapacitě až 512 GB, který však přijde mnohonásobně dráž.

Testy výdrže baterie

Nový 17“ MacBook Pro užívá stejně jako jeho předchůdce nevýměnnou lithium-iontovou baterii, avšak díky novému procesoru a grafice se podle Applu výdrž na jedno nabití prodloužila na 8 až 9 hodin.

Macworld proto provedl také testy výdrže baterie, v nichž zkoumá, jak dlouho notebook dokáže v QuickTime Playeru dokola přehrávat film, zatímco je připojený k WiFi síti. Přehrávání probíhá v celoobrazovkovém režimu s displejem nastaveným na maximální jas. Stroj je tak podroben maximální zátěži, kdy naplno pracují všechny energeticky náročné komponenty.

Naměřené doby výdrže pro testované notebooky se nacházejí v posledním sloupci tabulky výsledků, nový 17“ MacBook Pro vydržel film přehrávat 4 hodiny a 16 minut, tedy asi o 8,5 procenta déle než jeho loňský předchůdce s časem 3 hodiny 56 minut.

Ovšem 15“ MacBooky Pro pracovaly ještě déle, 2,53GHz model se udržel 4 hodiny 29 minut a 2,66GHz 15“ stroj dokonce 4 hodiny 42 minut, to znamená o 5, respektive 10 procent déle než jejich 17“ protějšek (zřejmě důsledek nutnosti podsvěcovat u 17“ modelu větší displej).

Nové MacBooky Pro tak skutečně vydrží na baterii pracovat déle, přestože podávají vyšší výkony. Značné rozdíly mezi výsledky měření Macworldu a údaji Applu plynou z toho, že vycházejí z naprosto odlišných metodik. Zatímco testy výdrže Macworldu notebooky maximálně zatěžují, Apple předpokládá práci s méně náročnými aplikacemi, skutečná výdrž proto bude záviset na tom, jaké úlohy a aplikace se budou na daném stroji provozovat.

Závěrečné zhodnocení

Testy Macworldu přinesly výsledky, jaké se daly očekávat, nový 17“ MacBook Pro proti svému předchůdci za nižší cenu poskytuje znatelně vyšší výkon a o trochu delší výdrž na baterii. Pokud jde o jeho srovnání s 15“ modely, nejvyšší standardní 15“ MacBook Pro s 2,66GHz procesorem Core i7 je o něco málo výkonnější než 17“ stroj, zatímco střední 15“ model podává v podstatě shodné výkony. Patnáctipalcové MacBooky Pro navíc vydrží na baterii ještě o dost déle.

Rozhodování mezi 15“ a 17“ MacBooky Pro tak bude záviset na potřebách konkrétního uživatele, 17“ model zvolí ten, kdo dává přednost většímu displeji, případně požaduje univerzálnější rozhraní ExpressCard/34, jinak se výbava těchto strojů (včetně volitelných doplňků) v zásadě neliší. Naopak skladnější 15“ modely za nižší cenu nabízejí stejný nebo vyšší výkon. Ovšem oproti předchozím strojům s procesory Core 2 Duo představují lepší řešení jak nové 15“, tak 17” MacBooky Pro.

Macworld tak již otestoval všechny standardní modely nových MacBooků Pro, pro tyto stroje se ale nabízí ještě četné volitelné vybavení, přičemž zejména rychlejší disky by mohly jejich výkon dál významně posílit. Macworld očekává, že do konce tohoto týdne obdrží některé volitelné konfigurace nových MacBooků Pro, proto lze předpokládat, že se brzy objeví výsledky jejich testů, o čemž samozřejmě budeme informovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Express 34

Autor: thr Muž

Založeno: 07.05.2010, 08:31
Odpovědí: 0

S tou výhodností slotu Express 34 jsem lehce na rozpacích, napadá mě snad jediný reálný přínos, totiž karta s USB3.0. Co ale jiného? TV karta ano, ale výhoda proti USB funkčně skoro žádná, jen je to méně univerzální. Čtečka karet taky nic moc - CF se do slotu nevejde (narozdíl od staré PCMCIA), takže adaptér trčí ven a navíc je minimálně 2x dražší než nějaký USB v profi rychlém provědení.
Docela mě zajímají postřehy ostatních - jak využíváte tento slot?

Odpovědět na příspěvek

RE: Express 34

Autor: MaG Muž

Založeno: 07.05.2010, 09:48

Express karta ma samozrejme i dalsi vyznam, predevsim v profesionalni sfere, pro kterou je tento stroj urcen. Napriklad dva eSATA porty a pripojeni rychleho disku je velmi vitanym doplnkem/ Hned dalsi vyuziti muze byt 3G modem, ktery tam nezabira misto v USB a snizuje se riziko jeho ulomeni, dale druha sitova karta muze se mnohdy hodi, pokud se napriklad stroj pouziva pro streamovani, nehlede o moznosti vyuziti pripojeni primo pametovych medii z digitalnich kamer primo do 3/4 slotu... tech moznosti co strcit do Express slotu je nepocitane - proste co Vam v notebooku chybi, muzete si doplnit prave diky Express slotu.

Odpovědět na příspěvek

RE: Express 34

Autor: Styx Muž

Založeno: 07.05.2010, 12:15

Ja som kupoval express card na eSata, ale nakoniec využívam 1394b, hlavne kvôli komfortu. Pravda ani 1394b sa rýchlosťou na eSata nechytá.

Odpovědět na příspěvek

RE: Express 34

Autor: Stephen Muž

Založeno: 07.05.2010, 14:41

Nebyt masturbantu s rychlosti kopirovani a moznosti pripojit nektera media rovnou z kamer, slo by rici, ze to fakt k nicemu neni.
Ale alespon jeden model vyrobce to mit musi, neb jsou specializovana zarizeni (lekarske a promyslove merici pristroje atp.) ktere se v USB provedeni ani nedelaji.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Express 34

Autor: Irreversible Muž

Založeno: 10.05.2010, 10:34

Ja zase potřebuju druhý FW řadič, takže ještě že Exprees mám. Jsem masturbant?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Express 34

Autor: thr Muž

Založeno: 10.05.2010, 18:03

Pánové nechte si prosím ty impertinence o chytrácích atd. - původní dotaz jsem dal proto, že mě opravdu zajímá, k čemu prakticky využíváte Express34. Děkuji všem za odpovědi, něco mi bylo jasné, některé náměty ale pro mě byly poučné, třeba ta druhá síťovka pro stream by mě nenapadla, přitom je to reálné.

Takže to asi lze shrnout tak, že minimálně někteří uživatelé Express/34 opravdu využijí a je zbytečné se jakkoli napadat!!!

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Express 34

Autor: ricci Muž

Založeno: 10.05.2010, 19:14

viz muj prispevek nahore.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: Express 34

Autor: thr Muž

Založeno: 10.05.2010, 19:23

Ano, tento příspěvek jsem zaznamenal a taky řadím mezi ty jasně poučné, děkuji :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Express 34

Autor: Stephen Muž

Založeno: 13.05.2010, 12:09

prave ze jste jeden z tec,h co to k necemu potrebuji, ale je jich spousta co tam maji rychlej disk a vsem ukazujou ze je rychlejsi nez vestavenej... ale k cemu uz nevedi

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Express 34

Autor: Stephen Muž

Založeno: 13.05.2010, 12:32

omlouvam se timto vsem potrefenym husam za impertinenci.
Vychlouba
i, by byl asi lepsi nazev pro tu skupinu, co to urcite potrebuje ale presne nevi proc

Odpovědět na příspěvek

vydrz

Autor: Adam Simek Muž

Založeno: 08.05.2010, 08:52
Odpovědí: 0

Nevite nekdo, jak je mozne, ze u vsech novych macu vydrzi na baterii vic silnejsi modely, oproti tem slabsim? Z logiky veci bych spise rekl, ze by to melo byt naopak, ale v tom jejich testu vydrzi silnejsi konfigurace jakekoliv uhlopricky tak o 15minut dele. Zajimave

Odpovědět na příspěvek

RE: vydrz

Autor: ERT Muž

Založeno: 08.05.2010, 09:01

větší baterka a s lepší technologií?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: vydrz

Autor: Adam Simek Muž

Založeno: 09.05.2010, 08:09

No to ne, ja myslim vzdy ve stejne serii..13" 2010 2,4GHz a 13" 2010 2,66GHz maji na Macworldu v testech baterie rozdil asi 20minut ve prospech silnejsiho, a to maji oba procsory P8*00 s 25W TDP..Neni to mozne jejich zpusobem testovani(prehravaji tam nejake video), ze to svou narocnosti vytezuje ten slabsi CPU vic -> ma vetsi spotrebu? Zvlastni je ze se to projevuje i u 15" s Core i5 a i7, i7 ma take vetsi vydrz..

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: vydrz

Autor: ERT Muž

Založeno: 09.05.2010, 08:17

Sám to myslím, větší obrazovka- více mista na baterky. 17 je cílená na opravdu profi strihace videa, 15 pro hudebníky a 13 na geeky.

Není co by pousteli navíc, video testy vždy jedou přes OpenCL a herní testy myslim nedelaji.

Odpovědět na příspěvek

RE: vydrz

Autor: Stephen Muž

Založeno: 13.05.2010, 12:16

hledas mozna spatnou logiku veci, drazsi vydrzej vic, protoze jsou drazsi. Zakaznicka skupina a kupni sila urcuje potreby, ne vyrobni moznosti, tam verim ze uz jsou jeste dal, ale zatim...

Odpovědět na příspěvek

Express Card

Autor: ricci Muž

Založeno: 09.05.2010, 23:09
Odpovědí: 0

by ly tu nejake pochyby o nutnosti express card.Uz z vas chytraku nekdo strihal video PRORES 422.A rovnou dva nebo tri streamy.Tak s takovou Sonnet kartou eSATA ve verzi PRO a jejich RAIDU Fusion F2 to jde absolutne hladce a bez problemu.Diky Express muzete onlinovat DVCPROHD, nekolik streamu HDV nebo HDCAM.Ma dva apulkrat vetsi rychlost nez fw800 ktery je skvely pro DTP ci Photoshop ale video vyzaduje vetsi rychlosti a EXPRESS CARD vam ho da.Navic ted ma byt ve verzi 2.0.Dvojnasobna rychlost.Stim uz se da editovat i nekomprimovane HD .

Odpovědět na příspěvek

i5 vs i7

Autor: Dreamer Muž

Založeno: 11.05.2010, 16:50
Odpovědí: 0

Jiz jsem se ptal na foru, ale moudry z toho arci nejsem. Je nejaky podstatny vykonovy rozdil mezi i5 a i7? Cchi prave tuhle 17", ale nevim, co zvolit... btw at hledam, jak hledam, v cr 17" s i7 nikdo nenabizi... pletu se?

Odpovědět na příspěvek

RE: i5 vs i7

Autor: ricci Muž

Založeno: 11.05.2010, 20:00

jediny rozdil vtechhle mobilnich verzich je velikost cache cili u i5 je to 3MB a u i7 4MB.Cili rozdil nicotny.V testech par procent.Jestli budes kodovat video hodinu nebo 57 minut je pumpa.Doporucuju koupit 500GB 7200 disk nebo SSD, plnou RAM 8GB a mas delo jako svina.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: i5 vs i7

Autor: Stephen Muž

Založeno: 13.05.2010, 12:13

myslim, ze nicotne jsou testy, ale 25% narust cache je dost podstatnejch pro celkovou odezvu.
Jinak samozrejme RAMkou do plnejch a rychlim diskem nic nezkazite.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Ja som kupoval express card na eSata, ale nakoniec využívam 1394b, hlavne kvôli komfortu. Pravda ani 1394b sa rýchlosťou na eSata nechytá.


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: